16 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska „to miejsce, w którym można rozwijać swój biznes technologiczny” – mówi szef Microsoftu

Polska „to miejsce, w którym można rozwijać swój biznes technologiczny” – mówi szef Microsoftu

Brad Smith, wiceprezes i prezes Microsoftu, zachęcał globalne firmy technologiczne do inwestowania w Polsce. Mówi, że kraj prawdopodobnie pozycjonuje się jako „dolina sztucznej inteligencji”, która jest pionierem w rozwoju sztucznej inteligencji, o czym rozmawiał w zeszłym tygodniu z premierem Donaldem Tuskiem.

„Mogę powiedzieć inwestorom: jeśli pochodzisz ze świata technologii, to jest miejsce na rozwój Twojego biznesu” – powiedział Smyth polskiej gazecie. Dziennik Gazeta Prawna. „Polska to duży kraj, dysponujący wysoko wykwalifikowaną kadrą. Ludzie są innowacyjni i pracowici. Tu są szanse na rozwój.

„Możliwość pracy z dużą grupą ludzi, którzy chcą wprowadzać innowacje i potrzebują technologii, napędza inwestycje” – dodał. „To właśnie taki typ społeczeństwa sprawia, że ​​Polska jest atrakcyjnym miejscem do inwestowania”.

Firma Microsoft jest obecna w Polsce od początku lat 90. XX wieku, a ostatnio dokonał w tym kraju znacznych inwestycji. W 2020 roku ogłosił tam plan inwestycyjny o wartości 1 miliarda dolarów, obejmujący budowę pierwszego centrum danych w regionie. Otwarty w zeszłym roku w Warszawie.

Inwazja Rosji na Ukrainę, wschodniego sąsiada Polski, wzbudziła zaniepokojenie części inwestorów. Ale Smith powiedział Dziennik Gazeta Prawna Obecna wojna wzmocniła znaczenie Polski jako centrum technologicznego.

„Postrzegamy Polskę jako filar NATO i wsparcia NATO dla Ukrainy” – powiedział. „Myślę, że bliskość wojny oznacza, że ​​inwestycje w technologię są potrzebne znacznie bardziej niż kiedykolwiek wcześniej”.

Smith przeprowadził w zeszłym tygodniu rozmowy z polskim premierem Donaldem Tuskiem na temat sposobów poprawy cyberbezpieczeństwa, przedstawiając rolę Microsoftu w obronie przed cyberatakami na Ukrainie. W Polsce doszło ostatnio do serii ataków powiązanych z Rosją.

powiedział Smith Dziennik Gazeta Prawna Szybki rozwój sztucznej inteligencji wraz z jej silnymi sektorami technologicznymi i produkcyjnymi stwarza szczególne szanse dla Polski.

READ  Czeskie Credo Ventures pozyskuje swój czwarty fundusz o wartości 75 mln euro i podwaja się w Polsce

„Podstawowe procesy niemal każdej firmy ulegną zmianie wraz z wdrożeniem sztucznej inteligencji” – wyjaśnił. „Polska, znana z silnego sektora produkcyjnego, ma tu wielką szansę”.

„Świetnym tego przykładem jest Mercedes-Benz, który rewolucjonizuje sztuczną inteligencję nie tylko w zakresie interakcji z konsumentami – w tym interakcji między kierowcą a samochodem – ale także w procesach malowania, konserwacji i projektowania” – powiedział Smith.

Mercedes-Benz to kolejny duży inwestor w Polsce. W 2022 roku ogłosiła plany wydania ponad 1 miliarda euro na utworzenie w Polsce fabryki, która jako pierwsza z niemieckich producentów samochodów będzie produkować wyłącznie elektryczne samochody dostawcze.

W zeszłym roku amerykański gigant płatniczy Visa ogłosił utworzenie w Polsce globalnego centrum technologiczno-produktowego, które m.in. usprawni wykorzystanie sztucznej inteligencji przez firmę.

„Kraj ma potencjał, aby stać się «polską doliną sztucznej inteligencji»” – stwierdził Smith. Jak poinformowało Kancelarię Premiera, podczas jego rozmów z Tuskiem w zeszłym tygodniu, wśród tematów poruszanych był pomysł utworzenia takiego centrum AI.


Notatki z Polski są prowadzone przez niewielki zespół redakcyjny i wydawane przez niezależną fundację non-profit, utrzymywaną z datków naszych czytelników. Bez Waszego wsparcia nie moglibyśmy robić tego, co robimy.