30 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wydaje się, że Starfield ma poważne problemy z dostępnością

Wydaje się, że Starfield ma poważne problemy z dostępnością

Zaczęły napływać recenzje Pole Gwiazd, długo oczekiwana i rzekomo potężna kosmiczna gra RPG firmy Bethesda, zostanie wydana na całym świecie 6 września. I chociaż recenzje są w większości pozytywne, a raporty sugerują, że może to być najmniej popularna jak dotąd premiera Bethesdy, jeden z twórców zawartości zwrócił uwagę na główny czynnik wyłączności na Xbox i PC: dostępność.

Steve Saylor, twórca treści i konsultant ds. dostępności, który współpracował ze studiami takimi jak Naughty Dog, Ubisoft i Raven Software. Opublikuj a Pole Gwiazd Sprawdź dostępność w YouTubeNazwał to „bardzo rozczarowującym”. „Nie wiedziałem, kiedy Todd Howard w @KindaFunnyVids powiedział, że będzie dostępny tryb dużej czcionki i to wszystko, co mieli” Saylor napisała na Twitterze.

Steve’a Saylora

Pole GwiazdProblemy z dostępnością

„Jeśli ludzie mają nadzieję, że przestrzeń kosmiczna będzie dostępna, to tak nie jest” – mówi w 13 i pół-minutowym filmie. „Chciałbym móc powiedzieć, że będzie to pierwszy hit Bethesdy, ale tak nie jest. Niestety, nawet blisko tego nie jest. ” W filmie Saylora pojawia się następnie zakładka Dostępność w Pole GwiazdMenu ustawień, dostępne są cztery opcje: napisy ogólne, napisy dialogowe, przełączniki celownicze i duże linie menu, które można po prostu włączyć lub wyłączyć.

Czytaj więcej: Nowe oprogramowanie Microsoftu może pomóc programistom w zwiększaniu dostępności gier
przed Sprzedaż Pole Gwiazd: Amazonka | Najlepsza oferta | Przystanek gier

Tryb dużych czcionek jest bardzo ważną funkcją, ponieważ jest ich dużo Pole Gwiazd Opiera się na nawigacji po menu zawierających dużo tekstu. „W przypadku większości menu w grze – a jest ich wiele – tekst nie jest idealny, ale można nim zarządzać” – powiedział Saylor, który jest prawnie niewidomy, po czym zwrócił uwagę na brak większej liczby opcji dostosowywania w rozszerzonym tekście, jak kolejny problem.

READ  Zangief ma EX Double Lariat i Anti-Fly Super Art ujawnione w nowym materiale Street Fighter 6

Jednak brak dostosowania czcionki jest najbardziej rażący, jeśli chodzi o napisy. Od tego czasu gracze nie mają możliwości zmiany typu czcionki, koloru ani przezroczystości tła napisów Pole Gwiazd W całym tekście używa stylizowanej czcionki komputerowej i Saylor obawia się, że może to stanowić problem dla osób z dysleksją. „Jeśli nie jesteś zadowolony z domyślnego ustawienia, nie masz szczęścia” – powiedział. Największym problemem jest kontrast, ponieważ kontrast w menu gry i na wyświetlaczu jest bardzo mały, a ponieważ tekst jest biały, często może się zgubić na jasnych planetach lub nawet w jasnych częściach kosmosu (chociaż) Pole Gwiazd Zmień czcionkę na niebieską, gdy jesteś na statku kosmicznym).

Seria Xbox Saylor zauważa to Pole Gwiazd Zawiera niewielki zestaw „akceptowalnych” funkcji ułatwień dostępu, które nie wymagają dostosowywania, takich jak środkowa kropka pomagająca w przypadku choroby lokomocyjnej i grafika o wysokim kontraście podczas korzystania ze skanera w grze. Ale ogólna prezentacja blednie w porównaniu z takimi hitami kinowymi Ostatni z nas, część drugaktóry ma około 60 różnych opcji ułatwień dostępu, w tym tryb wysokiego kontrastu, funkcję powiększania, opcje zamiany tekstu na mowę i konfigurowalne tłumaczenia.

Czytaj więcej: Nowa baza danych pomaga graczom znajdować gry z funkcjami ułatwień dostępu

Mimo to Saylor podkreśla, że ​​nadal jest zakochany Pole Gwiazd (chwaląc „świetną ścieżkę dźwiękową” i „ciekawych” kolegów z obsady) i Pokazuje, że nie można winić niedostępności konsoli Xbox —W ostatnich latach firma Microsoft uczyniła dostępność kamieniem węgielnym swojej branży gier– Ale na Bethesdzie.

„Niektórzy mogą pomyśleć, że modyfikacje pomogą w ułatwieniu dostępu i tak, modyfikacje pomogły w przeszłości grom Bethesdy. Ale to nie jest najlepszy sposób na obejście dostępności” – powiedział Saylor. Kotaku Przez X (dawniej Twitter) DM. „Tylko dlatego, że jeśli Bethesda wypuści łatkę lub aktualizację, mod może zostać zepsuty i od moddera zależy, czy będzie chciał to naprawić. Co może zająć trochę czasu i nie ma gwarancji, że zostanie to zrobione. Chciałem to dodać do mojej recenzji, ale nie miałem czasu.

READ  Amazon ma najtańszy 77-calowy telewizor Smart TV 4K OLED na Cyberponiedziałek

Nie jest jasne, czy w przyszłości Pole Gwiazd Aktualizacje dodadzą więcej opcji ułatwień dostępu, ale Bethesda znajdująca się teraz pod parasolem Xbox, z pewnością masz taką nadzieję. Pole Gwiazd rozwód na Xbox i PC 1 września dla graczy, którzy kupili Edycję Specjalną i 6 września dla wszystkich.