29 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Oracle ogłasza plany przeniesienia globalnej siedziby do Nashville

Oracle ogłasza plany przeniesienia globalnej siedziby do Nashville

Założyciel Oracle, Larry Ellison, ogłosił we wtorek, że planuje przenieść siedzibę giganta oprogramowania do Nashville w stanie Tennessee, które, jak dodał, jest centrum branży opieki zdrowotnej.

Ellison spotkał się z byłym przywódcą większości w Senacie Billem Fristem podczas rozmowy na scenie w Nashville, którą firma Oracle Health udostępniła we wtorek na platformie mediów społecznościowych LinkedIn.

Założyciel i dyrektor generalny powiedział Fristowi, że jego firma przeniesie swój „megakampus” do Nashville i „docelowo będzie to nasza globalna siedziba główna”.

„Nie powinienem był tego mówić” – powiedział szybko Ellison, ale nie można było się powstrzymać, gdy ujawnił informacje na temat przyszłości swojej firmy.

Ellison powiedział, że przeprowadzka Oracle do Nashville zapewni jego firmie pozycję jednego z głównych graczy w branży opieki zdrowotnej, w której Oracle pragnie rozwijać swoją pozycję.

W 2022 roku Oracle przejął Cerner za 28 miliardów dolarów.

Firma z siedzibą w Kansas City w stanie Missouri dostarcza oprogramowanie do zarządzania elektroniczną dokumentacją medyczną.


Założyciel Oracle, Larry Ellison, wygłasza przemówienie programowe podczas Oracle OpenWorld 2019, 16 września 2019 r. Obrazy Getty’ego

Ellison mówił o planach firmy związanych z przeprowadzką, ale stwierdził, że Nashville to „wspaniałe miejsce do życia”.

„To świetne miejsce na założenie rodziny. Charakteryzuje się wyjątkową, tętniącą życiem kulturą. Kiedy przeprowadzaliśmy ankietę wśród naszych pracowników, a także dużej liczby pracowników, Nashville spełniło wszystkie kryteria” – powiedział Ellison.

Powiedział też, że Nashville to „ośrodek przemysłu, na którym nam najbardziej zależy”. Sektor opieki zdrowotnej„.

Norman Foster, który zaprojektował Apple Park w Cupertino w Kalifornii, projektuje nowy kampus Oracle w Nashville, który będzie „tuż nad rzeką”.

Dyrektor generalny powiedział, że nowy kampus nie będzie wyglądał jak kampus korporacyjny, ale będzie parkiem z budynkami.

Serwis informacyjny będzie obejmował budynki biurowe, przychodnię społeczną, restauracje, hotele i salę koncertową – pływającą scenę na jeziorze, na której będą odbywać się koncerty dla społeczności, powiedział Ellison.

READ  Nawet Deutsche Bank opuszcza Rosję

„Chcemy być częścią społeczności” – powiedział. „Nasi ludzie uwielbiają to miejsce. Wierzymy, że jest to centrum naszej przyszłości”.


Baner Oracle widać przed siedzibą firmy w Redwood Shores w Kalifornii, 11 marca 2024 r.
Baner Oracle widać przed siedzibą firmy w Redwood Shores w Kalifornii, 11 marca 2024 r. Obrazy Getty’ego

Oracle nie odpowiedziała natychmiast na zapytania Fox News Digital dotyczące ogłoszenia.

Siedziba Oracle Corporation znajduje się obecnie w Austin w Teksasie. Przeprowadziła się tam w 2020 roku, po opuszczeniu Redwood Shores w Kalifornii.