16 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

„Ogromny byczy sygnał” czy „prawdziwa katastrofa”?  5 rzeczy, które trzeba wiedzieć o bitcoinie w tym tygodniu

„Ogromny byczy sygnał” czy „prawdziwa katastrofa”? 5 rzeczy, które trzeba wiedzieć o bitcoinie w tym tygodniu

Bitcoin (BTC) odbija się w tym tygodniu, ponieważ nagły wzrost podważa tygodniowe maksima.

Co powinno zapewnić bykom bardzo potrzebne zaufanie, BTC/USD powrócił do swoich tygodniowych maksimów 30 maja, zyskując kilka procent z dnia na dzień.

W przeciwieństwie do ostatnich tygodniowych zamknięć, świeca 29 maja była w stanie powstrzymać trend spadkowy i odwrócić się natychmiast po rozpoczęciu nowego tygodnia.

Jednak Bitcoin jest już zamknięty Dziewięć tygodniowych czerwonych świec z rzęduCoś bezprecedensowego w swojej historii.

Jak to jest niedźwiedzie Największa kryptowaluta Wybierasz się do czerwca? Otoczenie makro pozostaje niespokojne, a zainteresowanie sprzedażą detaliczną nigdzie nie widać i nadal wzywa do głębszej kapitulacji.

Jeśli jednak Bitcoin będzie kontynuował swoją ostatnią siłę, nadal ma szansę na wyrwanie się z obecnego korytarza handlowego.

Cointelegraph przygląda się czynnikom, które mogą wpłynąć na rynek w nadchodzących dniach.

Czy Bitcoin może uniknąć 10 tygodni czerwieni?

Dzięki niespodziewanemu, ale mile widzianemu zwrotowi w nocy 30 maja, Bitcoin zerwał w tym tygodniu z tradycją.

Handel azjatycki był tłem dla pewnych solidnych wzrostów, a japoński Nikkei i Hang Seng z Hongkongu wzrosły o ponad 2% w momencie pisania tego tekstu. Bodźcem była wiadomość, że Chiny planują złagodzić niektóre z niedawnych ograniczeń związanych z koronawirusem i otworzyć gospodarkę.

Jednak Bitcoin radził sobie lepiej niż akcje przed rozpoczęciem europejskiego handlu.

Po początkowej godzinowej czerwonej świecy po tygodniowym zamknięciu, BTC/USD nagle wzrósł z 29 300 USD do obecnych poziomów w pobliżu 30 700 USD, zgodnie z danymi z Cointelegraph Markets Pro A TradingView oferuje.

1-tygodniowy wykres świecowy BTC/USD (Bitstamp). Źródło: TradingView

Pomimo ciągłej ostrożności dzięki tygodniowemu zamknięciu, które pozostaje na minusie, Bitcoin może zakończyć swoją dziewięciotygodniową passę w tym tygodniu, o ile cena zamknięcia w przyszłym tygodniu nie spadnie poniżej 29 500 USD.

Niektórym sam ruch nocny wystarczył, aby w perspektywie krótkoterminowej stał się znacznie bardziej pozytywny.

„Bitcoin jest na skraju ogromnego zwyżkowego sygnału”, Jordan Lindsay, założyciel JCL Capital,Powiedzieć Obserwujący na Twitterze:

„IMO to nie czas na szukanie chciwości na kleszcze”.

Trader Crypto Tony wskazuje, że Bitcoin nadal znajduje się w znanym zakresie handlu i powinien wyczyścić niektóre kluczowe poziomy, zanim będzie można uznać, że ma płaską ścieżkę. Dla niego to 31 000 dolarów, teraz nie tak dawno temu.

Inni skupili się na pomyśle, że obecne zyski są tylko kolejnym odbiciem ulgi i że bitcoin powinien potem wrócić niżej.

Tymczasem popularne konto handlowe TMV Crypto Stawianie znaku Wieczorne upadki jako kluczowe wsparcie dla dalszego rozwoju.

READ  Tesla dodaje do fali ogromnych podziałów akcji

„Nie jestem pewien, czy powinniśmy być zbyt optymistyczni w kwestii BTC + ETH”, Fellow Crypto Trader i Analyst Ed dodany W wątku na Twitterze opublikowanym 30 maja.

Wskazał na słabe wolumeny handlu w weekendy wspierające odbicie, wskazując, że wyższe poziomy nie miały jeszcze zainteresowania podażą potrzebnego do konsolidacji jako nowego wsparcia.

