1 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Govt-19 widział niższe rządy prawne w Stanach Zjednoczonych na Węgrzech niż w Polsce: badanie

  • Nowe dane pokazują, że prawo i porządek w Stanach Zjednoczonych jest niższy niż w jakimkolwiek kraju w Europie czy Ameryce Północnej w trakcie epidemii Govt-19.
  • Stany Zjednoczone prześcignęły pod tym względem nawet kraje kierowane przez urzędników, takie jak Węgry i Polska.
  • Badanie wykazało, że w większości krajów rządy prawa już czwarty rok z rzędu upadały.

Rządy prawa w Stanach Zjednoczonych były znacznie niższe niż w jakimkolwiek innym kraju w Europie i Ameryce Północnej od początku epidemii Covid-19. Analiza instytucjonalna Brookings Najnowsza coroczna edycja World Justice Program (WJP) Kodeks prawa.

Krajami najbardziej podążającymi za Stanami Zjednoczonymi pod tym względem są Polska i Węgry, na czele których stoją ludzie powszechnie uważani za dyktatorów – Wiktor Orbán I Andrzej Duda. Ocena przepisów prawnych w Stanach Zjednoczonych jest bardzo niska w segmencie o wysokich dochodach.

Badanie wykazało, że w większości krajów rządy prawa już czwarty rok z rzędu upadały.

„Wobec negatywnych tendencji w wielu krajach tegoroczny Kodeks Postępowania WJP powinien być sygnałem ostrzegawczym dla nas wszystkich” – powiedział Bill Newco, współzałożyciel i dyrektor generalny WJP. Powiedział w oświadczeniu. „Prawo, sprawiedliwość, szansa i pokój są fundamentem społeczności. Wzmocnienie tego fundamentu na nadchodzący okres wychodzenia z epidemii powinno być priorytetem”.

Badanie dotyczy 139 krajów, ranking i punktacja oparta jest na ośmiu czynnikach: ograniczenia uprawnień rządowych, zakaz korupcji, otwarty rząd, prawa podstawowe, porządek i bezpieczeństwo, egzekwowanie przepisów, wymiar sprawiedliwości w sprawach cywilnych i karnych.

„Skuteczne zarządzanie prawem ogranicza korupcję, zwalcza biedę i choroby oraz chroni ludzi przed poważnymi i mniejszymi niesprawiedliwościami” – czytamy w badaniu.

Ogólny wynik Stanów Zjednoczonych w zakresie przepisów prawnych w indeksie 2021 spadł o 2,9%, spadając na 27 miejsce na 139 krajów – spadając o dwa miejsca w światowych rankingach w ciągu ostatniego roku.

Starszy towarzysz Brooke, Ted Picon, odkrycia pokazują, że demokracja nadal działa, czyniąc cel prezydenta Joe Bidena lepszym niż „coraz bardziej dyktatorskie” Chiny.

READ  Matty Cash z Aston Villa ubiega się o polski paszport na międzynarodowy awans

„Według wszystkich obiektywnych środków Stany Zjednoczone muszą dostosować się do pogarszającego się prawa i wydajności administracji” – powiedział Picon. „Świat patrzy z pewnymi wątpliwościami co do naszej wiarygodności jako silnego sojusznika. Gdy Pekin pod przewodnictwem chińskiego prezydenta Xi Jinpinga wyciąga twardą pięść, nadszedł czas, aby Waszyngton wykorzystał ten moment i obrał właściwy kurs”.

Erozja demokracji i norm demokratycznych w Stanach Zjednoczonych W erze Trumpa Od wielu lat jest przedmiotem zainteresowania naukowców i obserwatorów. Powstanie 6 stycznia w amerykańskiej stolicy spotęgowało szok Demokracja w Stanach Zjednoczonych.

„Amerykańska demokracja nie jest już dla nikogo wzorem” – powiedział Archon Fung, profesor obywatelstwa i samorządności w Harvard Kennedy School. Powiedziano Insiderowi w styczniu. „Jest o wiele więcej miejsc, które robią to lepiej i musimy się od nich uczyć”.