13 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska bada możliwości inwestycyjne w Haryana

Ambasador RP w Indiach prof. Adam Purakowski zwrócił się we wtorek do rządu Haryany o współpracę w zbadaniu możliwości inwestycyjnych w megaparkach spożywczych, które mają powstać w Sonepat i Rohtak.

Ambasador RP w Indiach prof. Adam Brokowski zwrócił się we wtorek do rządu Haryany o współpracę w zbadaniu możliwości inwestycyjnych w megaparkach spożywczych, które mają powstać w Sonepat i Rohtak.

Ambasador RP spotkał się z szefem ministra Haryany Manoharem Lal Katarą i przeprowadził rozmowy w celu określenia możliwości inwestycyjnych. Katar zaprosił również Polskę jako kraj partnerski na Surajkund International Crafts Mela-2023, który odbędzie się w Faridabad.

Rząd Haryany powiedział w oświadczeniu, że profesor Purakowski powiedział, że te mega parki żywności będą wielką szansą biznesową dla polskich inwestorów. Bardziej interesował go eksport produktów ogrodniczych i rolniczych produkowanych przez Haryanę do Polski.

Obie strony zgodziły się podzielić swoją wiedzą fachową w dziedzinie edukacji, rolnictwa, szkolenia umiejętności i turystyki.

Szef rządu powiedział, że rząd stanowy po raz pierwszy utworzył Departament Współpracy Zagranicznej, aby zidentyfikować potencjalnych inwestorów z całego świata, aby uczynić Haryana globalną marką poprzez „globalne podejście” do przekształcenia Haryany w globalną gospodarkę. .

Blisko

READ  Anna Słoniowska - polska pisarka urodzona na Ukrainie - wyróżniona na wideo PCINY na YouTube