28 kwietnia, 2024

Polska 5:1 Estonia (21 marca 2024) Analiza meczu

Polska rozgromiła słabą Estonię 5:1 w czwartkowym półfinale play-off Euro 2024, po tym jak goście przed półgodziną wyszli na boisko w 10-osobowym składzie.

Polska we wtorek uda się do Cardiff, aby zmierzyć się z Walią w finale Path A po tym, jak drużyna Roba Page'a pokonała Finlandię. 4-1 W kolejnym starciu półfinałowym.

– Transmisja na ESPN+: LaLiga, Bundesliga, NWSL i nie tylko (USA)

Polacy pokonali słabą Estonię, która rzadko opuszczała własną połowę i nie podejmowała żadnych prób zdobycia bramki, dopóki pomocnik Martin Wetgal nie zdobył gola na pocieszenie w 78. minucie.

Przemysław Frankowski wyprowadził Polskę na prowadzenie w 22. minucie, po dobrym podaniu Jakuba Piotrowskiego i niskim finiszem, po czym Piotr Zieliński podwoił dośrodkowanie Nikoli Zalewskiego po przerwie.

Piotrowski podwyższył na 3:0 po strzale z dystansu w 70. minucie, trzy minuty przed czwartym golem dla Polski strzelił obrońca Estonii Karol Metz, a piąty z bliskiej odległości Sebastian Szymański.

W 27. minucie Estonia przegrywała do 10 zawodników, kiedy obrońca Maksim Paskotsi zobaczył swoją drugą żółtą kartkę za faul na Zalewskim.

Estonia zajęła ostatnie miejsce w grupie F, ale podobnie jak pozostali półfinaliści awansowali do baraży poprzez Ligę Narodów UEFA.