18 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Rosyjski student trafił do więzienia po tym, jak nazwał router Wi-Fi hasłem proukraińskim

Rosyjski student trafił do więzienia po tym, jak nazwał router Wi-Fi hasłem proukraińskim

NATALIA KOLESNIKOVA/AFP/Getty Images/File

Widok na Kreml w Moskwie. Opozycja została skutecznie zdelegalizowana w Rosji od rozpoczęcia wojny rozpoczętej trzy lata temu przez prezydenta Rosji Władimira Putina przeciwko Ukrainie.CNN

A Moskwa Sąd orzekł wobec A Rosyjski Rosyjskie media podały, że student uniwersytetu został skazany na 10 dni więzienia za nazwanie swojego urządzenia Wi-Fi proukraińskim hasłem.

Student Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego, zidentyfikowany przez agencję prasową RIA jako Oleg Tarasow, zmienił nazwę swojej sieci Wi-Fi na „Slava Ukraine”, co w języku angielskim oznacza „Chwała Ukrainie” – nacjonalistyczne pozdrowienie, które stało się okrzykiem bojowym podczas jego reguła. Wojna Rosji na Ukrainie– podaje niezależny kanał informacyjny rosyjskiego Telegramu Ostorozhno Novosti.

Moskiewski Sąd Rejonowy w Nikolińskim skazał w czwartek studenta za propagandę i „publiczne wyświetlanie symboli nazistowskich”, a władze skonfiskowały jego router – podała RIA.

Niezgoda została skutecznie zakazana w Rosji od czasu, gdy prezydent Rosji Władimir Putin rozpoczął masową inwazję na Ukrainę.

Obecnie kary pozbawienia wolności odbywa ponad 260 osób Według rosyjskiej grupy praw człowieka OVD-Info, która odnotowała ponad 20 000 aresztowań, w kraju za przestępstwa związane z zajmowaniem stanowiska antywojennego.

Klimat represji stał się bardziej widoczny w ostatnich tygodniach, w następstwie tych wydarzeń Nie żyje krytyk Kremla Aleksiej Nawalny W rosyjskiej kolonii karnej na północ od koła podbiegunowego w połowie lutego.

Wyrażanie poparcia dla rosyjskiej opozycji, której władze zakazały ruchu ze względu na ekstremizm, może być ryzykowne.

Jego śmierć została w dużej mierze zignorowana przez rosyjskie media państwowe Według doniesień aresztowano setki osób Za przyjście na prowizoryczne miejsca pamięci w ramach największej od dwóch lat fali aresztowań w związku z wydarzeniami politycznymi w kraju.

W obliczu dużej obecności policji tysiące żałobników – niektórzy skandowali „Putin jest zabójcą” lub „Nie wojnie” – przeciwstawiło się groźbom aresztowania i zebrało się, aby złożyć wyrazy szacunku. Pogrzeb Nawalnego W Moskwie na początku tego miesiąca. W 20 rosyjskich miastach aresztowano co najmniej 103 osobypodało OVD-Information.

READ  Zdemontowany dom / Architektura Innocad

Setki ludzi przybyły na jego grób na Cmentarzu Borysowskim w Moskwie i złożyły kwiaty. Obecna była policja, która przeszukiwała żałobników, fotografowała ich i zmuszała do przejścia przez wykrywacze metalu.

W przyszłym tygodniu A Wybory podlegające ścisłej kontroliPutin prawdopodobnie przedłuży swoje rządy do lat 30. XXI wieku, ponieważ jedynemu antywojennemu kandydatowi w kraju zakazano kandydowania.