24 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Oświadczenie prezydenta Joe Bidena w sprawie sankcji nałożonych na Iran

Oświadczenie prezydenta Joe Bidena w sprawie sankcji nałożonych na Iran

Niecały tydzień temu Iran przeprowadził jeden z największych ataków rakietowych i dronów na Izrael, jaki świat kiedykolwiek widział. Stany Zjednoczone wraz z naszymi sojusznikami i partnerami broniły Izraela. Pomogliśmy odeprzeć ten atak. Dziś pociągamy Iran do odpowiedzialności i nakładamy na Iran nowe sankcje i kontrole eksportu.

Sankcje wymierzone są w przywódców i podmioty powiązane z Korpusem Strażników Rewolucji Islamskiej, irańskim Ministerstwem Obrony oraz programem rakiet i dronów rządu irańskiego, który umożliwił ten bezczelny atak. Jak rozmawiałem z innymi przywódcami G7 następnego ranka po ataku, jesteśmy zobowiązani do wspólnej pracy na rzecz zwiększenia presji gospodarczej na Iran. Nasi sojusznicy i partnerzy nałożyli lub wprowadzą sankcje i dodatkowe środki w celu ograniczenia destabilizujących programów wojskowych Iranu.

Za mojej administracji Stany Zjednoczone nałożyły sankcje na ponad 600 osób i podmiotów – w tym Iran i jego pełnomocników, Hamas, Hezbollah, Huti i Kataib Hezbollah. Będziemy to robić nadal. Poleciłem mojemu zespołowi, w tym Departamentowi Skarbu, dalsze egzekwowanie sankcji, które jeszcze bardziej pogarszają irański przemysł wojskowy.

Niech to będzie jasne dla wszystkich, którzy umożliwiają lub wspierają irańskie ataki: Stany Zjednoczone są zaangażowane w bezpieczeństwo Izraela. Zależy nam na bezpieczeństwie naszych pracowników i partnerów w regionie. Nie zawahamy się podjąć wszelkich niezbędnych kroków, aby pociągnąć Cię do odpowiedzialności.

###

READ  Najnowsze wiadomości o Rosji i wojnie na Ukrainie