18 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jom Kippur to Dzień Pamięci Żydów. Polska używa go do niszczenia przeszłości.

Tego lata polski rząd Prawo zostało uchwalone Ograniczanie praw osób, które przeżyły masakry i ich rodzin. Szokująco, prawo Wejście w życie W czwartek Jom KipurŚwięto kalendarza żydowskiego.

To potężny cios dla ocalałych Polaków i ich potomków, którzy od dziesięcioleci domagają się sprawiedliwości za sprzeniewierzenie ich własności.

Dla Żydów wielkie święte dni są czasem przypominania lekcji z przeszłości, rozpoznawania niesprawiedliwości i korygowania ich. Tradycja żydowska rozumie, że wymaga to uczciwego studiowania przeszłości i zaangażowania w dążenie do sprawiedliwości.

Nowe polskie prawo robi coś przeciwnego, robiąc wszystko z wyprzedzeniem Aktualne lub potencjalne prośby Żydzi i nie-Żydzi mieli być skonfiskowani najpierw podczas Holokaustu, a następnie upaństwowiono mienie w okresie komunizmu. Ocalałym Polakom i ich potomkom Domagał się sprawiedliwości przez dziesięciolecia To wielki cios w sprzeniewierzenie ich własności.

Przywódcy wielu krajów zdali sobie sprawę, że jest to akt potępienia ze strony Polski i wystosowali ostrą krytykę. Tutaj, w Stanach Zjednoczonych, swoją opinię wyraził sekretarz stanu Anthony Blingen Głęboki smutek” W ustawie, podkreślając zmiany, powiedział: „Mienie polskich Żydów dotkniętych Holokaustem będzie poszkodowane wszystkim obywatelom polskim, którzy zostali niesłusznie zabrani”. Na Kapitolu, a Dwustronny Komitet Liderów Kongresu Wezwał do uchylenia prawa.

W Izraelu prawo premiera Naphtali Bennetta ”Wstydliwa decyzja I upokarzającą zniewagę dla pamięci o Holokauście, a jednocześnie minister spraw zagranicznych Yer Lapid Przywołany Ambasador Izraela w Warszawie i ambasador Izraela w Polsce z opóźnieniem objęli swoje stanowisko.

Głos zabrali także europejscy sojusznicy Polski. Eric OgórekW sprawach po Holokauście specjalny wysłannik Wielkiej Brytanii wezwał kraj do zmiany kursu: Skonfiskowane mienie żydowskie To niedokończona sprawa. Wielu przyjaciół w Polsce upiera się, żeby się do tego przyznać [to] Rozsądny i rozsądny plan. „

W odpowiedzi na te mocne stwierdzenia, Premier Polski Mathews Moraviki Zadeklarował: „Dopóki jestem premierem, Polska na pewno nie zapłaci za niemieckie zbrodnie. Nie slot, nie euro, nie dolar”.

READ  Czechy i Polska przodują w rozwoju PRS

Ten odwet ma na celu odwrócenie uwagi od aktualnego problemu. To prawda, że ​​Polska bardzo ucierpiała pod okupacją hitlerowską” Przedmiotowa nieruchomość Było Zrobione przez były rząd Polski Jest w Polsce po wojnie i dziś.

Ofiary Holokaustu dwukrotnie skonfiskowały swoją własność — najpierw przez nazistów podczas Holokaustu, a potem przez powojenny rząd polski, który po raz drugi anulował okupację nazistowską przez komunistycznych urzędników. Dla wielu osób, które przeżyły Holokaust, zobaczenie, jak ich walka kończy się na mocy tego prawa w demokratycznej Polsce, jest jak zabieranie ich własności po raz trzeci.

Zajęte przez nich domy, mieszkania, biura i fabryki są teraz własnością rządu lub osób prywatnych. Chociaż nie ma wiarygodnej ani scentralizowanej oceny zagregowanych roszczeń, a Lista 2016 2613 adresów z samej Warszawy zostało dodanych z otwartymi prośbami. Odszkodowanie nie wpłynie na obecnych mieszkańców nieruchomości. jest w innych krajach Dostarczone przez powodów Własność alternatywna lub odszkodowanie oraz Projekt prawny 2017 Polski rząd przyjąłby takie podejście.

Ponadto, według raportu Departamentu Stanu z 2020 r., Polska miała przed II wojną światową największą w Europie społeczność żydowską liczącą 3,3 mln. Tylko państwo członkowskie UE Z poważnymi problemami dotyczącymi własności Holokaustu, które nie wprowadziły kompleksowych przepisów dotyczących odszkodowań, w tym odzyskania mienia krajowego lub konfiskaty odszkodowania.

Prawda jest taka, że ​​ta ustawa jest częścią szerszego kursu działań polskiego rządu w ciągu ostatnich kilku lat, który ma na celu wykluczenie historii Holokaustu z żydowskich prześladowań i zniszczenie każdego polskiego obszaru tego, co przydarzyło się Żydom podczas II wojny światowej. II.

Dzieje się to na tle polskich działań, a prawo otaczające przemówienie obwiniające Polskę za wszystko, co wydarzyło się podczas Holokaustu, było bardzo niepokojące. Ten problematyczny rachunek uchwalona przez Parlament w 2018 r. Na szczycie tego W przeddzień Dnia Pamięci o Holokauście.

