12 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska Straż Wybrzeża podpisała porozumienie o zwiększeniu treści lokalnych

Polski rząd podpisał dla Polski „umową sektorową” morskiego powietrza.

Porozumienie zostało podpisane przez ministrów rządu, przedstawicieli branży Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej (PSEW) i Polskiego Towarzystwa Morskiej Energetyki Wiatrowej, deweloperów projektów oraz firm łańcucha dostaw. Podobna do umowy obowiązującej w Wielkiej Brytanii.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska wyjaśniło, że stworzy to stałą platformę współpracy rządu z inwestorami i operatorami polskich morskich farm wiatrowych.

Zgodnie z warunkami porozumienia minister klimatu kraju będzie koordynował regularne spotkania, podczas których sygnatariusze będą wymieniać informacje na temat postępów i doświadczeń wiatrów morskich.

Polska zamierza wręczyć nagrodę Kontrakty na różnicę do 10,9 GW Przepustowość powietrza morskiego do 2027 roku. Udzielił kontraktów Jak dotąd ponad 5,9 GW, A pierwsze projekty mają ruszyć w połowie dekady.

Premier Mathews Moraviki powiedział, że morska bryza stworzy w Polsce dziesiątki tysięcy nowych miejsc pracy. Dziś stoimy u progu tworzenia nowego sektora gospodarki. Morska energetyka wiatrowa da nam dostęp do taniej energii i wzmocni konkurencyjność polskich firm – dodał.

Minister klimatu Micahs Kurtika mówi, że morskie powietrze daje Polsce możliwość odbudowy gospodarki w obliczu epidemii koronawirusa, a porozumienie zwiększy udział polskich firm w sektorze.

READ  Polska trzecim co do wielkości producentem truskawek w UE