18 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Rapid and Blitz 2024, Polska: Pragnananda trzecia, a Wei Yi wygrywa

Rapid and Blitz 2024, Polska: Pragnananda trzecia, a Wei Yi wygrywa

Wielki Mistrz R. Pragnananda po raz kolejny okazał się Hindusem osiągającym najlepsze wyniki w szybkiej grze, zajmując trzecie miejsce w dywizji szybkiej turnieju szachów szybkich i błyskawicznych, będącego częścią Grand Chess Tour tutaj.

Chińczyk Wei Yi kontynuował świetną formę i w siódmej rundzie w kategorii szybkiej pretendent do tytułu mistrza świata D. Pokonał Kukesha i Nodirbeka Abdusathoro w ósmej rundzie, by w finale zadowolić się remisem z Pragnanandą.

Numer 1 na świecie Magnus Carlsen musiał zadowolić się drugim miejscem po swoim jedynym zwycięstwie nad Niemcem Vincentem Keimerem.

Wydarzenie dobiegło końca i pozostało jeszcze 18 rund błyskawicznego rozegrania, zanim wyłoniony zostanie zwycięzca turnieju pieniężnego z pulą 175 000 USD.

Czytaj więcej | Rapid and Blitz 2024, Polska: Gukesh remisuje z Carlsonem po pokonaniu Pragnanandy i Keimera

Wei Yi zakończył zmagania z 13 punktami, a każde zwycięstwo w szybkim tempie warte było dwa punkty, a każde z nich zapewniało mu punkt. Chińczycy byli o jeden remis przed Carlsonem, przegrywając dwa i wygrywając pozostałe sześć meczów.

Carlsen zakończył sezon z 12 punktami we wszystkich trzech zwycięstwach i sześciu remisach, podczas gdy Pragnanatha miał 10 punktów, co dało mu trzecie miejsce.

Lokalna gwiazda Duda Jan-Kryzstof i wczesny lider Kirill Szewczenko z Rumunii zajęli łącznie czwarte miejsce z dziewięcioma punktami, podczas gdy Erigaisi z Arjunem Andusattorowem zajęli szóste miejsce z ośmioma punktami.

Gukesh, Holender Anish Giri i Keimer zamykają ostatnią trójkę z siedmioma punktami na koncie, ale pole do popisu jest nadal otwarte, ponieważ każdy mecz w Blitz jest wart jeden punkt za zwycięstwo i połowę za remis.

Efekty końcowe są szybkie:

1. Wei Yi 13; 2. Carlsena 12; 3. Pragnananda 10; 4-5, Duda, Szewczenko po 9; 6-7. Arjun, Abdusatorow po 8; 8-10. Gukesh, Giri, Keymer po 7 każdy.