12 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

„Brutalny”: fani Formuły 1 byli rozczarowani po zrujnowaniu pierwszej nocy Grand Prix Las Vegas

„Brutalny”: fani Formuły 1 byli rozczarowani po zrujnowaniu pierwszej nocy Grand Prix Las Vegas

Dotrzymać kroku wszystkim Nasza relacja z Grand Prix Las Vegas jest tutaj.

LAS VEGAS – Chociaż wielu fanów obecnych na Grand Prix Las Vegas w ten weekend kupiło trzydniowe pakiety biletów, najdroższy wyścig w historii Formuły 1 zmusił innych do wybrania tańszej opcji.

Część kibiców kupiła bilety w czwartek tylko po to, aby obejrzeć dzień otwarcia wydarzeń na torze, który miał obejmować dwie godzinne sesje treningowe. Zamiast tego kibice widzieli zaledwie osiem minut jazdy samochodów z dużą prędkością, zanim sędziowie odwołali pierwszy trening z powodu problemów z korkiem zaworu wody na torze.

Drugi trening odbył się w całości o godzinie 2:30 czasu lokalnego, ale kibice nie mogli w nim uczestniczyć, ponieważ LVGP zamknęło strefy kibica ze względu na późną porę.

Nie zaproponowano zwrotu pieniędzy i nie przeprosino. W piątkowy wieczór fani mieli możliwość wykorzystania kuponu o wartości 200 dolarów do internetowego sklepu LVGP – ale tylko dla tych, którzy kupili bilety jednodniowe.

Sportowiec Tylko w czwartek rozmawiał z trzema fanami, którzy zgodzili się podzielić swoimi reakcjami i doświadczeniami.

Tyler Thompson, 43 lata, Phoenix

Thompson jest fanem Formuły 1 od dzieciństwa w latach 90. i brał udział w wyścigach na ulicach Phoenix. Kiedy więc ogłoszono Grand Prix Las Vegas, Thompsonowi nie było łatwo wymyślić, jak pokonać pięciogodzinną przejażdżkę.

Jednak Thompson szybko zdał sobie sprawę, że ceny biletów są „całkiem szalone” i że przyjęcie urodzinowe jego syna i tak odbędzie się w ten weekend, więc Thompson zdecydował, że przed powrotem do domu może spędzić tylko jedną noc w weekendzie Formuły 1.

Kupił bilety w StubHub na strefę Skybox, apartamenty nad główną trybuną. Jego pierwsze wrażenie było bardzo pozytywne: krótka kolejka do wejścia, ludzie witali go tacami z szampanem i winem, kiedy przybył, wspaniałe jedzenie i wspaniałe meble.

„Właśnie pojechałem na World Series (na początku tego miesiąca) i to wszystko zawstydza” – powiedział Thompson. „Wszystko się działo. Było wspaniale”.

Jednak sytuacja szybko się rozpadła, gdy Carlos Sainz przejechał przez korek odpływowy, a sędziowie wyścigu odwołali pierwszy wolny trening. Monitory na torze wskazywały, że drugi trening będzie opóźniony, więc Thompson trochę przeszedł pieszo. Robotnicy na torze uspokajali go, mówiąc, że pozostaną bez względu na wszystko.

Thompson był optymistą po zobaczeniu wpisu na platformie mediów społecznościowych

„Pomyślałem, no cóż, może po prostu przestaną dostarczać jedzenie i tak dalej” – powiedział.

Tak nie było. W Skybox on i inni klienci zostali poproszeni o ewakuację budynku. Thompson był zdezorientowany, widząc zespoły po drugiej stronie toru zakładające opony w samochodach i rozgrzewające je. Zwrócił na to uwagę pracownikom ochrony, ale spotkał się z naleganiem, aby wszyscy kibice musieli opuścić stadion.

READ  49ers zdobywają tytuł NFC West za imponującym Brockiem Purdym

„Kilka osób było naprawdę zdenerwowanych ceną tych biletów” – powiedział Thompson o łącznej cenie 2750 dolarów. „Powiedzieli nam więc, że możemy udać się do obsługi gości, a oni nas wszystkich wyciągną”.

Wkrótce przybyli policjanci z Las Vegas, aby podkreślić sprawę i ewakuować apartamenty. Klienci udali się do strefy obsługi gości, ale Thompson powiedziała, że ​​powiedziano im: „Nic nie możemy zrobić. Nikt nic nie zrobi. Nie ma z kim porozmawiać. Nie można podać adresu e-mail. Musisz po prostu wyjść. „

Niektórzy kibice byli w tym momencie wściekli, ale w związku z obecnością policji w pobliżu stadionu Thompson powiedział, że nalegał, aby przybywający z innych krajów opuścili stadion, zanim zostaną aresztowani.

