30 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polscy przywódcy żydowscy zostali pochowani w dawnym getcie warszawskim

WARSZAWA, Polska (AP) – Społeczność żydowska w Warszawie we wtorek pochowała niezidentyfikowaną ofiarę Holokaustu, której szczątki znaleziono tego lata w budynku na terenie getta warszawskiego podczas II wojny światowej.

„Jesteśmy tu jako rodzina dla osoby, której nie znamy” – powiedział rabin Michael Schutrich, szef Polski.

Cała czwórka zaciągnęła rydwan do grobu, gdzie kości zostały zasypane prochem z Izraela, a żydowscy przywódcy odmówili żydowski kadisz modlitewny za zmarłych.

Uroczystość odbyła się na Cmentarzu Żydowskim w Warszawie, jednym z największych cmentarzy żydowskich w Europie, mieście, które aż do Holokaustu było głównym ośrodkiem życia żydowskiego.

Leslav Biszewski, lider gminy żydowskiej w Warszawie, powiedział, że pogrzeb był dla niego bardzo emocjonalnym wydarzeniem i poprzedza Jom Kippur, jeden z najświętszych dni w żydowskim kalendarzu.

„Po około 80 latach ta nieznana osoba odzyskała spokój” – powiedział Biszewski. „To bardzo ważne. To jedyna rzecz, jaką możemy zrobić dla nieznanej ofiary.

Społeczność żydowska w Warszawie zorganizowała pogrzeb niezidentyfikowanej ofiary Holokaustu w dniu 14 września 2021 r. w Warszawie, Polska, po niedawnym odkryciu szczątków ludzkich na terenie należącym do warszawskiego getta podczas II wojny światowej.

Wrak znaleziono w budynku w Murano, przedwojennej żydowskiej dzielnicy Warszawy, która była miejscem getta warszawskiego podczas niemieckiej okupacji wojennej Polski.

Marek Sluss, który prowadzi w budynku społeczną fundację non-profit, znalazł ludzkie kości, przeszukując źródło szczeliny wodnej w piwnicy. Kiedy on i hydraulik ich zobaczyli, zaalarmował policję i społeczność żydowską.

Kiedy siły niemieckie stłumiły powstanie w getcie warszawskim w 1943 r., uważa się, że szczątki należały do ​​ukrywającego się Żyda.

Teren został odbudowany po wojnie na ruinach powojennych.

READ  Polska i Wielka Brytania zawarły umowę o wartości 2,4 mld USD Blica + w zakresie obrony powietrznej krótkiego zasięgu

Pomimo żalu, Slushers powiedział, że satysfakcjonujące jest mieć dla niego rolę w uzyskaniu pogrzebu żałobnego dla ofiary. Powiedział, że ma nadzieję, że takie wydarzenia zainspirują młodsze pokolenie w Polsce do zachowania pamięci o wiekach współistnienia Żydów i nieżydowskich w Polsce, nie tylko Żydów.

Przedstawiciel ambasady Izraela miał na sobie wieczorową suknię, a sekretarz stanu Wojciech Kolarzky złożył hołd na pogrzebie w gabinecie prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Jesteś poważny. Doceniamy to!

Dlatego codziennie przychodzimy do pracy – aby zapewnić znakomitym czytelnikom, takim jak Ty, niezbędne informacje o izraelskim i żydowskim świecie.

Więc teraz mamy prośbę. W przeciwieństwie do innych organizacji informacyjnych nie tworzymy listy płac. Ale ponieważ gazeta, którą tworzymy, jest tak droga, zapraszamy czytelników, którzy są ważni dla Times of Israel, aby przyłączyli się do naszej pracy Czasy społeczności Izraela.

Korzystając z The Times of Israel, możesz wesprzeć nasz wysokiej jakości magazyn do 6 USD miesięcznie Za darmo, a także dostęp do ekskluzywnych treści dostępnych tylko dla członków społeczności Times of Israel.

Dołącz do naszej społeczności

Dołącz do naszej społeczności

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby przestać to oglądać