18 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Akcje Tesli wzrosły o 12%, a w obliczu gorączki zysków akcje nie poszły donikąd

Akcje Tesli wzrosły o 12%, a w obliczu gorączki zysków akcje nie poszły donikąd

Wiele dużych spółek ma opublikować wyniki po dzwonku. Oto najważniejsze wskaźniki, które należy monitorować w przypadku każdego z nich.

martwy

Meta (META) opublikuje swoje zyski za pierwszy kwartał po dzwonku w środę, ponieważ Wall Street spodziewa się kolejnego dużego skoku przychodów giganta mediów społecznościowych. Akcje Meta spadają, rosnąc o 116% w ciągu ostatnich 12 miesięcy i więcej Od początku roku 45%.

Według szacunków analityków sporządzonych przez Bloomberg, Wall Street oczekuje, że Meta za pierwszy kwartał zaobserwuje zysk na akcję w wysokości 4,30 USD przy przychodach na poziomie 36,1 miliarda USD. Oznaczałoby to kolejny ogromny wzrost zysku na akcję i przychodów w porównaniu z tym samym kwartałem ubiegłego roku, kiedy firma odnotowała zysk w wysokości 2,20 USD przy przychodach w wysokości 28,6 miliarda USD.

Przeczytaj więcej od Dana Hawleya z Yahoo Finance.

Chipotle

Oferty ograniczone czasowo, takie jak Powrót carne asada I Kurczak al pastor, które są wyceniane z wyższą ceną, mogą pomóc w poprawie wyników w obliczu trudnej sytuacji makroekonomicznej konsumpcji. Sieć, w której w 2023 r. zamarł ruch pieszy, zmaga się z rosnącymi kosztami pracy i płaską inflacją, choć wprowadziła wyższe ceny, aby zrównoważyć te trudności.

Według szacunków Bloomberga oto, czego Wall Street oczekuje od Chipotle:

  • On wygrał: 2,67 mld dolarów, co oznacza wzrost o 12,9% w porównaniu z pierwszym kwartałem 2023 r. (2,37 mld dolarów)

  • Skorygowany zysk na akcję: 11,66 USD, wzrost o 11,1% w porównaniu z I kwartałem 2023 r. (10,50 USD)

  • Ten sam wzrost sprzedaży w sklepie: 5,13%

  • Podwyżka cen menu: 2,87%

  • Wzrost transakcji: 3,03%

  • Średni wzrost czeków: 2,00%

  • Wzrost sprzedaży cyfrowej: 3,39%

Przeczytaj więcej od Brooke DiPalmy z Yahoo Finance.

twierdza

Ford (F) opublikuje wyniki za pierwszy kwartał po dzwonku w środę. Jej zmieniający się plan produktowy będzie najważniejszy i skupiać się na ofercie benzynowej i hybrydowej, aby zrekompensować duże wydatki na pojazdy elektryczne.

READ  Co warto wiedzieć o najnowszym oszustwie internetowym

Według konsensusu Bloomberga przychody Forda w tym kwartale wyniosą 40,04 miliarda dolarów, co będzie wynikiem o 3,5% niższym niż w roku ubiegłym. Oczekuje się również, że Ford zaprezentuje skorygowany zysk na akcję w wysokości 0,42 dolara przy skorygowanym zysku przed odsetkami i podatkami (EBIT) w wysokości 2,54 miliarda dolarów. Wyniki Forda powinny być nieco lepsze niż w czwartym kwartale, kiedy radził sobie z utrzymującymi się skutkami strajku United Auto Workers (UAW).

Przeczytaj więcej od Prasa Subramanana z Yahoo Finance.