22 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska łączy silne więzi dwustronne i gospodarcze z Indiami – mówi ambasador RP na Chandigarh UniversityANI |
Zaktualizowano:
23 września 2021 13:35 Jest

Czandigarh (Pendżab) [India]23 września (ANI / PRNewswire): „Indie i Polskę łączą wieloletnie przyjacielskie stosunki, które charakteryzują się wysokim poziomem kontaktów rządowych, żywym zaangażowaniem gospodarczym i tradycyjnymi więzami kulturowymi” – powiedział prof. Adam Brokowski, ambasador RP w Indiach.
Mówił, kiedy odwiedził kampus Karuvan Uniwersytetu Chandigarh. Ambasador spotkał się z wyższymi rangą urzędnikami, w tym z rektorem Uniwersytetu Chandigarh dr RS Bawą i wicekanclerzem dr HP Raghavendrą, aby zbadać możliwe obszary współpracy, takie jak wspólne badania, wymiana studentów i wydziałów między uczelniami indyjskimi i polskimi. Przedstawienia i wymiana kulturalna między dwoma krajami.
W swoim przemówieniu inauguracyjnym prof. Adam Brokowski powiedział: „Polska jest największym partnerem handlowym Indii w Europie Środkowej. Firmy takie jak ArcelorMittal, Videocon, Escorts, Straits Arcolab, Ronbox, Essel, ProBack, KPIT Cummins, Sensor Technologies Ltd., Tata Consultancy Services Ltd., HCL Technologies Ltd., itp.

Ambasador dodał: „Polska ma znaczną liczbę imigrantów (40 tys.), a Hindusi wnoszą znaczący wkład w rozwój gospodarczy naszego kraju. Ponadto liczba indyjskich studentów studiujących w Polsce rośnie z biegiem lat, a w 2019 r. , na polskie uczelnie przyjęto 2987 studentów z różnych części Indii, co stanowi ponad 20%.
Dr Bawa, pro-kanclerz, „Uniwersytet Chandigarh działa zgodnie z wizją naszego premiera, którą jest umiędzynarodowienie edukacji poprzez łączenie studentów z czołowymi uczelniami zagranicznymi w celu uzyskania globalnej ekspozycji”.
Ambasador odwiedził Technologiczny Inkubator Przedsiębiorczości i Zaplecze Badawcze Uniwersytetu Chandigarh. W rozmowie z naukowcami Uniwersytetu im. Adama Burokowskiego prof. „Jakość badań prowadzonych przez studentów i wykładowców Uniwersytetu w Chandigarh jest godna pochwały. Chcielibyśmy, aby polskie uczelnie współpracowały z uczelnią w różnych dziedzinach. Inżynieria, zarządzanie , nauka i technologia mają zastosowanie do studentów z obu krajów”.
Tę historię dostarczył PRNewswire. ANI w żaden sposób nie odpowiada za treść tego artykułu. (ANI / PRNewswire)

READ  Nowe amerykańskie śmigłowce w Polsce zapewniają „oszałamiający” flanker NATO: Envoy