17 maja, 2024

Nuggets wygrywają jeden z finałów NBA po trzecim zwycięstwie nad Lakersami

Agencja prasowa20 maja 2023 o 23:28 czasu wschodniego5 minut na przeczytanie

Nuggets prowadzą 3:0 po kolejnym występie Jamala Murraya

Jamal Murray zdobył 37 punktów, siedem zbiórek i sześć asyst, gdy Nuggets prowadzili 3: 0 nad Lakers.

Los Angeles- Nikola Jokic był daleki od swojej zwykłej dominacji, gdy był pogrążony w poważnych tarapatach, a Jamal Murray uspokoił się po palącej pierwszej połowie. Wczesna duża przewaga Denver Nuggets całkowicie zniknęła w ostatnim kwadransie meczu 3, a publiczność Lakersów wpadła w szał.

Nuggets przetrwali każdą porażkę i spokojnie i metodycznie przejmowali kontrolę z opanowaniem godnym mistrzów.

Dzięki kolejnej wygranej w końcu dostaną szansę gry na premierowych ringach.

Murray zdobył 37 punktów, Jokic dodał 24 punkty i osiem asyst, a Nuggets awansowali 3: 0 w finale Konferencji Zachodniej, wygrywając 119:108 z Los Angeles w sobotnią noc.

Kentavious Caldwell-Pope zdobył 12 ze swoich 17 punktów w drugiej połowie przeciwko swojej byłej drużynie dla najwyżej rozstawionych Nuggets, którzy przez 47 lat ligi nie byli blisko finałów NBA. Denver występuje po raz piąty z rzędu w fazie play-off, a od ostatniego odcinka dzieli go już tylko jedno zwycięstwo.

„Tak wiele się uczę o tej drużynie za każdym razem, gdy gramy” – powiedział Caldwell-Pope. „Mamy mentalność psa, w której bez względu na to, czy zmierzamy w górę, czy w dół, będziemy dalej walczyć i grać w naszą grę, i robić to na wysokim poziomie. Będziemy to robić przez resztę z tych gier”.

Denver stracił 14-punktową przewagę w trzecim meczu, ale w ostatniej kwarcie wygrał decydujący bieg 13:0, przerywając serię dziewięciu meczów u siebie Lakersów od 26 marca, w tym siedem zwycięstw z rzędu od końca sezonu zasadniczego. .

„Ta grupa jest w stanie dokonać wielkich rzeczy i wierzy”, powiedział trener Denver, Michael Malone. „Wiara to bardzo potężna rzecz”.

Żadna drużyna w historii NBA nie zakończyła serii play-off z deficytem 3-0. Czwarty mecz odbędzie się w poniedziałek wieczorem w Los Angeles.

„Zrobią wszystko, co w ich mocy, aby wrócić i walczyć na własnym terenie” – powiedział Murray. „Wiemy, że to nadchodzi i musimy po prostu pozostać zamknięci i wiedzieć, że możemy to zrobić”.

Anthony Davis zdobył 28 punktów i 18 zbiórek dla siódmego rozstawionego Lakers, który nie przegrał trzech meczów z rzędu od początku lutego. Przedłużający się i desperacki impet Los Angeles od czasu ostatecznego terminu handlu został ostatecznie wyczerpany przez potęgę Nuggets, która wygrała pięć meczów z rzędu.

„Nie bez powodu byli na szczycie łańcucha pokarmowego i mają tak wielu facetów, którzy mogą cię skrzywdzić, są dziś w pełni pokazani” – powiedział trener Lakers, Darvin Ham. – Ale wiesz, okoliczności są jakie są. Trudne, ale nie niemożliwe.

LeBron James zdobył 23 punkty, 12 asyst i 7 zbiórek dla Los Angeles, zdobywając trzy trójki po rozpoczęciu serii 0-na-13 z dużej odległości. Austin Reeves dodał 23 punkty i zebrał siedem zbiórek, ale Rui Hachimura był jedynym innym strzelcem Lakers, który ukończył dublet z 13 punktami.

Nasze plecy były przy ścianie [for] Prawdopodobnie około ostatnich dwóch miesięcy, może więcej od terminu handlu” – powiedział Reeves. Kołysanie, zadawanie ciosów, by walczyć o szansę. … Albo wychodzimy w poniedziałek i idziemy do domu, albo możemy walczyć o kolejny dzień. A z grupą facetów, którą mamy, wiem, jaka będzie ta odpowiedź. ”

Seria czterech z rzędu triple-double Jokica zakończyła się raczej spokojnym meczem dla dwukrotnego MVP, który popełnił swój czwarty błąd w trzeciej kwarcie. Ale Murray zdobył 17 punktów w dynamicznej pierwszej kwarcie po 23 w czwartej kwarcie dwie noce wcześniej i miał rekordowe 30 punktów w pierwszej połowie meczu 3.

Bruce Brown zdobył 15 punktów i trafił za 3 punkty na odcinku Nuggets, zanim Jokic trafił za 3 punkty na 3:17 przed końcem.

Fani Zealous Lakers okazali się silni w pierwszych finałach konferencji 17-krotnego mistrza u siebie od 2010 roku. Los Angeles bardzo się starało, aby wrócić do serii, a James grał 43 minuty po skręceniu lewej kostki w meczu 2 na szczycie swojej już boląca prawa stopa.

Ale wyprawa Nuggetsów na wybrzeże nie uspokoiła Murraya w najmniejszym stopniu: po zapaleniu Lakersów, aby odciąć mecz 2, kanadyjski obrońca oddał swoje pierwsze pięć strzałów w meczu 3 i zdobył 17 punktów w pierwszej kwarcie – nawet jak Jokic nie zdobył gola drugą kwartę z rzędu.

Czwarty mecz za 3 punkty Murraya tego wieczoru zapewnił mu 11 z 13 z gry, zdobywając 26 punktów w połowie drugiej kwarty, zdobywając ponad połowę punktów Denver w niewiarygodnym tempie. Reeves i Davis trzymali Lakersów na dystans, a Reeves zdobył 15 punktów, 3 asysty i 3 zbiórki tylko w drugiej kwarcie.

Trzypunktowy Hashimura na początku czwartej kwarty dał Lakers pierwsze prowadzenie od pierwszych minut, ale Nuggets ponownie objęli prowadzenie w rajdzie podkreślonym przez brązowego za trzy punkty na 7:02 do końca, po czym ławka Lakersów była szydził. Los Angeles Świętowanie „Zamrożenia” za 3 punkty.

D’Angelo Russell miał kolejny ciężki mecz z Lakersami, zdobywając trzy punkty w 1-z-8 rzutów w 20 minut. Russell był największym dodatkiem Lakers w zmianie terminów handlowych, ale Russell ma tylko 21 punktów w tej serii trzech meczów.

READ  Micah Parsons: Odell Beckham spodziewa się gry za pięć tygodni