24 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Pilot komercyjnego samolotu pasażerskiego zasnął w trakcie lotu, przez co samolot zboczył z kursu

Pilot komercyjnego samolotu pasażerskiego zasnął w trakcie lotu, przez co samolot zboczył z kursu

Pilot indonezyjskiego komercyjnego samolotu pasażerskiego zasnął podczas lotu w styczniu, przez co samolot zboczył z kursu. Piloci latali bez nadzoru przez około pół godziny.

Indonezyjski Krajowy Komitet Bezpieczeństwa Transportu Raport opublikowano w piątek Pokazuje, jak piloci Batek Air spali przez około 28 minut przed zejściem do Dżakarty 25 stycznia.

Obaj piloci odbywali lot powrotny z Sulawesi do Dżakarty, który trwał dwie i pół godziny, a na pokładzie znajdowało się 153 pasażerów. Jeden z pilotów dostał pozwolenie na odpoczynek od drugiego, gdy drugi zasnął, pozostawiając kontrolę ruchu lotniczego i znajdujących się w pobliżu pilotów próbujących dostać się do samolotu.

„Załoga ACC w Dżakarcie podjęła kilka prób skontaktowania się z BTK6723, w tym poprosiła innych pilotów o skontaktowanie się z BTK6723” – czytamy w raporcie. „Żadne z połączeń nie zostało odebrane przez pilotów BTK6723.”

Z raportu wynika, że ​​dowódca samolotu spał przez około godzinę, zanim zapytano go, czy jego zastępca również chce się przesiąść i odpocząć, na co odmówił. Według raportu dowódca statku powietrznego ponownie zasnął, zanim drugi pilot „nieumyślnie zasnął”.

Z raportu wynika, że ​​drugi pilot miał miesięczne bliźniaki i cierpiał na poważne zaburzenia snu.

Pilot samolotu obudził się i zastał drugiego śpiącego, więc szybko go obudził i przywrócił samolot na zamierzony kurs. Następnie samolot wylądował w Dżakarcie bez żadnych incydentów.

Spanie w kabinie nie jest rzadkością wśród pilotów komercyjnych, którzy mają standardowe procedury bezpieczeństwa, które zapewniają, że za sterem zawsze stoi jeden czujny i wygodny pilot.

Batek Air powiedział, że obaj piloci zostali „tymczasowo uziemieni”. Agencja prasowa Francji O sprawie poinformowała Agence France-Presse.

Ministerstwo Transportu „zdecydowanie upomina” linię lotniczą w związku z incydentem.

„Przeprowadzimy dochodzenie i przegląd indonezyjskich lotów nocnych pod kątem zarządzania ryzykiem zmęczenia dla Batik Air i wszystkich operatorów lotniczych” – powiedziała Maria Christie Indah Murni, dyrektor indonezyjskiego lotnictwa cywilnego, według AFP.

READ  Dziennikarz BBC został „pobity i kopnięty przez policję” podczas protestów w Chinach

Prawa autorskie 2024 Nexstar Media Inc. wszystkie prawa są zachowane. Materiał ten nie może być publikowany, emitowany, przepisywany ani redystrybuowany.