„Nawet policja powiedziała: «Nie wiemy, dlaczego wszystkich wyrzucają, ale musimy to zrobić»” – stwierdził Thompson.

Policja zmusza widzów do opuszczenia toru przed drugim treningiem. (Zdjęcie: Kim Elman/Getty Images)

Thompson nie tracił jeszcze nadziei, bo myślał, że w drodze powrotnej do hotelu znajdzie miejsce, żeby obejrzeć samochody. Jednak pracownicy ochrony nie pozwalali nikomu zbliżać się do punktu widokowego toru, w tym stawać na półce, a nawet na szlaku.

„To było coś w stylu: «No dalej, chłopaki. „Czy zamierzasz zwolnić wszystkich, a następnie w dalszym ciągu narzucać własne bariery prywatności?” „Nic w ten sposób nie zyskałeś. Po prostu wyszedłeś na idiotę”.

Powiedział, że całe to doświadczenie pozostawiło Thompsona „z dużym kwaśnym posmakiem w ustach”.

„W Formule 1 zawsze panuje atmosfera elitarności, gdzie nie przejmują się przeciętnymi kibicami ani ludźmi, którzy nie są w Paddock Club” – powiedział. „Ale jeśli to naprawdę jest ich umowa, to zmusza mnie to do ponownego przemyślenia całej sytuacji.

„Szczerze mówiąc, nie sądzę, że wyścigi są już takie dobre. Miałem tylko nadzieję, że ten spektakl będzie fajny. Ale teraz nie chcę ich wspierać ani ich firmy, jeśli tak mają się zachowywać i traktują swoich fanów.”

Thompson powiedział, że wolałby zobaczyć samochody Formuły 2 lub konkretny samochód Formuły 1 wyjeżdżające na tor w środę wieczorem, aby sprawdzić, czy występują jakieś problemy, zanim faktyczne samochody Formuły 1 po raz pierwszy pojawią się na torze w czwartek. Obwiniał LVGP za chciwość i próbę zdobycia jak największej ilości pieniędzy, zamiast próbować zwiększyć rzeszę fanów Formuły 1 poprzez wydarzenie.

READ  Bellator 292: Nurmagomedov - Henderson transmisja na żywo - Eliminacje

„Całkowicie rozumiem, że to biznes, ale ich postawa przede wszystkim wywołała sprzeciw i sprawiła, że ​​długo zastanawiałem się nad powrotem do nich i wydawaniem u nich pieniędzy” – powiedział. „Wolę pojechać do Kuty.”

Pozytywem dla Thompsona jest to, że StubHub wysłał e-mail z informacją, że jego bilety są chronione w ramach firmowej „Gwarancji FanProtect”, która jego zdaniem oznacza, że ​​zwrócą mu pieniądze, mimo że F1 tego nie zrobi.

Connor, 24 lata, Las Vegas

Przez wiele miesięcy Connor, mieszkaniec Las Vegas (który prosił o utajnienie jego nazwiska), był wśród miejscowych outsiderem. Ponieważ wszyscy narzekali na wyścig, Connor zawsze był pozytywnie nastawiony do wyścigu i był szczęśliwy, że dostał bilet na czwartek, gdy ceny spadły do ​​jego zakresu (200 dolarów) podczas lokalnej wyprzedaży.

Conor i jego dziewczyna byli podekscytowani faktem, że przynajmniej będą mogli zobaczyć samochody na torze, nawet jeśli nie będą mogli wziąć udziału w wyścigu („Spodziewaliśmy się, że Max (Verstappen) i tak wygra” – powiedział).

Wczoraj wieczorem wyszedł z pracy i skierował się prosto na tor, gdzie Connor kupił trochę gadżetów na pamiątkę i wypił drinka, zanim usiadł na swoim miejscu.

„Było zimno przez co najmniej pięć minut” – powiedział.

Po odwołaniu pierwszego treningu kontynuował aktualizację swojego harmonogramu na X. Jednak kiedy oficjalnie przełożono drugi trening, zdecydował się opuścić tor około godziny 12:30 ze względu na swoją poranną zmianę.

