24 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ustawa o pomocy dla Ukrainy: Johnson kontynuuje politykę pomimo nacisków ze strony twardogłowych

Ustawa o pomocy dla Ukrainy: Johnson kontynuuje politykę pomimo nacisków ze strony twardogłowych


Waszyngton
CNN

Spiker Izby Reprezentantów Mike Johnson ogłosił w środę, że podtrzymuje swój plan wprowadzenia szeregu ustaw o pomocy zagranicznej, w tym finansowania UkrainaPo poddaniu się ogromnej presji ze strony ekstremistów.

„Po znaczących opiniach członków i dyskusjach Komisja Regulaminowa Izby Reprezentantów wkrótce opublikuje dziś tekst trzech ustaw, które finansowałyby interesy bezpieczeństwa narodowego USA i ich sojuszników w Izraelu, regionie Indo-Pacyfiku i na Ukrainie, w tym strukturę pożyczek na pomoc, i wzmocnić strategię” – stwierdził Johnson w notatce „I odpowiedzialność”.

Trzyczęściowy pakiet dodatkowy wygląda uderzająco podobnie do projektu ustawy Senatu pod kilkoma kluczowymi względami, w tym faktem, że pakiet obejmuje nieco ponad 9 miliardów dolarów pomocy humanitarnej dla Gazy i innych stref konfliktu na całym świecie, co było czerwoną linią dla Demokratów.

Razem ustawy dają pomoc gospodarczą o wartości około 95 miliardów dolarów – tę samą kwotę zawartą w projekcie Senatu – z poprawką mówiącą, że pomoc gospodarcza dla Ukrainy w wysokości 10 miliardów dolarów zostanie udzielona w formie pożyczki zwrotnej. Ta konkretna pomoc jest rodzajem płatności bezpośredniej, która pomaga ukraińskiemu rządowi w dalszym funkcjonowaniu podczas wojny.

Pożyczki te obejmują około 7,9 miliarda dolarów pomocy gospodarczej dla Ukrainy i kolejne 1,6 miliarda dolarów pomocy dla Europy, Eurazji i Azji Środkowej, co wymaga od prezydenta zawarcia porozumienia z Kijowem w sprawie spłaty finansowania. Według poinformowanego źródła administracja może umorzyć dług, jeśli tak zdecyduje.

Ogółem projekt ustawy wyśle ​​Ukrainie i partnerom regionalnym 61 miliardów dolarów, z czego 23 miliardy dolarów zostaną przeznaczone na uzupełnienie zapasów USA. Według A początek Z Komisji ds. Środków Izby Reprezentantów.

Walka o ustawy – i możliwość, że prawicowi członkowie Partii Republikańskiej mogą próbować wyprzeć Johnsona w ich sprawie – zwiększa presję, z jaką mówca stanął w sprawie swojej przyszłości w czasie swojej krótkiej kadencji. Kongresman Thomas Massie z Kentucky powiedział we wtorek, że będzie współsponsorem wniosku o eksmisję złożonego przez republikankę Marjorie Taylor Greene, który, jeśli zostanie przyjęty, wyeliminuje Johnsona ze stanowiska spikera, co skłoniło spikera Izby Reprezentantów do wyzywającego oświadczenia reporterów, że nie złoży rezygnacji.

Kiedy Jake Tapper z CNN zapytał go w „The Lead”, dlaczego w obliczu kryzysu na Ukrainie pakiety pomocy zagranicznej nie były likwidowane od miesięcy. Pilna potrzeba pomocyJohnson powiedział, że „nawiązywanie kontaktów towarzyskich i budowanie konsensusu zajmuje dużo czasu, gdy ma się najmniejszą większość w historii Stanów Zjednoczonych”.

„Słuchaj, znamy harmonogram” – dodał. „Wiemy, jak pilna jest sprawa na Ukrainie i w Izraelu, i będziemy stać po stronie Izraela, naszego bliskiego sojusznika i drogiego przyjaciela, będziemy bronić wolności i dopilnujemy, aby Władimir Putin nie maszerował przez Europę”.

READ  Bolsonaro staje w obliczu nowego ryzyka prawnego po pobycie w ambasadzie Węgier

Johnson wydawał się niewzruszony groźbami zwolnienia go, upierając się, że „nie chodzi i nie proponuje eksmisji”.

„To kwestia proceduralna i uważam, że ostatnio doszło do nadużyć” – powiedział. „Być może kiedyś to zmienimy, ale na razie muszę wykonywać swoją pracę, podobnie jak moi koledzy z drużyny”.

Struktura pożyczek dotycząca pomocy została przedstawiona po spotkaniu i konferencji prasowej z Johnsonem i byłym prezydentem Donaldem Trumpem. który w lutym powiedział, że Stany Zjednoczone powinny zaprzestać udzielania pomocy zagranicznej, chyba że ma ona formę pożyczki. W ten weekend Johnson otrzymał pełne wsparcie Trumpa w niebezpiecznym momencie jego prezydentury.

