18 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska prawie podwaja liczbę żołnierzy na granicy białoruskiej

Polscy żołnierze pojawiają się przed siedzibą Straży Granicznej w Michel, Polska, 11 października 2021 r.

WARSZAWA, 19 października (Reuters) – Prawie 6 tysięcy polskich żołnierzy zwiększa obecnie bezpieczeństwo wzdłuż granicy z Białorusią, a migracja rośnie, powiedział we wtorek minister obrony.

Rozmieszczenie nowych wojsk oznacza znaczne rozszerzenie obecności wojskowej na granicy.

„Prawie 6 tysięcy żołnierzy z 16, 18 i 12 dywizji służy na granicy polsko-białoruskiej” – powiedział Blascock w tweecie.

„Żołnierze wspierają straż graniczną, chroniąc granice kraju i nie pozwalając im na nielegalne przekraczanie”.

Straż Graniczna poinformowała, że ​​w poniedziałek doszło do 612 prób nielegalnego przekroczenia granicy.

Komisja Europejska (KE) i Warszawa twierdzą, że Białoruś zaplanowała napływ migrantów jako formę wojny hybrydowej mającej na celu wywarcie presji na UE w związku z sankcjami nałożonymi na Mińsk. Białoruś temu zaprzeczyła.

Polska ogłosiła stan wyjątkowy w regionie i Plany budowy muru Na granicy.

Parlament uchwalił również ustawę, która stanowi, że prawnicy zajmujący się prawami człowieka są obiektywni Legalizacja sprzeciwów imigrantów Przekraczanie jej granic z naruszeniem zobowiązań kraju wynikających z prawa międzynarodowego.

Według Straży Granicznej w niedzielę było około 9600 prób nielegalnego przekroczenia granicy w październiku.

Do Niemiec przybywa duża liczba imigrantów, a polskie media doniosły, że lider niemieckiego związku policji zwrócił się do ministra spraw wewnętrznych o wstrzymanie imigracji tych, którzy czasowo ograniczają polskie kontrole graniczne.

Niemiecki minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer Zaproponowano wysłanie funkcjonariuszy kontroli granicznej Powiedział, że Niemcy mogą zapewnić wsparcie logistyczne w liście do swojego polskiego odpowiednika, aby pomóc Polsce w zarządzaniu napływem migrantów na granicę między dwoma krajami UE.

Urzędnicy wschodnioniemieckiej Brandenburgii wezwali do ostrej akcji przeciwko rządowi prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki.

Raport Alana Charlischa i Jonaha Blushińskiej w Warszawie oraz Thomasa Eskrida w Berlinie; Pod redakcją Angusa Maxwana, Williama McLeana

READ  Szef NBP mówi, że nie martwi się danymi o inflacji

Nasze standardy: Zasady Fundacji Thomson Reuters.