30 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Govt-19 widział niższe rządy prawne w Stanach Zjednoczonych na Węgrzech niż w Polsce: badanie

  • Nowe dane pokazują, że prawo i porządek w Stanach Zjednoczonych jest niższy niż w jakimkolwiek kraju w Europie czy Ameryce Północnej w trakcie epidemii Govt-19.
  • Stany Zjednoczone prześcignęły pod tym względem nawet kraje kierowane przez urzędników, takie jak Węgry i Polska.
  • Badanie wykazało, że w większości krajów rządy prawa już czwarty rok z rzędu upadały.

Rządy prawa w Stanach Zjednoczonych były znacznie niższe niż w jakimkolwiek innym kraju w Europie i Ameryce Północnej od początku epidemii Covid-19. Analiza instytucjonalna Brookings Najnowsza coroczna edycja World Justice Program (WJP) Kodeks prawa.

Krajami najbardziej podążającymi za Stanami Zjednoczonymi pod tym względem są Polska i Węgry, na czele których stoją ludzie powszechnie uważani za dyktatorów – Wiktor Orbán I Andrzej Duda. Ocena przepisów prawnych w Stanach Zjednoczonych jest bardzo niska w segmencie o wysokich dochodach.

Badanie wykazało, że w większości krajów rządy prawa już czwarty rok z rzędu upadały.

„Wobec negatywnych tendencji w wielu krajach tegoroczny Kodeks Postępowania WJP powinien być sygnałem ostrzegawczym dla nas wszystkich” – powiedział Bill Newco, współzałożyciel i dyrektor generalny WJP. Powiedział w oświadczeniu. „Prawo, sprawiedliwość, szansa i pokój są fundamentem społeczności. Wzmocnienie tego fundamentu na nadchodzący okres wychodzenia z epidemii powinno być priorytetem”.

Badanie dotyczy 139 krajów, ranking i punktacja oparta jest na ośmiu czynnikach: ograniczenia uprawnień rządowych, zakaz korupcji, otwarty rząd, prawa podstawowe, porządek i bezpieczeństwo, egzekwowanie przepisów, wymiar sprawiedliwości w sprawach cywilnych i karnych.

„Skuteczne zarządzanie prawem ogranicza korupcję, zwalcza biedę i choroby oraz chroni ludzi przed poważnymi i mniejszymi niesprawiedliwościami” – czytamy w badaniu.

Ogólny wynik Stanów Zjednoczonych w zakresie przepisów prawnych w indeksie 2021 spadł o 2,9%, spadając na 27 miejsce na 139 krajów – spadając o dwa miejsca w światowych rankingach w ciągu ostatniego roku.

Starszy towarzysz Brooke, Ted Picon, odkrycia pokazują, że demokracja nadal działa, czyniąc cel prezydenta Joe Bidena lepszym niż „coraz bardziej dyktatorskie” Chiny.

READ  Wiodąca polska grupa obronna bierze udział w europejskim programie czołgów

„Według wszystkich obiektywnych środków Stany Zjednoczone muszą dostosować się do pogarszającego się prawa i wydajności administracji” – powiedział Picon. „Świat patrzy z pewnymi wątpliwościami co do naszej wiarygodności jako silnego sojusznika. Gdy Pekin pod przewodnictwem chińskiego prezydenta Xi Jinpinga wyciąga twardą pięść, nadszedł czas, aby Waszyngton wykorzystał ten moment i obrał właściwy kurs”.

Erozja demokracji i norm demokratycznych w Stanach Zjednoczonych W erze Trumpa Od wielu lat jest przedmiotem zainteresowania naukowców i obserwatorów. Powstanie 6 stycznia w amerykańskiej stolicy spotęgowało szok Demokracja w Stanach Zjednoczonych.

„Amerykańska demokracja nie jest już dla nikogo wzorem” – powiedział Archon Fung, profesor obywatelstwa i samorządności w Harvard Kennedy School. Powiedziano Insiderowi w styczniu. „Jest o wiele więcej miejsc, które robią to lepiej i musimy się od nich uczyć”.