Johnson ogłosił w poniedziałek wieczorem, że Izba Reprezentantów omówi w tym tygodniu dwa odrębne projekty ustaw zapewniających pomoc Izraelowi i Ukrainie w odpowiedzi na żądania skrajnej prawicy, aby oddzielić te kwestie. Jednak według źródeł zaznajomionych ze sprawą oczekuje się, że produkt końcowy zostanie złożony w jedną dużą paczkę, która zostanie przesłana do Senatu. Izba mogłaby tego dokonać za pomocą tajemniczej procedury, co złości prawicę GOP, ale jest tym, na co Demokraci nalegają, jako warunek swojego poparcia.

Marszałek parlamentu stoi w obliczu rosnącej presji, aby wprowadzić zmiany w pakiecie pomocy zagranicznej zaproponowanej na początku tego tygodnia – i to nie tylko ze strony swoich prawicowych członków. Podczas gdy konserwatywni członkowie Klubu Wolności Izby Reprezentantów podnieśli alarm w związku z ustawami dotyczącymi bezpieczeństwa granic i pomocy zagranicznej od czasu wtorkowego spotkania klubu, krzyki dotarły teraz do obywateli.

„Wróć do Bidena i Schumera i powiedz im, że potrzebuje ochrony granic, aby przekazać pomoc zagraniczną” – zwróciła się w środę do spikera Izby Reprezentantów umiarkowana republikańska republikanka z Nowego Jorku Nicole Malliotakis. W swoim liście do członków Johnson zapowiedział, że wprowadzi do Izby Reprezentantów ustawę imigracyjną podobną do HR 2.

Wielu skrajnie prawicowych Republikanów w Izbie Reprezentantów szybko odrzuciło projekt ustawy granicznej, który według zapowiedzi Johnsona zostanie uwzględniony wśród ustaw o pomocy zagranicznej, nad którymi ma być głosowane w sobotę, rozwiewając wszelkie nadzieje, że przepisy graniczne uspokoją prawicę Marszałek Izby Reprezentantów.

Po żenującej porażce Johnsona w środowy wieczór Komisja Regulaminowa Izby Reprezentantów nie przyjęła przepisu dotyczącego ustawy o bezpieczeństwie granic Partii Republikańskiej, a Republikanie zagrozili głosowaniem w komisji przeciwko temu rozwiązaniu.

Umiarkowany republikanin Mike Lawler wezwał Masseya, przedstawiciela Teksasu Chipa Roya i przedstawiciela Karoliny Południowej Ralpha Normana do rezygnacji z członkostwa w komisji, zarzucając im utrudnianie porządku obrad mówcy.

READ  Rosja planuje elektroniczne dokumenty wzywające do rozprawy z uchylającymi się od poboru

„Trzej członkowie, którzy odmówią poparcia programu marszałka Izby, powinni natychmiast złożyć rezygnację z członkostwa w Komisji Regulaminowej. W przypadku odmowy należy ich natychmiast usunąć” – stwierdził Lawler w oświadczeniu. Udostępnianie w mediach społecznościowych.

Ustawa graniczna, która zawiera kluczowe postanowienia innego pakietu granicznego przyjętego przez Izbę Reprezentantów, który pozostaje nieaktualny w Senacie, została uznana przez Johnsona za próbę udobruchania żądań granicznych jego kolegów i wyraźnie nie wydaje się żeby tak było. Praca.

„Niebezpiecznie nie dorównujecie Republikanom, kontynuując uchwalanie ustaw zależnych od Demokratów” – powiedział w Channel X Greene, który przewodzi wysiłkom mającym na celu obalenie Johnsona. Każdy to widzi.

Konserwatyści z Hardline szybko wściekli się na Johnsona z powodu jego decyzji o przekazaniu miliardowej pomocy dla Ukrainy, ostrzegając go głośno, że może to kosztować go pracę.

Wściekły Roy powiedział, że jest „bardzo rozczarowany” mówcą i że „już przekroczył punkt okazywania łaski”.

„Potrzebuję dzisiaj więcej czasu, ale to nie jest dobre” – powiedział Roy zapytany przez CNN, czy nadszedł czas, aby opuścić swoje stanowisko.

Reprezentant Florydy Matt Gaetz nazwał decyzję Johnsona o kontynuowaniu prac nad ustawami o pomocy zagranicznej „kapitulacją”, obiecując głosować przeciwko pakietowi i ciężko pracować, aby wywrzeć presję na innych, aby nie popierali tego posunięcia. Swoje oburzenie wyrazili także inni Republikanie, którzy nie wykluczyli głosowania przeciwko Johnsonowi w sprawie propozycji proceduralnych, które mogłyby wywrócić ustawę do góry nogami.

