22 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Osadic był trafnie zlokalizowany w PolsceHokej to sport uniwersalny.

Chociaż w Ameryce Północnej rozgrywana jest najlepsza liga hokejowa na świecie, National Hockey League, hokej kwitnie w innych częściach świata, zwłaszcza w Europie.

W Europie hokej jest ważny w Rosji, Niemczech, Szwajcarii, krajach skandynawskich, Czechach i być może we Włoszech, ale Polska nie jest jednym z od razu pamiętanych krajów europejskich.

Ale gracz tłoków Steinbach Matthew Osadic podpisał kontrakt z Opolem HK w Polsce 2 w nadchodzącym sezonie hokejowym.

Osadic, 20-latek z Grande Point, uczęszczał do szkoły średniej w Loret College i został nagrodzony tytułem MJHL jako najlepszy strzelec z Swan Valley Stompaders.

Osadic był członkiem tej komisji selekcyjnej, która ustanowiła rekord 40-1-3 w sezonie 2015-16, który był najlepszym w historii ligi, ale w tym czasie nie wystarczyło, aby Eastman Minor Association trenował poza sezonem Kalwina Bukika. Następnie ustąpił ze stanowiska asystenta trenera z tłokami Fujik, gdzie jest do dziś.

Osadik, który zatacza pełne koło, dołączył do Fujika z Pistons w zeszłym sezonie, grając ostatni rok juniorskiego hokeja.

W Swan Valley zdobył 103 punkty w 99 meczach w sezonie zasadniczym w ciągu dwóch sezonów, zajmując drugie miejsce w rankingu MJHL w sezonie 2018-19, z 63 punktami w 45 meczach. Poprowadził Stompaders do finału MJHL w tym roku, pokonując Pistons w play-off.

Następnie spędził sezon w PCJHL, zanim dołączył do zespołu Pistons w zeszłym sezonie. Jako płodny strzelec strzelił sześć goli i 10 meczów w zaledwie ośmiu meczach dla Pistons zeszłej jesieni.

Z ukraińskim i polskim dziedzictwem osiadł w Polsce szukając możliwości gry w Polsce lub na Ukrainie.

Patrząc na zeszłoroczną listę, widać, że połowa graczy to Kanadyjczycy, więc powinno to znacznie ułatwić przejście do pierwszego roku profesjonalnego hokeja.

Opol HK gra na arenie z 3000 miejsc i rywalizuje w lidze 10 drużyn z całego kraju.

READ  Roczne spożycie pomidorów w Polsce jest stabilne

Osadic, który nigdy nie był w Europie, 31 lipca wyjedzie do Polski, by przygotować się do sezonu, który zaczyna się we wrześniu.