13 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Phil Mickelson: Golfista przeprosił za komentarze na temat trasy wspieranej przez Arabię ​​Saudyjską, jednocześnie mówiąc, że nie można jej opublikować.

Phil Mickelson: Golfista przeprosił za komentarze na temat trasy wspieranej przez Arabię ​​Saudyjską, jednocześnie mówiąc, że nie można jej opublikować.

Mówi się, że Premier League to Proponowany projekt wspierany przez Arabię ​​Saudyjską ma na celu odciągnięcie golfistów od głównych tras golfowych, PGA Tour i DP World Tour, oferując duże pieniądze.

Ale w zeszłym tygodniu Mickelson został zacytowany w wywiadzie z pisarzem Alanem Shipnuckiem z 2021 r. na temat jego nadchodzącej książki „Phil: The Rip-Roaring (and Unauthorized!) The Biography of Golf’s Most Colourful Star”, mówiąc, że rozważy dołączenie do Superstar. proponowane. ligi, ponieważ jest to „jedyna w życiu okazja, aby zmienić sposób działania PGA Tour”.

Gracz był również cytowany, jak powiedział: „Saudyjskie pieniądze w końcu dały nam (graczom) tę dźwignię”, aby móc odwrócić sytuację w PGA.

Shipnuck zacytował Mickelsona, który mówił, że rzeczy poniżające Arabię ​​Saudyjską w dziedzinie praw człowieka i twierdził, że królestwo zabiło dziennikarza. Jamala Khashoggi.

„Moje działania podczas tego procesu zawsze leżały w najlepszym interesie golfisty, moich kolegów z drużyny, sponsorów i fanów” – powiedział Mickelson w swoim oświadczeniu we wtorek. „Użyłem słów, których szczerze żałuję, a które nie odzwierciedlają moich prawdziwych uczuć ani intencji. Byli to lekkomyślni, obrażeni ludzie i bardzo przepraszam za mój dobór słów”.

Trzykrotny zwycięzca Masters powiedział, że sport „pilnie potrzebuje zmian, a prawdziwą zmianę zawsze poprzedza zamieszanie”.

„Zawsze wiedziałem, że krytyka przyjdzie wraz z odkrywaniem czegokolwiek nowego. Nadal wybieram się na czele, aby inspirować zmiany i zadawać publiczne ciosy, aby wykonać pracę za kulisami” – powiedział Mickelson, dodając, że było „przepraszam” za ludzi, na których mam negatywny wpływ.

Mickelson dodał, że przez lata odczuwał presję i stres, i zasugerował, że może zrobić sobie przerwę od sportu, mówiąc: „Wiem, że nie byłem najlepszy i desperacko potrzebuję trochę czasu, aby nadać priorytet tym, których najbardziej kocham i pracuję na bycie mężczyzną, którym chcę być”.

READ  Londyn to rozsądny koniec długiej kariery Rogera Federera

KPMG, wieloletni sponsor Mickelsona, powiedział we wtorek w oświadczeniu, że nie będzie już dłużej współpracować z golfistą.

„KPMG US i Phil Mickelson wspólnie zgodzili się na natychmiastowe zakończenie naszego efektywnego sponsorowania. Życzymy mu wszystkiego najlepszego” – powiedziała firma.

Zapytany o ostatnie cytaty Mickelsona i wtorkowe oświadczenie, rzecznik PGA Tour powiedział, że organizacja nie ma komentarza.

Ben Morse z CNN przyczynił się do powstania tego raportu.