Z tego powodu Conor był naprawdę szczęśliwy, gdy dowiedział się, że Formuła 1 zmusiła fanów do opuszczenia toru około 1:30, ponieważ myślał, że oznacza to, że wszyscy otrzymają zwrot pieniędzy, a może nawet bilety na makijaż na piątek.

Ale tak nie było. Conor powiedział, że być może nadal ogląda wyścig w telewizji, ale poczuł złość, gdy przeglądał w piątek wszystkie zdjęcia z kont F1, które obserwuje na Instagramie. Całe to doświadczenie sprawiło, że poczuł się jak głupiec, który wydał swoje ciężko zarobione pieniądze na Formułę 1.

„Problem wyczerpania to jedna z tych rzeczy, które spotykam w sporcie. Nie jestem zły, że jest problem” – powiedział. „Ale to, co mnie niepokoi, to brak przeprosin i zwrotu pieniędzy.

„Przez cały ten czas byłem jedną z osób, które będąc tutaj, wspierały Formułę 1 i powiedziały: Nie, nie, byłoby wspaniale. To trochę brutalne. Muszę na tym zjeść wronę.”

Diego Alvarado, 25 lat, okolice Los Angeles

Diego Alvarado, fan sportów motorowych we wszystkich jego postaciach, był zachwycony, gdy usłyszał o wyścigach Formuły 1 w Vegas. Problem w tym, że nie mógł kupić biletów.

READ  Yankees umieścili Giancarlo Stantona na liście kontuzjowanych

Ale dwa miesiące temu Alvarado zauważył spadek cen hoteli. Dostał więc rezerwację w hotelu Strip, która kosztowała zaledwie 300 dolarów na cały weekend, i pomyślał, że w następnej kolejności spróbuje znaleźć bilety.

Rzeczywiście, Alvarado znalazł bilet do odsprzedaży w strefie T-Mobile w Sphere za pośrednictwem Ticketmaster za 275 dolarów (w tym opłaty), czyli niższą cenę niż pierwotnie sprzedany ponad 1000 dolarów.

W przeciwieństwie do wielu fanów, którzy oglądali treningi zaledwie przez osiem minut, Alvarado dostrzegł napis na ścianie i opuścił tor ze swoją dziewczyną. Zamiast tego poszli do klubu nocnego Omnia, aby zobaczyć występ Steve’a Aokiego.

Alvarado przejrzał swój Kiedy w końcu wdrożono drugi program, Alvarado przeszedł wzdłuż pasa i próbował zobaczyć samochody z różnych punktów widzenia – przez płoty i podwyższone chodniki.

„Nie wydałem tysięcy dolarów jak inni, ale wciąż myślę o tym, ile godzin musiałem przepracować, aby kupić bilet w czwartek” – powiedział. „I stąd bierze się większość mojej frustracji”.

Alvarado powiedział, że kupon na produkty o wartości 200 dolarów można wykorzystać wyłącznie w sklepie internetowym i wymagał od fanów ciągłego uiszczania opłat za wysyłkę przy wszelkich zakupach, co uznał za absurdalne.

A co z resztą weekendu? Alvarado zostawał w mieście i grał ze słuchu.

„Spróbuję zajrzeć do Ticketmaster lub jednego z serwisów odsprzedaży, aby sprawdzić, czy znajdę coś za połowę właściwej ceny” – powiedział. „Plan zapasowy zakłada po prostu przespacerowanie się po okolicy i zobaczenie, co uda mi się znaleźć, bo to wszystko, co naprawdę mam.

„Chcę zobaczyć akcję. Chcę zobaczyć wyścigi. Myślę, że to wszystko jest naprawdę fajne. Ale nie wiem, jak to zrobię”.

więcej niż SportowiecRelacja z Grand Prix Las Vegas:

Aktualności na żywo z wiadomościami F1: Lewis Hamilton podekscytowany możliwością GP w Las Vegas

Przejęcie Sphere przez F1: od korków ulicznych po „spektakularne tło” GP w Las Vegas

Dlaczego pierwsze Grand Prix Formuły 1 w Las Vegas było całkowitą porażką – i „wyciągnięta lekcja”

Hotele GP w Las Vegas wybierają drogę do Formuły 1, od fryzur Bottasa po „Shoey Bars”

Mamy szczegółowy opis obwodu Las Vegas Strip

Dlaczego Grand Prix F1 w Las Vegas rozpoczyna się o 22:00 czasu polskiego?

„Niedopuszczalny” wieczór Formuły 1 w Las Vegas: jak korek zaworu wodnego przerwał treningi

(Zdjęcie główne: Kim Elman/Getty Images)