24 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Google twierdzi, że Pixel 8 zorientowany na sztuczną inteligencję nie obsługuje najnowszych modeli smartfonów wyposażonych w sztuczną inteligencję

Google twierdzi, że Pixel 8 zorientowany na sztuczną inteligencję nie obsługuje najnowszych modeli smartfonów wyposażonych w sztuczną inteligencję

Zbliżenie / Większy Pixel 8 Pro otrzymuje najnowsze funkcje AI. Mniejszy model tak.

Google

Jeśli wierzysz w marketingowy szum Google, sztuczna inteligencja w telefonie jest naprawdę ważna, najlepszą sztuczną inteligencją jest sztuczna inteligencja oferowana przez Google, a najlepszym miejscem do jej uzyskania jest flagowy smartfon Google, Pixel 8. Już za pięć miesięcy od premiery Pixela 8 i nie wydaje się to już uzasadnione stanowisko: Google twierdzi, że najnowsze modele AI nie mogą działać na Pixelu 8.

Firma Google umieściła tę wiadomość w filmie zamykającym Światowy Kongres Mobilności, który zauważył: Miszał Rahman. Pod koniec prezentacji w sesji pytań i odpowiedzi pracownik Google, Terence Zhang, członek zespołu Gemini-on-Android, powiedział: „[Gemini] Nano nie będzie dostępny na Pixelu 8 ze względu na pewne ograniczenia sprzętowe. Obecnie jest dostępna na Pixelu 8 Pro, a od niedawna na rodzinie Samsungów S24. „W najbliższej przyszłości dotrze do bardziej zaawansowanych urządzeń”.

To dzikie stwierdzenie. Gemini to najnowszy model sztucznej inteligencji Google, który po premierze w zeszłym miesiącu odniósł ogromny sukces. Gemini jest dostępny w kilku różnych rozmiarach, przy czym najmniejszy „Nano” został specjalnie zaprojektowany do działania na smartfonach jako szeroko reklamowana „sztuczna sztuczna inteligencja na urządzeniu”. Pixel 8 i Pixel 8 Pro to flagowe smartfony Google. Google zaprojektował telefon, chip i model sztucznej inteligencji i jakoś nie może sprawić, żeby te rzeczy dobrze ze sobą współpracowały?

Jeszcze dziwniejsze jest to, że Gemini Nano może działać na Pixelu 8 Pro, ale nie na mniejszym Pixelu 8 ze względu na „ograniczenia sprzętowe”. Jakie dokładnie miałyby to być ograniczenia? Oba telefony mają ten sam SoC Google Tensor. Prowadzą ten sam program. Główne różnice między obydwoma telefonami to rozmiar ekranu (6,7 cala w porównaniu do 6,2 cala), rozmiar baterii, różne ładowanie aparatu oraz 8 GB w porównaniu z 12 GB pamięci RAM. Pamięć RAM to jedyna znana różnica, na którą możesz wskazać, która może prowadzić do ograniczeń przetwarzania, ale Gemini Nano działa również z serią Galaxy S24, gdzie podstawowy model ma 8 GB pamięci RAM. Problemem jest pamięć RAM, co oznacza, że ​​telefony Samsung efektywniej korzystają z pamięci RAM niż telefony Pixel, w co trudno uwierzyć. Jeśli Pixel 8 Pro Tensor 3 i Pixel 8 Tensor 3 różnią się w jakiś sposób, nie ma tego w karcie specyfikacji.

READ  Z przecieku wynika, że ​​potwierdzono datę premiery Baldur’s Gate 3 na Xboksie

Pięć miesięcy temu podczas wydarzenia z okazji premiery Pixela 8 Google namalował obraz Bardzo inny obraz Z serii Pixel 8: „Jestem podekscytowany możliwością przedstawienia kolejnej ewolucji sztucznej inteligencji na wyciągnięcie ręki, Google Pixel 8 Pro i Google Pixel 8. Nasze najnowsze telefony łączą w sobie wiele technologii z całego Google. Są to pierwsze telefony w ich ofercie korzystają z naszego najnowszego chipsetu Google Tensor. Obydwa urządzenia oferują najlepszą obsługę systemu Android, pierwszą w swoim rodzaju obsługę aparatu i najnowsze osiągnięcia Google w zakresie sztucznej inteligencji, oba urządzenia są wyposażone w niestandardowy układ SoC Google Tensor 3 Google twierdziło „Zostało specjalnie zaprojektowane, aby udostępniać przełomowe rozwiązania Google w zakresie sztucznej inteligencji bezpośrednio użytkownikom Pixela i pokazywać światu, co jest możliwe”. Ten niestandardowy, oparty na sztucznej inteligencji projekt Google miał zapewnić „niezwykle przydatne doświadczenia, których nie może zapewnić żaden inny telefon”.