Kontynuował: „Widziałem, że niektóre w moim paszy zostały skrócone i było to zrozumiałe, gdy zobaczyłem słabość na wykresach”:

„Po raz kolejny świetny przykład zachowania ostrożności w weekend. Często jest rozgrywany w słabo ocenianych książkach i dlatego wolę nie otwierać nowych pozycji w weekend. „

Tymczasem luka kontraktów terminowych na CME na dzień 27 maja na poziomie 29 000 USD stanowi dodatkowy cel spadkowy.

1-godzinny wykres świecowy dla kontraktów futures na CME Bitcoin. Źródło: TradingView

Analityk: Odbicie akcji to „rajd na rynku bessy”

Ponieważ rynki amerykańskie są zamknięte z powodu święta 30 maja, to Europa i Azja będą decydować o nastroju na ten dzień.

Mając za sobą Światowe Forum Ekonomiczne, inwestorzy kryptowalut mogą odetchnąć z ulgą, gdy zbliża się nowy miesiąc, przed kolejnym spotkaniem Rezerwy Federalnej USA w połowie czerwca.

Odrodzenie akcji azjatyckich po ośmiu tygodniach strat było dziś głównym celem.

po, po nie zdać Korzystając z podobnego wzrostu w USA w zeszłym tygodniu, Bitcoin wydaje się teraz czerpać korzyści z nastroju, który komentatorzy nadal ostrzegają, nie wskazuje na ogólne odwrócenie trendu.

Zacieśnienie polityki pieniężnej ze strony Rezerwy Federalnej i innych banków centralnych nie tylko doprowadziło do spadku wartości inwestorów giełdowych, ale także wywołało dyskusję o poważnej recesji, gdy gospodarki napędzają ceny.

„Jesteśmy w trakcie bessy”, powiedział Mahjabin Zaman, główny specjalista ds. inwestycji w Citigroup Australia. Powiedzieć Bloomberg:

„Myślę, że rynek będzie handlował w przedziale, aby spróbować zobaczyć, kiedy nadejdzie recesja lub jak szybko spadnie inflacja”.

Zaostrzenie ma się stać realne w tym tygodniu. Uważa się, że 1 czerwca będzie momentem, w którym Rezerwa Federalna rozpocznie cięcia w swoim bilansie, który jest obecnie na rekordowo wysokim poziomie 8,9 biliona dolarów.

READ  Francja zapłaci 10 miliardów dolarów za pełną kontrolę nad EDF

Europejski Bank Centralny (EBC) powiedział, że wstrzyma skup aktywów jeszcze w tym roku, jak ujawnił w zeszłym tygodniu.

31 maja pojawią się również dane o indeksie cen towarów i usług konsumenckich (CPI) opublikowane ze strefy euro, przed podobnymi danymi dla USA 10 czerwca.

„Inwestorzy giełdowi wypatrują oznak stabilności” – powiedział komentator rynku Holger Schaebitz Napisał 28 maja obok Indeksu Zmienności CBOE:

„Śledzi się wskaźnik strachu na Wall Street, nastroje inwestorów i spready obligacji, aby znaleźć wskazówki, dokąd rynek może zmierzać w następnej kolejności. Ale tylko jeden z pięciu wskaźników nastrojów mówi, że najgorsze już minęło na rynkach”.

Wskaźnik zmienności CBOE. Źródło: Holger Zschaepitz / Twitter

Siła dolara wskazuje na jednomiesięczne minima

Siła dolara była w drodze do testowania poziomów wsparcia w ciągu ostatniego tygodnia.

Po wzroście do poziomów niewidzianych od grudnia 2002 r. wreszcie pojawił się indeks dolara amerykańskiego (DXY) powrót na Ziemię A nawet kwestionując trend wzrostowy tego roku.

Może to pozostać pozytywną podszewką dla aktywów ryzykownych, jeśli trend się utrzyma, ponieważ odwrócona korelacja działała szczególnie na korzyść Bitcoina w przeszłości.

„To może być dopiero początek wyścigu byków w 2022 roku!” Odważ się kodować kłócić sięPobierz wykres porównawczy pokazujący odwrotną korelację Bitcoin-DXY i jej przebieg w ostatnich latach.

Wykres Bitcoin vs DXY z adnotacjami. Źródło: Crypto Rover / Twitter

Crypto Ed nie jest jednak przekonany, że dobre czasy powrócą, dzięki utrzymującej się słabości dolara.

„DXY drukuje odwrócony wzór, spadający klin. Kolejny powód, aby nie ekscytować się Bitcoinem”, kolejny tweet dodany.

