25 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Raport mówi, że chmura „zderzyła się” przed wystąpieniem poważnych turbulencji

Raport mówi, że chmura „zderzyła się” przed wystąpieniem poważnych turbulencji

Pilot Hawaiian Airlines powiedział, że chmura „wystrzeliła” jak słup dymu tuż przed tym, jak samolot doświadczył poważnych turbulencji, w wyniku których w zeszłym miesiącu rannych zostało 25 osób, wynika ze wstępnego raportu śledczych federalnych.

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Transportu stwierdziła w raporcie, że kapitan lotu stwierdził, że warunki były „gładkie z czystym niebem”.

Następnie „chmura wystrzeliła pionowo (jak pióropusz dymu) przed samolotem w ciągu kilku sekund i nie było wystarczająco dużo czasu na odbicie” – czytamy w raporcie.

W raporcie, powołując się na relację kapitana, stwierdzono, że kapitan zaalarmował głównego stewarda, że ​​​​w locie mogą wystąpić turbulencje, aw ciągu jednej do trzech sekund samolot doświadczył poważnych turbulencji.

„Wkrótce po zakłóceniu związanym z turbulencjami załoga lotnicza została poinformowana przez głównego stewarda, że ​​w kabinie było wiele obrażeń” – czytamy w raporcie. Dodano, że powypadkowe badanie pogody w okolicy „ujawniło zamknięty system przedni z powiązanym górnym korytem” poruszającym się w kierunku Wysp Hawajskich.

Według raportu, w wyniku zamieszania rannych zostało 25 osób – sześć poważnie – podczas lotu 18 grudnia z Phoenix na Hawaje, który przewoził 281 pasażerów i 10 członków załogi. Wcześniej urzędnicy Dodał, że 36 osób zostało rannych11 z nich było poważnych, a na pokładzie było 238 pasażerów.

Zakłócenie miało miejsce 40 minut przed planowanym lądowaniem samolotu na międzynarodowym lotnisku w Honolulu. Samolot odniósł niewielkie uszkodzenia, choć raport nie zawierał szczegółów.

Śledczy stwierdzili, że radary satelitarne i pogodowe, wraz z danymi dotyczącymi wyładowań atmosferycznych, pokazały „silne komórki” w okolicy, a National Weather Service wydało ostrzeżenie przed burzą. Raport mówi, że nie było wcześniejszych doniesień o poważnych zakłóceniach przed wypadkiem.

Według agencji NTSB będzie kontynuować dochodzenie i wydawać raport końcowy, zwykle w ciągu 12 do 24 miesięcy.

READ  Najnowszy lunch charytatywny Warrena Buffetta ustanawia rekord eBaya

Turbulencja, czyli ruch atmosferyczny, który często pojawia się nieoczekiwanie i jest niewidoczny, może być wywołany przez różne warunki, w tym zimne lub ciepłe fronty pogodowe, burze i prądy strumieniowe.

W latach 2009-2021 co najmniej 146 osób, w tym pasażerowie i członkowie załogi, zostało poważnie rannych w wyniku turbulencji, Według danych Federalnej Administracji Lotnictwa.