16 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Pierwsze ładowarki Qi2 mają rozszerzyć możliwości ładowania bezprzewodowego w stylu MagSafe poza Apple – Ars Technica

Pierwsze ładowarki Qi2 mają rozszerzyć możliwości ładowania bezprzewodowego w stylu MagSafe poza Apple – Ars Technica

Zbliżenie / Bezprzewodowy stojak Belkin BoostCharge Qi2 z możliwością konwersji.

Belkina

Dzisiaj przedstawiono szczegółowe informacje na temat pierwszych ładowarek bezprzewodowych obsługujących standard ładowania bezprzewodowego Qi2 opracowany przez Wireless Power Consortium (WPC). Późniejsze ładowarki i produkty Qi2 będą wyposażone w technologię podobną do Apple MagSafe i zapewnią bezpieczne i wydajniejsze ładowanie bezprzewodowe wspomagane magnesem. Nie wiemy, które smartfony będą wspierać technologię Qi2, ale jest nadzieja, że ​​przy odpowiedniej kompatybilności ładowanie telefonu z Androidem będzie łatwiejsze za pomocą bezpiecznego połączenia magnetycznego. Nowy standard ładowania zwiększy także liczbę ładowarek, które mogą zasilać Androida I Urządzenia iOS bezprzewodowo.

Obecnie bezprzewodowe ładowanie iPhone’a jest ograniczone do 7,5 W, chyba że masz ładowarkę MagSafe obsługującą moc 15 W. To ograniczenie dało kupującym powód do zakupu ładowarki MagSafe zamiast wielu ładowarek innych firm niż Apple, w tym tych zgodnych ze standardem Qi. Minęło pięć lat, zanim telefony z Androidem zaczęły wdrażać technologię Qi dla Apple (wraz z serią iPhone 8). W styczniu 2023 r., kilka miesięcy przed spodziewaną premierą iPhone’a 15 przez Apple, WPC ogłosiła, że ​​Apple „dostarczył podstawę dla nowego standardu Qi2 opartego na technologii MagSafe”.

Wraz z innymi członkami WPC firma Apple pomogła w stworzeniu standardowego profilu mocy magnetycznej. Po sfinalizowaniu standard Qi2 będzie zawierał wymagania dotyczące siły i wymiarów magnesu, aby zapewnić niezawodne ustawienie nadajników i odbiorników w celu zapewnienia stabilnego ładowania i mniejszych strat energii cieplnej. WPC widzi projekt umożliwiający bezprzewodowe ładowanie nowych kategorii produktów, w tym tabletów i smartwatchów (na początek będzie to standard w telefonach i bezprzewodowych słuchawkach dousznych).

Jednak w styczniowym wywiadzie rzecznik WPC powiedział krawędź Wzór magnesu MagSafe i Qi2 nie jest identyczny, przez co WPC nie ma pewności, czy iPhone 12, 13 czy 14 będzie kompatybilny. Ale przedstawiciel WPC powiedział również: „Z pewnością oczekujemy, że w pełni zaakceptują Qi2 i wiemy, że tak jest”. To dobrze dla mnie wróżyWsparcie telefoniczne 15 Qi2A być może dowiemy się tego na pewno po wydarzeniu Apple 12 września. Anker twierdzi przynajmniej, że nadchodzące ładowarki Qi2 będą „kompatybilne ze wszystkimi produktami Apple MagSafe iPhone”.

WPC nie sfinalizowało jeszcze specyfikacji Qi2, więc nie jest jasne, jakie inne różnice mogą istnieć między Qi2 i MagSafe.

READ  Microsoft i Nintendo nie podniosą cen konsol pomimo podwyżki PS5

Patrząc w przyszłość, możemy spodziewać się zapowiedzi kolejnych produktów z Qi2. Ostatecznie możemy zobaczyć mniej nowych produktów rzekomo „kompatybilnych z MagSafe”, oferujących jednocześnie mniejszą moc dla iPhone’a niż prawdziwa ładowarka MagSafe, słabe połączenia i mniej Nieoficjalne ładowanie MagSafe na Androida. Qi2 wymaga uwierzytelnienia, więc ładowanie może nie działać w przypadku niekompatybilnych ładowarek.

Nie będziemy robić sobie nadziei, ale na dłuższą metę Qi2 mógł Prowadzi to również do szaleństwa na magnetyczne akcesoria do smartfonów, które są większe niż kiedykolwiek stworzyło MagSafe, W czasach swojej świetności oferta sięgała od akumulatorów po statywy, a nawet wentylatory do smartfonów RGB.

WPC obiecuje również aktualizację standardu Qi2, aby obsługiwał ładowanie powyżej 15 W, a celem jest połowa 2024 r., powiedział przedstawiciel WPC. Ciało robota W styczniu.

Ponieważ jednak przewody nadal zapewniają najbardziej wydajne ładowanie iPhone’ów i innych urządzeń, a USB-C ma zadebiutować w iPhone’ie wraz z iPhone’em 15, nie spodziewamy się, że magnesy sprawią, że kable ładujące znikną w najbliższym czasie.

Anker i Belkin ogłosiły swoje produkty Qi2 w ramach swojej obecności na targach IFA 2023. Anker ujawnił siedem produktów z serii bezprzewodowego ładowania MagGo bez oficjalnych cen i oczekiwanej premiery pod koniec 2023 roku. krawędź Raporty. Belkin powiedział, że będzie oferować własne ładowarki Qi2, bezprzewodową podstawkę ładującą BoostCharge Pro 3 w 1 z Qi2 (129,99 USD za sztukę). krawędź) i bezprzewodową podstawkę BoostCharge Convertible Qi2 (60 USD za The Verge) na targach IFA. Pierwsza z nich będzie dostępna „jeszcze w tym roku” – głosi ogłoszenie Belkina, a druga w pierwszym kwartale.