22 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

US Soccer i USWNT osiągają porozumienie o wartości 24 milionów dolarów w sprawie sporu o wyrównanie płac

US Soccer i USWNT osiągają porozumienie o wartości 24 milionów dolarów w sprawie sporu o wyrównanie płac

Spór sięga marca 2019 r., kiedy USWNT złożyło pozew o dyskryminację ze względu na płeć przeciwko futbolowi amerykańskiemu.

Porozumienie zapewni, że reprezentacje kobiet i mężczyzn otrzymają równe wynagrodzenie we wszystkich meczach towarzyskich i turniejach, w tym w Pucharze Świata.

„Z przyjemnością ogłaszamy, że pod warunkiem wynegocjowania nowego układu zbiorowego pracy, rozwiążemy nasz długotrwały spór o równe wynagrodzenie i będziemy dumnie współpracować we wspólnym zaangażowaniu w promowanie równości w piłce nożnej” – napisano we wspólnym oświadczeniu.

W ramach umowy US Soccer zapłaci graczom 22 miliony dolarów, a także „dodatkowe 2 miliony na koncie, aby pomóc graczom USWNT w ich celach po karierze i działaniach charytatywnych związanych z piłką nożną kobiet i dziewcząt. „

Warunkiem rozliczenia jest ratyfikacja nowego układu zbiorowego pracy (CBA) dla USWNT.

„Dostęp do tego dnia nie był łatwy” – czytamy w oświadczeniu. „Zawodniczki reprezentacji kobiet USA osiągnęły bezprecedensowy sukces, pracując na rzecz równego wynagrodzenia dla siebie i przyszłych sportowców.

„Dzisiaj uznajemy spuściznę dawnych liderów USWNT, którzy pomogli uczynić ten dzień możliwym, a także wszystkich kobiet i dziewcząt, które pójdą za nimi. Razem poświęcamy im ten moment.

„Z niecierpliwością czekamy na dalszą współpracę, aby rozwijać kobiecą piłkę nożną i rozwijać możliwości dla młodych dziewcząt i kobiet w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie”.

„Sprawiedliwość” przewraca stronę

Dwukrotni zwycięzcy Pucharu Świata Megan Rapinoe i Alex Morgan — wraz z szefową NFL Cindy Barlow Kohn — omówili historyczny pakt w programie CBS Mornings.

„Szczerze mówiąc, to trochę surrealistyczne” – powiedział Rapinoe. „Jesteśmy w tym od dawna i pochodzimy z długiej historii kobiet, które walczyły o to, aby ten sport znalazł się w lepszym miejscu.

„To, na co czekam iz czego jestem naprawdę dumny, to to, że sprawiedliwość nadejdzie w następnym pokoleniu i nigdy nie będziesz musiał przechodzić przez to, przez co my przeszliśmy – od teraz jest to równe wynagrodzenie.

READ  Historyczna noc przestępstwa w MLB 18 lipca 2023 r

„Nie mogę się doczekać dalszego rozwoju tego sportu i tego, że będzie to moment, w którym spojrzymy wstecz na nowy futbol amerykański, z którego wszyscy możemy być bardzo dumni”.

Rapinoe powiedział, że długoterminowe skutki porozumienia mogą doprowadzić do większego sukcesu drużyny narodowej.

„Największą częścią spuścizny, jaką możemy wynieść z tego pokolenia, jest to, że następni gracze będą mieli znacznie lepszą zdolność do po prostu grania” – powiedział Rapinoe.

„Jednak prawdopodobnie będą lepsze niż my kiedykolwiek byliśmy i o to chodzi”.

Morgan dodał, że duża część ugody była krokiem w kierunku „naprawy” relacji zespołu z NFL.

– To ogromny krok, a naprawienie relacji z futbolem amerykańskim jest tego dużą częścią – powiedział Morgan.

„Czujemy ulgę, radość i dumę z chwili, do której musimy teraz dotrzeć, ponieważ jest to dla nas ogromna wygrana, dla sportu kobiet, dla kobiet w ogóle – chwila, którą wszyscy możemy teraz świętować”.

Później, w programie ABC Good Morning America, Cohn, zwycięzca Pucharu Świata w 1999 roku jako rozgrywający USWNT, powtórzył oceny Morgana.

„Myślę, że to ogromne zwycięstwo dla wszystkich zaangażowanych, ale w tej chwili skupiamy się na postępie w grze, więc jest to naprawdę świetny moment przejściowy” – powiedziała. „Nadal mamy dużo pracy do zrobienia, aby naprawić relacje z naszymi graczami, ale jesteśmy na dobrej drodze, ale nie możemy się doczekać.

„Są nie tylko najlepszymi zawodniczkami na świecie, ale są także wspaniałymi ambasadorami naszego sportu, a teraz możemy pracować ramię w ramię, aby rozwijać grę tutaj w kraju i za granicą oraz podnosić poziom gry kobiet na całym świecie. Myślę, że to naprawdę specjalny i naprawdę nie mogę się doczekać odwrócenia strony i współpracy z zespołem kobiet.

Jak się tu znaleźliśmy?

Wtorkowa umowa oznacza wielostronną decyzję, której początki sięgają marca 2019 r., w USWNT Złożenie pozwu o dyskryminację ze względu na płeć przeciwko futbolowi amerykańskiemu.
Ponieważ 28 zawodników zespołu zostało wymienionych jako powodów, USWNT twierdzi, że płacono im mniej niż w męskiej reprezentacji narodowej. gorszący W maju 2020 roku sędzia federalny Gary Klausner orzekł, że kobieca drużyna rozegrała więcej meczów i zarobiła więcej pieniędzy niż ich koledzy.
Po tej decyzji gracze USWNT dwukrotni zdobywcy Pucharu Świata Kristen Price i Tobin Heath powiedzieli CNN, że chcą kontynuować walkę o równe wynagrodzenie z Heathem. Opis zagrożeń „Więcej niż wszystko, co możemy wygrać w piłce nożnej”.

W lipcu 2021 r. USWNT złożyło odwołanie od orzeczenia z maja 2020 r., twierdząc, że decyzja „przeciwstawia się rzeczywistości” i jest „prawnie błędna”.

READ  Pojawia się Jon Gruden z uroczą fryzurą i przepraszającą wymówką

NFL napisało na Twitterze oświadczenie w odpowiedzi na prośbę zespołu, mówiąc, że decyzja „słusznie stwierdza, że ​​kobieca drużyna narodowa zarabia więcej skumulowanych i średnich zarobków na mecz niż drużyna narodowa mężczyzn”.

We wrześniu 2021 roku, pokaz identycznych kontraktów dla męskich i kobiecych drużyn narodowych futbolu amerykańskiego został nazwany „Thrillerem Public Relations” przez Stowarzyszenie Zawodników Reprezentacji Narodowej Kobiet Stanów Zjednoczonych (USWNTPA).

USWNTPA, który działa jako związek graczy, powiedział w: ćwierkać.

„W zamian zobowiązujemy się do negocjowania w dobrej wierze, aby osiągnąć równe płace i bezpieczniejsze warunki pracy. Propozycja, którą ostatnio przedstawił nam USSF, nic z tego nie robi” – dodała.

Związek zareagował na post w mediach społecznościowych USWNTPA wkrótce potem: Świergot„Pokaz na papierze z identycznymi kontraktami z USWNT i USMNT, a do dyskusji ekwiwalent nagrody pieniężnej, to prawdziwy, autentyczny pokaz w dobrej wierze. Akcja reklamowa to 90-minutowy jednostronny film”.

Sana Nour Haq z CNN przyczynił się do powstania tego raportu.