28 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Pocisk ATACMS wysadza składy ropy w okupowanym Ługańsku

Pocisk ATACMS wysadza składy ropy w okupowanym Ługańsku

Wczoraj późnym wieczorem 10 maja zgłoszono kilka eksplozji w składzie ropy w mieście Rovenki w okupowanym obwodzie ługańskim.

Wstępne raporty i Filmy Z doniesień udostępnianych w mediach społecznościowych z okupowanych przez Rosję w 2014 roku Rovenek wynika, że ​​do trafienia w obiekt użyto co najmniej jednego taktycznego pocisku balistycznego M39 ATACMS wyposażonego w amunicję kasetową.

Moskwa mianowała go prezydentem samozwańczej Ługańskiej Republiki Ludowej Niektórzy Jedna osoba zginęła, a sześć innych zostało rannych.

Rovenki położone są 115 km na wschód od linii frontu i 60 km na południe od Ługańska.

Jeśli odpowiedzialność Ukrainy za atak zostanie potwierdzona, będzie to najnowszy z serii ataków na rosyjskie rafinerie i składy ropy.

We wtorek 7 maja miasto Ługańsk zostało poddane atakowi rakietowemu, który doprowadził do pożaru w składowisku ropy naftowej w granicach miasta.

Kanał Archanioła Spetsnaz Z na TelegramieTa, która wspiera rosyjską inwazję na Ukrainę, twierdziła, że ​​miasto Ługańsk zostało trafione rakietą ATACMS.

10 maja w rosyjskim obwodzie kałuskim wczesnym rankiem drony zaatakowały fabrykę Pervi Zavod zajmującą się rafinacją ropy naftowej, powodując pożar. wspomniany Przez gubernatora regionu Vladislava Šapšę.

Perwizawod to największa rafineria ropy naftowej w obwodzie kałuskim, położona 300 km od najbliższej granicy z Ukrainą i 140 km od Moskwy. Jest głównym kompleksem przerobu kondensatu ropy i gazu, którego nominalna moc przerobowa wynosi 1,2 mln ton rocznie.


Inne interesujące tematy

„Zacięte walki” toczą się na „całej linii frontu”: Zełenski

Zacięte walki trwają, gdy siły rosyjskie próbują przeprowadzić atak na froncie wschodnim. Waszyngton ogłosił nowy pakiet pomocy wojskowej dla Kijowa o wartości 400 milionów dolarów kilka godzin po rozpoczęciu ataku.

9 maja „Poczta Kijowska” podała, że ​​źródła w służbach specjalnych ujawniły, że Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) przeprowadziła skuteczny atak na należącą do Gazpromu rafinerię Neftekhim Salawat w Republice Baszkortostanu.

Atak został przeprowadzony przy użyciu drona dalekiego zasięgu, którego celem była instalacja katalitycznego krakingu ropy naftowej w rafinerii.

Zasięg ukraińskiego drona obejmował niespotykany dotąd dystans 1500 kilometrów.

Gazprom Neftekhim Salavat to jeden z największych kompleksów rafinacji ropy naftowej i produkcji petrochemicznej w Rosji, specjalizujący się w produkcji benzyny, oleju napędowego i różnych produktów naftowych.

W marcu właśnie to zrobili amerykańscy urzędnicy w administracji Bidena Mówi się, że namawia Ukraina zdecydowała się nie uderzać w żadne obiekty naftowe na terytorium Rosji w obawie przed wywołaniem presji inflacyjnej na produkty naftowe w okresie poprzedzającym wybory prezydenckie.

Jednak pomimo doniesień Ukraina zaprzeczyła, że ​​znajduje się pod presją i odrzuciła pomysł powstrzymania się od ataków na rosyjskie zakłady paliwowe. W rzeczywistości niektórzy zachodni analitycy Mocno zachęcony Strategia Ukrainy.

READ  Biden chce wstrzyknąć nową energię w stosunki USA z krajami afrykańskimi