Podczas pierwszego ważnego testu procedur Komisja Regulaminowa Izby Reprezentantów zbierze się w czwartek rano, aby przyspieszyć plany Johnsona dotyczące pakietu pomocy zagranicznej. Jednak trzej twardogłowi z komisji, którzy w środę zablokowali projekt ustawy o bezpieczeństwie granic, również zagrozili, że sprzeciwią się przepisowi dotyczącemu ustawy o pomocy zagranicznej.

Ponieważ Republikanie mają w Izbie przewagę niewielką jak brzytwa, Johnson prawdopodobnie będzie potrzebował Demokratów, aby uchwalili ustawy o pomocy zagranicznej i uratowali swoją pracę, jeśli pojawi się propozycja eksmisji.

Demokraci w Izbie Reprezentantów czekają, aby w drodze proceduralnego głosowania nad pakietem pomocowym dokładnie rozważyć, jaką kwotę pomocy zapewnią, aby sprawdzić, czy zawiera on zapis, który jest dla nich niezbędny: pomoc humanitarną o wartości 9 miliardów dolarów dla Gazy i innych stref konfliktu na całym świecie. Miliardy przeznaczone na pomoc humanitarną obejmują nie tylko pieniądze dla Gazy, ale także pieniądze dla Sudanu, Haiti i innych obszarów, na które Demokraci szybko wskazali.

READ  Organizacja Narodów Zjednoczonych przeważającą większością głosów opowiada się za humanitarnym rozejmem w Gazie Wiadomości o konflikcie izraelsko-palestyńskim

Podczas wtorkowego spotkania klubu przywódca Demokratów Hakeem Jeffries powiedział swojemu klubowi, że nie zgodzi się na pomoc humanitarną „ani o grosz” mniej.

W środę prezydent Joe Biden po raz pierwszy wyraźnie poparł plan przedstawiony przez spikera Izby Reprezentantów Mike'a Johnsona.

„Zdecydowanie popieram ten pakiet, który ma na celu uzyskanie krytycznego wsparcia dla Izraela i Ukrainy, zapewnienie bardzo potrzebnej pomocy humanitarnej Palestyńczykom w Gazie oraz zwiększenie bezpieczeństwa i stabilności w regionie Indo-Pacyfiku. Biden stwierdził w oświadczeniu, że Izrael stoi w obliczu bezprecedensowych ataków ze strony Iranu, a Ukraina – ciągłych bombardowań ze strony Rosji, które znacznie nasiliły się w ciągu ostatniego miesiąca.

Sytuacja na polu bitwy na Ukrainie zaczyna „trochę się zmieniać… na korzyść Rosji” – powiedział w środę do legislatorów sekretarz obrony Lloyd Austin, nalegając na przyjęcie dodatkowego pakietu pomocowego dla Ukrainy.

„Jeśli chodzi o to, co stanie się w przyszłości i jak długo Ukraina będzie w stanie kontynuować swoje wysiłki, myślę, że już widzimy, że sytuacja na polu bitwy zaczyna się nieco zmieniać na korzyść Rosji” – powiedział Austin. Powiedział to Podkomisji ds. Środków Obronnych Izby Reprezentantów.

Jednak Demokraci w Izbie Reprezentantów nie są podzieleni co do tego, czy próbować ratować Johnsona Jeśli zostanie podjęta próba powalenia go w pokojuInstytucjonaliści upierają się, że głosowanie przeciwko propozycji eksmisji może uchronić organ przed popadnięciem w chaos na kilka miesięcy przed wyborami prezydenckimi. Tymczasem postępowi członkowie ostrzegają, że pomoc Johnsonowi teraz może zakończyć się osłabieniem partii wraz z jej bazą, która może już być mniej entuzjastycznie nastawiona do pójścia do urn w listopadzie.

Przedstawiciele Demokratów Tomek Zuzia Jared Moskowitz oświadczył publicznie, że nie poprze próby obalenia Johnsona, ale inni Demokraci – w tym ktoś, kto zajmował to samo stanowisko co Johnson – nie są gotowi podjąć tego rodzaju zobowiązania.

Dodał: „Miejmy nadzieję, że tak się nie stanie i że będziemy w stanie wypełnić nasze obowiązki, chronić i bronić naszej demokracji, tak jak chronimy ich demokrację”. Była spikerka Izby Reprezentantów Nancy Pelosi Powiedział.

Jeśli Johnson rzeczywiście zostanie usunięty, może to ponownie pogrążyć Izbę Reprezentantów w chaosie, bez przedłożenia legislacji do czasu wyboru nowego przewodniczącego.

W środę ta historia została zaktualizowana o dodatkowe wydarzenia.

Manu Raju i Piper Hudspeth Blackburn z CNN wnieśli swój wkład w powstanie tego raportu.