29 kwietnia, 2024

Polska i Czechy dzielą się łupami w eliminacjach do Euro

PIŁKA NOŻNA – KWALIFIKACJE UEFA EURO 2024 – GRUPA E – POLSKA v CZECHY – PGE NARODOVI, WARSZAWA, POLSKA – 17 LISTOPADA 2023 Czech Tomas Sucek gra z polskim Adamem Buksą REUTERS/Kacper Pempel Zdobądź prawa licencyjne

Warszawa, Polska, 11 listopada 17 (Reuters) – Pomocnik Czech Tomas Sucek odwołał pierwszą połowę Jakuba Piotrowskiego, gdy Polska zremisowała 1:1 w piątkowym meczu eliminacyjnym Grupy E do Euro 2024 z Czechami i Mołdawią. Nadal mogę się zakwalifikować.

Polska objęła prowadzenie w 38. minucie po bramce Piotrowskiego, który strzelił swojego debiutanckiego gola z bliskiej odległości już w swoim drugim meczu w reprezentacji.

Pomocnik Sucek po przerwie wyrównał dla Czechów niskim strzałem w dalszy słupek, co pozwoliło Polsce wyłonić zwycięzcę, jednak mimo kilku dobrych okazji gospodarze nie byli w stanie odzyskać prowadzenia.

Czesi zajmują drugie miejsce z 12 punktami, dwa punkty za liderującą Albanią, która w piątek zakwalifikowała się po remisie 1:1 z Mołdawią, i jednym punktem przewagi nad trzecią w tabeli Polską.

Zajmują czwartą pozycję z 10 punktami i potrzebują co najmniej remisu, gdy w poniedziałek po raz ósmy z rzędu wystąpią z Mołdawią w finale Euro.

Polska, która wystąpiła w swoich finałowych eliminacjach, ma jeszcze szansę zadecydować o swoim losie w play-offach, których celem jest piąty z rzędu finał Euro.

Relacja Anity Kopilińskiej Redakcja: Christian Radnedge w Gdańsku

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.