30 listopada, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Oczekuje się, że SAG-AFTRA będzie prowadzić negocjacje w weekend

Oczekuje się, że SAG-AFTRA będzie prowadzić negocjacje w weekend

Oczekuje się, że SAG-AFTRA przeprowadzi w weekend sesje przetargowe z głównymi studiami, ponieważ obie strony nadal pracują nad osiągnięciem porozumienia kończącego 106-dniowy strajk.

Sesje mogą odbywać się wirtualnie, a nie osobiście.

„Zakończyliśmy pełny i produktywny dzień pracy wewnętrznie i będziemy ją kontynuować przez cały weekend” – poinformował członków związek w e-mailu w piątkowy wieczór. „Dziękujemy za niesamowitą solidarność i wsparcie, jakie okazaliście podczas sit-inów i w całym kraju przez cały tydzień”.

Obie strony spotkały się w piątek, trzeci dzień w tym tygodniu, w siedzibie SAG-AFTRA. Jednak czterech dyrektorów generalnych studiów – David Zaslav z Warner Bros. Źródło podało, że Discovery, Donna Langley z NBCUniversal, Ted Sarandos z Netflix i Bob Iger z Disneya – którzy byli obecni na poprzednich sesjach – nie byli w piątek przy stole.

SAG-AFTRA odmówiła komentarza, poza stwierdzeniem, że w dalszym ciągu koncentruje się na negocjowaniu uczciwego porozumienia.

Dyrektorzy naczelni przedstawili we wtorek nową propozycję, która, jak mieli nadzieję, pomoże przełamać trwający trzy miesiące impas. Związek aktorów odpowiedział w czwartek. Pomimo pewnych postępów studia pozostają sfrustrowane stanowiskiem negocjacyjnym SAG-AFTRA.

Jednak w branży zaczyna pojawiać się promyk nadziei. Michael Akins, agent biznesowy komórki 479 IATSE w Gruzji, w piątkowe popołudnie poinformował członków e-mailem, aby byli gotowi na powrót do pracy gdzieś w listopadzie.

„W tej chwili nie mamy konkretnych informacji od żadnego studia, ale jasne jest, że napis na ścianie wskazuje, że zamknięcie branży dobiega końca” – napisał Akins. „Jesteśmy przekonani, że nasi członkowie wrócą do pracy w ciągu najbliższych kilku tygodni”.

Akins napisał, że niektórzy producenci zaczęli już kontaktować się z szefami działów i że biura produkcyjne mogą zostać otwarte już w przyszłym tygodniu.

Nie jest jasne, czy ten optymizm jest uzasadniony, gdyż Związek Aktorów ma wciąż długą listę żądań.

READ  Jane Fonda ogłasza, że ​​zdiagnozowano u niej chłoniaka nieziarniczego

SAG-AFTRA pragnie nowej struktury strumienia odpadów, która powiększyłaby obecną ilość odpadów. Związek chce także zapewnić ochronę przed wykorzystaniem sztucznej inteligencji do tworzenia „cyfrowych sobowtórów”. Wśród jego propozycji znajduje się płaca minimalna dla podmiotów cyfrowych, a także zgoda związkowa. Studia odmówiły przyznania związkowi prawa weta w sprawie wykorzystania sztucznej inteligencji.

Prezesi ostrzegają, że zostało niewiele czasu na uratowanie sezonu telewizyjnego 2023–2024 i nadal obawiają się, że letni sezon filmowy może zostać poważnie uszkodzony, jeśli strajk nie zostanie wkrótce rozwiązany. Disney ogłosił w piątek, że przesunie o cały rok premierę filmu aktorskiego „Królewna Śnieżka”, którego premiera miała nastąpić w marcu. Dzieje się tak po podobnych opóźnieniach z innych studiów.

Związki zawodowe w Hollywood, w tym IATSE i Teamsters, również zorganizowały w piątek akcję żywnościową w kościele w Santa Clarita, rozdając pudełka z artykułami spożywczymi prawie 2500 osobom. Związki zawodowe organizowały już wcześniej podobne wydarzenia, ponieważ wielu pracowników pracujących poniżej progu ubóstwa jest bez pracy od prawie roku.

W międzyczasie tysiące członków SAG-AFTRA podpisało porozumienie List otwarty Którzy poparli związkowy komitet negocjacyjny, mówiąc, że wolą kontynuować strajk, niż zaakceptować zły układ.

List był odpowiedzią na wysiłki George’a Clooneya, Bena Afflecka i innych osobistości zmierzające do zaproponowania alternatywnego rozwiązania, wywierając w ten sposób presję na przywódców związku, aby osiągnęli porozumienie.

List napisała Kate Bond, przywódczyni strajku, która pikietowała dla Warner Bros. i Paramount.

Powiedziała w wywiadzie: „Wiedzieliśmy, że istnieje wpływowa grupa wywierająca nacisk na komitet negocjacyjny, aby zatwierdził obecne porozumienie”. „Chcieliśmy mieć pewność, że wiedzą, że nadal wspieramy pierwotną strategię”.

List został rozesłany wśród przywódców strajku. Kiedy został opublikowany w czwartek wieczorem, miał około 3600 podpisów. Do południa w piątek zebrano prawie 4500 podpisów.

„Walczymy o aktorów, którzy nie mają wpływu” – dodał Bond. „Starszym członkom bardzo trudno to zrozumieć. Negocjują własne umowy. Nie pracują na podstawie tej umowy. Rozumiem, dlaczego George Clooney patrzy na to i mówi: «Nie mogę pracować przez sześć miesięcy, bo ktoś chce pracować za 1050 dolarów dziennie, a nie „1000 dolarów dziennie? Rozumiem, jak by się czuli. Ale to związek, a związek dotyczy nas wszystkich albo żadnego z nas”.

READ  Mariah Carey pozwała „Wszystko, czego chcę na święta to ty” przez autora piosenek – termin