31 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska przekazuje Iranowi miliony materiałów na temat COVID-19

Ten wykres, wykonany 14 marca 2021 r., pokazuje fiolki oznaczone „szczepionką przeciwko wirusowi koronowemu Astra Geneca Covit-19” i strzykawkę przed wyświetlanym logo AstraZeneca.

WARSZAWA, 14 października (Reuters) – Polska przekaże Iranowi milion strzałów AstraZeneca Kovit-19 – poinformowała w czwartek ambasada RP w Teheranie.

Polska, z populacją około 38 milionów, w pełni zaszczepiła 19,6 miliona osób w środę, ale powolne tempo wysłało ją do Egiptu, Wietnamu, Tajwanu, Kenii, Ukrainy, Australii i Norwegii. I inne miejsca.

Gospodarka Iranu została mocno dotknięta sankcjami nałożonymi przez byłego prezydenta USA Donalda Trumpa i epidemią Govt-19, co utrudnia krajowi płacenie za żywność i leki.

Chociaż szczepionki wysyłane do Iranu są dostarczane bezpłatnie, w niektórych innych przypadkach Polska sprzedała szczepionki organizacjom non-profit, powiedział wiceminister spraw zagranicznych Pavel Zaplonsky, dodając, że ponad 30 krajów zwróciło się do Polski w sprawie szczepionek.

„Robimy to, aby wesprzeć naród irański. Nie jest to oznaką jakiejkolwiek zmiany w naszej międzynarodowej polityce wobec Iranu” – powiedział.

Raport Alana Charlischa i Anny Vladorsak-Chemsuk; Montaż przez Nicka McPhee

Nasze standardy: Zasady Fundacji Thomson Reuters.

READ  Ukraiński DTEK zbuduje pierwszy obiekt energetyczny w Polsce