1 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Plan zdrowotny SAG-AFTRA rozszerza ochronę członków, którzy stracili pracę w wyniku strajku WGA – ostateczny termin

Plan zdrowotny SAG-AFTRA rozszerza ochronę członków, którzy stracili pracę w wyniku strajku WGA – ostateczny termin

Powiernicy planu zdrowotnego SAG-AFTRA jednogłośnie zatwierdzili przedłużenie ubezpieczenia zdrowotnego o kwartał kalendarzowy w przypadku niektórych kwalifikujących się uczestników, którzy mogą utracić ubezpieczenie w dniu 1 października 2023 r. Przedłużenie to dotyczy stanowisk pracy, które mogły zostać utracone w maju i czerwcu tego roku z powodu Autorów Strajk Gildii. WGA strajkuje od 2 maja, a SAG-AFTRA od 14 lipca.

„To będzie ogromna ulga dla naszych członków” – powiedziała Fran Drescher, prezes SAG-AFTRA. „Myślę, że ważne jest, abyśmy nigdy nie zapomnieli, że prowadzimy negocjacje w sprawie umowy z AMPTP i w żadnym wypadku zdrowie i dobre samopoczucie członków i ich rodzin nie powinno być wykorzystywane przeciwko nim z powodu tego strajku. AMPTP już dawno powinno to zakończyć powrócić do stołu negocjacyjnego z nową perspektywą na integralną relację z członkami SAG – AFTRA. Piłka jest po ich stronie, aby postąpić właściwie w imieniu wykonawców i zaakceptować nieuniknioną zmianę paradygmatu z wdziękiem i hojnością.

„To wstyd, że studia i nadawcy postawili wielu członków SAG-AFTRA w sytuacji, w której muszą się martwić” – powiedział krajowy dyrektor wykonawczy SAG-AFTRA i główny negocjator Duncan Crabtree-Ireland, który jest również powiernikiem planu . O podstawowych potrzebach – na przykład o tym, czy będą objęte planem zdrowotnym. Zatwierdzenie przez Radę Nadzorczą tego przedłużenia w przypadku niektórych osób dotkniętych bezkompromisowością AMPTP pomoże rozwiać te obawy. Jednakże rozwiązaniem, na które wszyscy liczymy, jest powrót AMPTP do stołu negocjacyjnego.

Kwalifikujący się uczestnicy muszą utracić ubezpieczenie oparte na zarobkach lub liczbie dni w dniu 1 października 2023 r. i posiadać raportowane zarobki o wartości co najmniej 22 000 USD lub 85 kolejnych dni w okresie od 1 lipca 2022 r. do 30 czerwca 2023 r. Wymagania te mają zastosowanie Z rabatem tylko w przypadku kontynuacji istniejącego aktywnego ubezpieczenia i odzwierciedla niższe możliwości zarobków w maju i czerwcu.

READ  Baran na miesiąc lipiec 2022

Uczestnicy, którzy stracą aktywne ubezpieczenie, ale nie kwalifikują się do przedłużenia, otrzymają w ramach planu ofertę COBRA. Pomoc w opłacaniu składek COBRA i inne zasoby, które mogą pomóc członkom w znalezieniu niedrogiego ubezpieczenia, mogą być dostępne w ich stanie lub za pośrednictwem organizacji charytatywnej działającej w branży rozrywkowej.

Plan zdrowotny SAG-AFTRA jest administrowany niezależnie od związku.