READ  Rakiety lub pociski uderzyły w Polskę w pobliżu granicy z Ukrainą, zabijając 2 osoby

Ten wysiłek jest zgodny z Rosnąca fala nacjonalizmu Zwiększa to wrażliwość na wszystko, co uważa się za oczernianie Polski i sprawia, że ​​partie polityczne dostrzegają korzyści z promowania wielkich idei. Rządząca prawicowa partia Prawo i Sprawiedliwość (PiS) i skrajnie prawicowe partie uczyniły z przepisów antyodzyskowych kluczową część swoich podstaw. Antyaborcja I Przepisy anty-LGBTQ. W 2019 roku tysiące maszerowali polscy nacjonaliści Odrzucił rekompensatę Waszyngtonu przeciwko Stanom Zjednoczonym podczas antysemickich protestów.

Chociaż z pewnością wypada przypomnieć Polsce wielu nieżydowskich Polaków dotkniętych okupacją nazistowską, zmniejszenie cierpień Żydów podczas Holokaustu było oburzające i nie do przyjęcia. To nie tylko podważa słuszne roszczenia ofiar o odkupienie, ale także przesłania pierwotne przyczyny ich ucisku – powody, które należy uznać i zająć się nimi, aby historia się nie powtórzyła.

Jako społeczności żydowskie mamy szczególną odpowiedzialność za ochronę prawdy o tym, co wydarzyło się podczas Holokaustu. Musimy walczyć z wszelkimi próbami zniszczenia lub niedoceniania historii polskich Żydów lub Żydów z innych krajów. Cokolwiek dzieje się w Polsce, natychmiastowe działanie Stanów Zjednoczonych może chronić pamięć o Holokauście i wzmocnić wezwania do sprawiedliwości za granicą.

ten Żydowska Federacja Ameryki PółnocnejJestem przewodniczącym Rady Powierniczej, opowiadającej się za wprowadzeniem w Stanach Zjednoczonych ustawodawstwa na poziomie krajowym i stanowym, które zapewniłoby, że dzieci będą uświadamiane o morderstwach dzieci w szkole. Na przykład federalny Prawo oświatowe nigdy więcej, weszła w życie w maju 2020 r., zatwierdzona 10 milionów dolarów w pięć lat O edukację o Holokauście w całym kraju.

Dziś jest tylko 20 stanów Kształcenie obowiązkowe W Holokauście. Przepisy różnią się w zależności od stanu, ale ogólnie prawo wymaga, aby wszystkie szkoły zapewniały edukację odpowiednią do wieku Zwłaszcza o Holokauście W szkole podstawowej i/lub liceum. Edukacja o Holokauście jest z pewnością nauczana w innych państwach, ale odbywa się to tymczasowo, co nie gwarantuje, że wszyscy uczniowie poznają prawdę o tym przerażającym ludobójstwie.

READ  bne IntelliNews - Polskie fabryki pogrążają się w recesji, wynika z październikowego badania PMI

2020 Studium Millenialsów i Pokolenia Z. Poprzez konferencję negocjatorów ubiegających się o odszkodowanie od Niemiec dla żydowskich ofiar prześladowań nazistowskich 44 procent Amerykanów w wieku od 18 do 39 lat nie potrafiło określić, czym był Auschwitz. Ponad 1 na 10 Żydów przyjął pewną odpowiedzialność za to, co wydarzyło się podczas Holokaustu, a 30 procent widziało nazistowskie symbole na swoich portalach społecznościowych lub we własnych społecznościach.

Zmniejszenie cierpienia Żydów podczas Holokaustu jest oburzające i niedopuszczalne. To nie tylko podważa uzasadnione roszczenia ofiar o wyzdrowienie, ale także zaciemnia podstawowe przyczyny ich ucisku.

Konwencjonalna, aktualna, oparta na prawdzie edukacja o Holokauście mająca na celu zaszczepienie młodych ludzi przed kłamstwami o Holokauście i kodyfikację ocalałych. Ważnym krokiem jest jednak zwiększenie edukacji o Holokauście w domu. Koalicje z sojusznikami, takie jak Światowa Organizacja Odbudowy Żydów, naciskają na uchwalenie kompleksowego ustawodawstwa, spełniającego obietnice złożone w Polsce. Deklaracja Teresy z 2009 r. w sprawie własności Holokaustu i związanych z nią kwestiiPrzedstawił szereg środków mających na celu odszkodowanie za mienie będące własnością ofiar nazistowskich prześladowań.

Aprobując, wspieramy monitorowanie spłat w Europie przez Kongres i Departament Stanu. 2018 JUST Act Federacja poparła utrzymanie frontu i centrum problemu. ten Senat również musi szybko potwierdzić Nominowany do Specjalny Ambasador Monitorować i zwalczać antysemityzm na całym świecie, aby zapewnić, że wysoki dyplomata znajdzie rozwiązanie tych problemów.

W Jom Kippur potrzebujemy czasu, aby działać na rzecz zadośćuczynienia, refleksji i sprawiedliwości Podwójne próby Wspierać edukację o Holokauście. Musimy wzmocnić nasze zobowiązanie do przeciwstawienia się próbom zniekształcania, niedoceniania lub bagatelizowania tego, co wydarzyło się podczas masakr w Polsce i poza nią. Musimy to zrobić, żeby to się nie powtórzyło.