16 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska: Tysiące przybywają na paradę Warsaw Pride |  Prawa LGBT

Polska: Tysiące przybywają na paradę Warsaw Pride | Prawa LGBT

Tysiące osób przemaszerowało w sobotę przez centralną Warszawę w „marszu równości”, a działacze twierdzili, że homoseksualizm rośnie. Polska W ostatnich latach.

Prawa LGBT Stała się centralnym elementem szerszej walki w kraju między liberałami a religijnymi konserwatystami, którzy podkreślają potrzebę bardziej tolerancyjnego i wszechogarniającego społeczeństwa.

W środku morza tęczowych flag maszerujący zgromadzili się przed Pałacem Nowego Gotyku Pałacem Kultury i Nauki w centrum Warszawy, grając muzykę taneczną DJ ze sceny przed rozpoczęciem parady.

„Marsz Równości to święto osób LGBT i wszystkich tych, którzy muszą walczyć o swoje prawa” – powiedział Sylvester Simochowski, 22-letni pracownik restauracji.

„Homofobia to duży problem w Polsce. Jest wielu ludzi, którzy nie potrafią sobie z tym poradzić i sami się zabijają. Sytuacja osób LGBT w Polsce jest godna ubolewania, dlatego tu jestem – aby ich wspierać. ”

Działacze na rzecz praw LGBT trzymają balony i billboardy w stolicy Polski. Fot. Vojtech Radowski / AFP / Getty Images

Politycy i duchowni zostali oskarżeni o podżeganie do homoseksualizmu w Polsce. Niektórzy konserwatyści twierdzą, że nie ma nic przeciwko homoseksualistom, ale sprzeciwiają się temu, co nazywają „ideologią LGBT”.

Tymczasem nacjonalistyczny rząd Victora Orbana jest na Węgrzech w sojuszu z rządzącą Polską partią Prawo i Sprawiedliwość (PIS). Wprowadził prawo Zakaz „homoseksualnych pokazów i promocji” poniżej 18 roku życia.

– Robi się coraz trudniej… ale jednocześnie pojawia się coraz większy opór – powiedziała Marta Borkowska, 37-letnia doradca biznesowa. Europa.

Zapytany, co powiedziałby osobom, które sprzeciwiały się marszowi, odpowiedział: „Powiem: 'Nie bój się’. ”

READ  Polska wyjaśnia z FIFA w sprawie play-offów mundialu z Rosją