29 lutego, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Oczekuje się, że w 2024 r. liczba przyjazdów turystów z Polski przekroczy 300 tys. |  Stockwatch

Oczekuje się, że w 2024 r. liczba przyjazdów turystów z Polski przekroczy 300 tys. | Stockwatch

Wiceminister turystyki Kostas Goumis powiedział w czwartek, że w 2024 roku liczba przyjazdów turystów z Polski przekroczy 300 000. Podczas swojej wizyty w czwartek i piątek Koumis odbył ważne spotkania z zainteresowanymi stronami z branży turystycznej w kraju.

Jak wynika z komunikatu prasowego wiceministra, po spotkaniach w Polsce Goumis powiedział, że w nadchodzącym roku oczekuje się dalszej poprawy łączności lotniczej z krajem dzięki lotom na Cypr z 11 różnych miast. Dodatkowo na tych trasach mają zostać dodane loty czarterowe innych przewoźników.

„Osobiście jestem przekonany o dalszym rozwoju polskiego rynku i chciałbym podkreślić, że z ostrożnym optymizmem spodziewamy się w przyszłym roku osiągnąć lub przekroczyć limit 300 000 zwiedzających” – zauważył.

Koumis podkreślił, że polski rynek turystyczny z roku na rok systematycznie rośnie.

„W tym roku odnotowano znaczny wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim, sięgający 47%, a do końca października ogółem przybyło 240 000 osób” – stwierdził.

Podkreślił także, że z uwag otrzymanych od współpracowników Ministerstwa poziom zadowolenia polskich gości jest bardzo wysoki.

Podczas swojej wizyty w Polsce Goumis spotkał się z szefami firm turystycznych obsługujących programy na Cyprze. Wymienili poglądy na temat wyników roku, poziomu zadowolenia klientów i planów na rok kolejny.

Dyskusje dotyczyły rozwoju sytuacji na polskim rynku, w szczególności zagadnień związanych z łącznością lotniczą, możliwym zwiększeniem liczby miejsc oraz możliwością wydłużenia programów turystycznych niektórych firm.

Ponadto odbyły się spotkania z firmami specjalizującymi się w alternatywnych formach turystyki, ze szczególnym uwzględnieniem turystyki sportowej. Wiceminister udzielił wywiadów wszystkim trzem polskim mediom.

READ  Viaplay rusza w Polsce