Google "Porównywanie" Strona nie informuje wyraźnie klientów o tym, co kupują.
Zbliżenie / Strona Google „Porównaj” nie informuje wyraźnie klientów, co kupują.

Google

Kiedy dwa telefony są wprowadzane na rynek jednocześnie, zawsze trudno jest rozróżnić rzeczywiste różnice między tymi dwoma modelami. Czasami o urządzeniach mówi się w liczbie mnogiej, innym razem „Pixel 8” oznacza oba urządzenia. Czasem o najdroższym urządzeniu wspomina się osobno tylko i wyłącznie dlatego, że jest to najdroższy flagowiec. Pomiędzy godzinną prezentacją a specjalną konferencją prasową, w której Ars brał udział, „jaka jest różnica” stało się bardzo banalnym pytaniem, na które oczekiwano jasnej odpowiedzi. Specyfikacją jest zazwyczaj arkusz specyfikacji, który ma wyjaśniać prostym językiem, co faktycznie kupujesz. Sklep Google to ma Strona porównawcza Można postawić Pixela 8 i Pixela 8 Pro bezpośrednio naprzeciwko siebie i nic nie pokaże różnicy w możliwościach przetwarzania AI ani różnicy w chipach Tensor.

W przypadku Pixela 8 i Pixela 8 Pro Google nie wyraził się wystarczająco jasno w swojej komunikacji podczas premiery. Dziś jednak oglądam ponownie Uruchom ofertę Z nową wiedzą, która tam jest On jest Pewna duża różnica w możliwościach przetwarzania AI. Możesz usłyszeć niektóre zwroty, takie jak „LLM na urządzeniu w Pixel 8 Pro”, które możesz teraz zinterpretować jako zapowiedź możliwości AI dostępnych wyłącznie w modelu Pro, ale tak nie było. nie jest wtedy jasne.

READ  Aktualizacja systemu Nintendo Switch 15.0.1 jest już dostępna, oto pełne informacje o aktualizacji

Jako konsumentowi trudno nie poczuć się wprowadzonym w błąd, co jest dla Google kłopotliwe, ale żeby się tym zająć w praktyce, trzeba wiedzieć, co tak naprawdę robi Gemini Nano i dlaczego warto się tym przejmować. Odpowiedź na to pytanie jest trudna. Google ma stronę wyżej Tutaj Szczegółowe informacje na temat niektórych funkcji Gemini Nano działa na Pixelu 8 Pro, ale funkcja ta może być również uruchamiana w różnych modelach na różnych urządzeniach. Na liście znajdują się jednak funkcje „Podsumowania” w Rejestratorze Google i „Inteligentna odpowiedź” w Gboard. Wiele aplikacji Google ma już funkcję Smart Reply bez Gemini Nano. Zewnętrzni programiści mogą również podłączyć wbudowany model Gemini Nano do swoich aplikacji, ale trudno sobie wyobrazić, że ktokolwiek mógłby to zrobić przy tak ograniczonym wsparciu sprzętowym.

Inną opcją jest zapomnienie o wykonywaniu wszystkich czynności związanych ze sztuczną inteligencją na urządzeniu i po prostu zrobienie tego w chmurze. Świetnym przykładem jest to, że żaden z tych elementów Gemini Nano nie ma nic wspólnego z chatbotem Google Gemini, który działa w chmurze. Najważniejsze pytanie brzmi, co to będzie oznaczać dla mniejszego Google Pixel 8 w przyszłości. Google obiecał siedem lat aktualizacji systemu operacyjnego dla nowych Pixeli i fakt, że po pięciu miesiącach faktycznie usuwa funkcje ze względu na „ograniczenia sprzętowe”, jest rozczarowujący.