18 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Bezzębna Hiszpania walczy o Euro 2020 po polskim pacie

Wysłany dnia: Zmodyfikowane:

Sewilla (Hiszpania) (AFP)

Dziewięć lat po wygraniu trzeciego co do wielkości meczu z rzędu Hiszpania walczy o awans do fazy pucharowej Euro 2020.

Trener Luis Enrique powiedział, że jego drużyna wygrałaby na punkty, gdyby w sobotę zremisowała z Polską 1:1, ale jego drużyna wyglądała, jakby była na linach i nie miała żadnego nokautu.

Po remisie ze Szwecją w zeszłym tygodniu, Hiszpania jest teraz trzecia w grupie E. W środę musi pokonać Słowację, aby zagwarantować sobie awans do finału 16.

Umieszczony w drużynie, która wydawała się być jedną z najlepszych w losowaniu, w połączeniu z projektem, który pozwalał przejść wszystkim najsłabszym, niepowodzenie w awansie do następnej rundy było niczym innym jak hańbą dla Hiszpanii.

– Nadal nie mogę się tego doczekać – powiedział Louis Enrique. – Spodziewałem się sześciu punktów, zero goli uzgodnionych, ale taka jest sytuacja.

Luis Enrique narzekał w zeszłym tygodniu na stan boiska w La Cartouza w Sewilli, gdzie Hiszpania gra swoją trzy drużynową drużynę, co powtórzył w sobotę pomocnik Manchesteru City Rodrigo.

Pod nieobecność Sergio Baskets, zastępca kapitana La Roja, Jordi Alba, powiedział, że mieli „trochę pecha”, że rzut karny Gerrarda Moreno trafił w słupek, podczas gdy Alvaro Morata nie przekonał go poza jego pierwszą bramkę.

Jednym z wyjaśnień, którego pragnie madrycka prasa, jest to, że zespół ma talent, ale nie liderów, instynkt przetrwania, który mógł zapewnić 35-letni Sergio Ramos.

„Carles Puyol, Sergio Baskets, Sergio Ramos – przerażają cię, to pole bitwy” – powiedział BBC Jurgen Klinsmann, były niemiecki napastnik i trener.

„Ten hiszpański zespół jest pełen umiejętności technicznych, wiedzą, jak studiować przestrzeń i kiedy grać, ale już się nie boją”.

READ  Livestream Poland: Warsaw Mets @ Silesia Rebellion Katowice, 27 czerwca, 14:00 CET (14:00, 08:00 i ET)

– hiszpański spadek –

Basquets byli przeciwko Polsce po otrzymaniu negatywnego testu Kovit-19 i powinien wrócić przeciwko Słowacji, ale problemy Hiszpanii wydają się być głębokie.

# Zdjęcie1

Odnieśli teraz tylko jedno zwycięstwo w ostatnich ośmiu meczach w głównych turniejach, jedną serię w ciągu pięciu lat i strzelili więcej niż jednego gola w tych dwóch meczach.

Od pokonania Włoch na Euro 2012 i zakończenia historycznego hat-tricka, Hiszpania zanotowała pięć zwycięstw w 13 meczach, co jest jedną z martwych gum z Australią na Mistrzostwach Świata 2014, kiedy przegrali już z drużyną.

Luis Enrique został powołany w 2018 roku, aby wyostrzyć koncentrację i nadzorować zmianę nastawienia, zmienić hiszpański styl posiadania i dostosować go do nowoczesnego, fizycznego stylu gry.

Niewiele na to wskazuje na Euro 2020, gdzie jego zespół stracił prawie 2000 podań i jednego gola w dwóch meczach.

Robert Lewandowski pokazał, co można zrobić nawet przy braku okazji, z jego wspaniałym tytułem z tyłu w drugiej połowie w sobotę, co było wyraźną demonstracją znacznie mniej zimnego, medycznego wyniku dla Hiszpanii.

Daje nadzieję Polsce, która zajmie drugie miejsce, jeśli pokona Szwecję, czyniąc Hiszpanię zwycięzcą w finale ze Słowacją.

Tymczasem Hiszpania musi pokonać Słowację. Remis otworzyłby ich przed czterema najlepszymi drużynami w pierwszej trójce, a Polska miałaby szansę zająć ostatnie miejsce, gdyby zażądała zwycięstwa.

„Przyzwyczailiśmy się do tego rodzaju presji” – powiedział Alpha. „Mam nadzieję, że nadejdzie sukces”.