18 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polscy protestujący przeciwko szczepionkom skandują, że winą za epidemię COVID-19 są Żydzi

Warszawa (JDA) – Wielu uczestników wiecu w Kloko w Polsce skandowało, że Żydzi są odpowiedzialni za epidemię Govt-19 i przyznali, że Żydzi „rządzą światem”.

Około 100 osób wyszło w niedzielę na ulice miasta w zachodniej Polsce, aby zaprotestować przeciwko szczepionkom i restrykcjom dotyczącym „segregacji zdrowotnej” lub osób niechronionych.

„Wiemy, kto stoi za tą całą plendemią” – powiedział jeden z liderów marszu, który uważa, że ​​epidemia to fikcja i część „planu” osłabienia polskiej gospodarki.

„Czy wiesz, kto nienawidzi Polaków? Wiemy, kto nienawidzi [us], „On dodał.

Kolejny marsz zwany „Żydami”.

Odnosząc się do debaty na temat restrukturyzacji mienia Holokaustu, którą prawicowy rząd w Polsce próbuje ograniczyć, inny powiedział, że Żydzi „zgłoszą się o nasze domy”.

Gdy debata rozprzestrzeniła się w parlamencie i przyciągnęła uwagę amerykańskich prawodawców, polscy nacjonaliści wyszli na ulice. Na początku tego miesiąca członkowie ogólnopolskiej grupy młodzieżowej wyrzucili śmieci przed ambasadą Izraela w Warszawie.

Inni zdewastowali pomnik ofiar masakry z czasów Holokaustu w zeszłym tygodniu jako znak pełnej debaty narodowej na temat tego, czy za okrucieństwa II wojny światowej należy obwiniać nazistów, czy Polaków.

Michael Plevich, polski żydowski profesor, który wykłada na Uniwersytecie Warszawskim, potępił niedzielnych protestujących jako antysemitów. „Żyjemy w czasach, kiedy tacy ludzie się nie przebierają” – napisał na Twitterze.

Środkowoeuropejskie Biuro Amerykańskiej Grupy Żydowskiej napisało na Twitterze: „To wielki antysemityzm. Gdzie są odpowiedzi dla decydentów? ”

Filmy z marszu pojawiły się w mediach społecznościowych. Policja nie reagowała na antysemickie hasła, ale pokazała, że ​​niektórzy uczestnicy podjęli działania, gdy policja zaczęła kopać samochód. W ten sposób aresztowano trzy osoby. Dwóch z nich było pod wpływem alkoholu.

READ  GRL Prologues wchodzi do Polski w Bośni

Akta policyjne z marszu trafią do prokuratury, która podejmie decyzję o wszczęciu śledztwa.

W zeszłym tygodniu prawicowa Konfederacja Nacjonalistyczna, która ma 11 miejsc w parlamencie w Polsce, opublikowała na swoich oficjalnych portalach społecznościowych wideo przedstawiające polską modelkę Samuellę Korską, mówiąc, że nie sądzi, by Żydzi należeli do Polski.

„Nie potrzebuję Żydów, nie potrzebuję LGBT, nie lubię wielu rzeczy, które są tutaj obecnie” – powiedział. „Wtedy to po prostu przyszło nam do głowy […] Potwierdza ustawienie domyślne. „

Polskie marki modowe później zerwały więzi z Korską i usunęły swoje zdjęcia ze swoich profili w mediach społecznościowych.

Według badania z 2018 r. 85% polskich Żydów w Polsce uważa, że ​​antysemityzm jest poważnym problemem.

Do powstania tego raportu przyczynił się czas izraelskiego personelu.

Jesteś poważny. Doceniamy to!

Dlatego codziennie przychodzimy do pracy – aby zapewnić wymagającym czytelnikom, takim jak Ty, fascynujące lektury o Izraelu i świecie żydowskim.

Więc teraz mamy prośbę. W przeciwieństwie do innych organizacji prasowych nie stawiamy ściany opłat. Ale ponieważ magazyn, który tworzymy, jest drogi, zapraszamy wybitnych czytelników Times of Israel, aby pomogli nam wesprzeć naszą pracę poprzez przyłączenie się Czasy społeczności Izraela.

Do 6 dolarów miesięcznie może wesprzeć nasz wysokiej jakości magazyn podczas podziwiania Times of Israel BEZ REKLAM, a także dostęp do ekskluzywnych treści dostępnych tylko dla członków społeczności Times of Israel.

Dołącz do naszej społeczności

Dołącz do naszej społeczności

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby przestać to oglądać