Jednak przy 101,49 DXY był najniższy od 25 kwietnia.

Indeks dolara amerykańskiego (DXY) 1-dniowy wykres świecowy. Źródło: TradingView

Bitcoin zbliża się do „cyklicznego dna”

Nie każdy analityk Bitcoin jest niedźwiedzi, a jeden z nich, dyrektor generalny CryptoQuant, Ki Young Ju, ma dane, aby udowodnić, dlaczego.

Ściągnij W niedawnym odczytaniu zrealizowanej dystrybucji limitów bitcoinów Key argumentował, że w rzeczywistości BTC/USD jest w podobnej fazie, jak w marcu 2020 roku.

READ  Jak introwertyczny kandydat do pracy zmienił moje zdanie

Osiągnięte maksimum odzwierciedla cenę, po której przemieścił się ostatni bitcoin, i można je podzielić na przedziały wiekowe.

To z kolei pokazuje procent podaży bitcoinów, który składa się na jego zrealizowany limit i który ostatni poruszył się o pewien okres czasu.

Obecnie 62% maksymalnej osiągniętej kwoty obejmuje niewykorzystane dane wyjściowe transakcji (UTXO) sprzed sześciu miesięcy lub więcej.

W przypadku Ki odnosi się to do terytorium naziemnego ceny BTC, jak miało to miejsce w przeszłości – a co najważniejsze podczas katastrofy COVID-19 w marcu 2020 r.

Podsumował „$BTC zbliża się do cyklicznego dna”:

„UTXO starsze niż 6 miesięcy zajmują teraz 62% osiągniętego maksimum. W masowej wyprzedaży, która miała miejsce w marcu 2020 r., wskaźnik ten również osiągnął 62%. „

Bitcoin Realized UTXO Bands vs BTC/USD Wykres. Źródło: Ki Young Ju / Twitter

Firma CryptoQuant wcześniej zgłaszała dane UTXO w odniesieniu do Udziały inwestorów Bitcoinale wyciągnęła bardziej konserwatywne wnioski.

W zeszłym tygodniu okazało się, że największe wieloryby Bitcoin nadal dystrybuują swoje zasoby w łańcuchu, podczas gdy mniejsze wieloryby prawdopodobnie wesprą rynek i zapobiegną powstaniu łańcucha w stylu marca 2020 r.

Wskazówki dotyczące nastrojów związanych z „długoterminową okazją do zakupu”

Potrzeba dużo byczej akcji cenowej, aby w obecnym środowisku zmienić sentyment na zielony.

Związane z: Top 5 kryptowalut do obejrzenia w tym tygodniu: BTC, ETH, XTZ, KCS, AAVE

Dotyczy to szerzej zarówno bitcoinów, jak i kryptowalut, ponieważ inwestorzy przetrwali ponad sześć miesięcy tego, co praktycznie nie zostało sprawdzone.

Tak jest nadal w tym tygodniu – pomimo nocnego wzrostu nastroje pozostają silne w obszarze „skrajnego strachu” w Bitcoinach i altcoinach.

The Kryptograficzny wskaźnik strachu i chciwości Na dzień 30 maja osiągnął zaledwie 10/100, co towarzyszyło niższym cenom pokoleń w poprzednich latach.

Crypto Fear & Greed Index (zrzut ekranu). Źródło: Alternative.me

Maj 2022 był szczególnie trudnym okresem dla nastrojów, kiedy strach i chciwość osiągnęły zaledwie 8/100 wcześniej w tym miesiącu – poziom rzadko spotykany i ostatnio widziany w marcu 2020 r.

„Wskaźnik strachu i chciwości spadł dziś do 10”, powiedział Philip Swift, twórca platformy analitycznej LookIntoBitcoin-chain, odpowiedział:

„Spędziliśmy trzy tygodnie, bojąc się teraz, tylko z boczną akcją cenową. Możliwa formacja dna?”

Komentator i analityk Scott Melker, lepiej znany jako Wilk ze wszystkich ulic, dodał, że cokolwiek może się wydarzyć później, nastroje ujawniły „długoterminową okazję do zakupu”.

„Ludzie wciąż bardziej się boją”, część posta na Twitterze czytać.

Opinie i opinie wyrażone tutaj są wyłącznie opiniami autora i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy Cointelegraph.com. Każda inwestycja i ruch handlowy wiąże się z ryzykiem, więc podejmując decyzję, powinieneś przeprowadzić własne badania.