22 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Podpisanie umowy o morskiej farmie wiatrowej Norwegia-Polska

Podpisanie umowy o morskiej farmie wiatrowej Norwegia-Polska

Memorandum of Understanding podpisali Kreskors Ozast, Wiceprezes Wykonawczy Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz Arvid Nessi, Menedżer Norweskiej Offshore Wind Company.

Norweska Offshore Wind podpisała memorandum o porozumieniu z Polską Agencją Inwestycji i Handlu, którego celem jest zwiększenie współpracy obu krajów w zakresie morskiej energetyki wiatrowej.

Arvid Nesse, menadżer norweskiej spółki Offshore Wind, która liczy 380 członków, mówi: „Te dwa rynki mają różne mocne strony w zakresie morskiej energetyki wiatrowej, dlatego wiele zyskujemy na ustanawianiu silnych powiązań pomiędzy firmami z łańcucha dostaw i deweloperami.

Nesse zwraca uwagę, że Polska ma doświadczenie w budownictwie i potencjał do tworzenia platform obsługujących projekty w rejonie Morza Północnego i Bałtyckiego.

„Jednocześnie Norwegia dysponuje wiedzą morską, która jest bardzo ważna dla Polaków przy realizacji swoich planów” – mówi Nesse.

Polski rząd wyznaczył sobie ogólny cel polegający na zainstalowaniu 18 GW morskiej energetyki wiatrowej do 2040 roku.

„Rozwój energetyki wiatrowej na lądzie to gorący temat w Polsce. Widzimy duże zainteresowanie producentów i firm z łańcucha dostaw. Podpisując Memorandum of Understanding z Norweską firmą Offshore Wind, jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia naszych celów” – mówi Łukasz Grabowski, Dział ds. Eksportu Dyrektor Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

READ  Polska 1:0 Niemcy (16 czerwca 2023) Analiza meczu