13 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Należąca do Donalda Trumpa spółka Truth Social zakończyła fuzję, która w miarę zbliżania się terminu spłaty obligacji może mu przynieść zysk w wysokości ponad 3 miliardów dolarów

Należąca do Donalda Trumpa spółka Truth Social zakończyła fuzję, która w miarę zbliżania się terminu spłaty obligacji może mu przynieść zysk w wysokości ponad 3 miliardów dolarów

Donalda Trumpa Firma zajmująca się mediami społecznościowymi Truth Social zakończyła w piątek rano fuzję, która może przynieść byłemu prezydentowi zysk w wysokości ponad 3 miliardów dolarów.

Współtwórcy Firma zajmująca się pozyskiwaniem cyfrowego świata – Spółka przejmowana specjalnego przeznaczenia – Zgoda na połączenie z Trump Media & Technology Group, która jest właścicielem Truth Social.

Firma może rozpocząć działalność jako spółka publiczna, z symbolem akcji DJT na giełdzie Nasdaq, już w przyszłym tygodniu.

Akcje DWAC są obecnie warte około 40 dolarów za akcję.

Ponieważ Trump posiada 58,1% akcji zwykłych firmy, były prezydent może zarobić na transakcji ponad 3 miliardy dolarów, w zależności od ostatecznego obrotu akcjami. Eksperci twierdzą, że stanowi to oszałamiającą wycenę dla firmy z branży mediów społecznościowych, która plasuje się niżej od głównych rywali, takich jak Facebook, X i TikTok.

Jednak obecnie umowa zawiera klauzulę uniemożliwiającą Trumpowi natychmiastową sprzedaż lub zaciąganie pożyczek opartych na jego akcjach, co może ograniczyć zdolność Trumpa do wykorzystania nieoczekiwanych zysków jako zabezpieczenia obligacji w orzeczeniu dotyczącym oszustwa cywilnego na kwotę 464 mln dolarów.

W poniedziałek Trumpowi upływa termin uzyskania zabezpieczenia finansowego na pokrycie wyroku po tym, jak w lutym sędzia w Nowym Jorku nakazał mu zapłacić 464 miliony dolarów tytułem odszkodowania za nieprzestrzeganie przepisów i odsetek przed wydaniem wyroku, gdy były prezydent i jego dorosłe dzieci zostali uznani za odpowiedzialnych za używanie „ wielu mediów.” Akty oszustwa i wprowadzenia w błąd.” Zawyżanie jego wartości netto W celu uzyskania korzystniejszych warunków kredytu.

Trump zaprzeczył jakimkolwiek nieprawidłowościom i odwołał się od decyzji w tej sprawie.

Przedstawiciel Trump Media Company & Technology Group nie odpowiedziała natychmiast na prośbę ABC News o komentarz.

Prawa autorskie © 2024 ABC News Internet Ventures.

READ  Nasdaq i S&P 500 idą w górę, a zyski dominują