5 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Nowy metaczynnik ryzyka: sporty ekstremalne Marka Zuckerberga

Nowy metaczynnik ryzyka: sporty ekstremalne Marka Zuckerberga

Dyrektor generalny Meta Mark Zuckerberg z legendami UFC Israelem Adesanyą (po lewej) i Alexem Volkanovskim.
Diana „Mick” McDougall dla „Insidera”; Marka Zuckerberga

  • Dyrektor generalny Meta, Mark Zuckerberg, uwielbia sporty ekstremalne i inne zajęcia obarczone wysokim ryzykiem.
  • W zeszłym roku doznał kontuzji podczas treningów mieszanych sztuk walki.
  • Teraz Meta ostrzega inwestorów, że tolerancja ryzyka Zuckerberga może stanowić problem dla firmy.

Prawie dwa lata później Meta jest w świetnej formie: przychody znów rosną, zyski po bolesnych cięciach gwałtownie rosną, a jej akcje osiągnęły rekordowy poziom.

Co mogłoby pójść źle?

No cóż, może Mark Zuckerberg, jego dyrektor generalny, zostanie ranny lub, co gorsza, podczas meczu w klatce?

To właśnie sugeruje Meta w nowym pliku Komisja Papierów Wartościowych i Giełd Wpłać w tym tygodniu. W najnowszym raporcie rocznym firma poinformowała inwestorów, że Zuckerberg rutynowo robi ryzykowne rzeczy dla zabawy i że wypadek, w którym odniósłby przy tym kontuzję, stanowiłby dla firmy prawdziwy problem.

Martwego 10 tyssklasyfikowane w kategorii „Czynniki ryzyka”:

Obecnie polegamy na usługach i stałej wydajności naszych kluczowych pracowników, w tym Marka Zuckerberga. Pan Zuckerberg i niektórzy inni członkowie kierownictwa angażują się w różne działania obarczone wysokim ryzykiem, takie jak sporty walki, sporty ekstremalne i lotnictwo rekreacyjne, które wiążą się z ryzykiem poważnych obrażeń i śmierci.

Meta ma nawiązywać do dobrze udokumentowanego zaangażowania Zuckerberga we wszelkiego rodzaju mega-zabawę, w tym mieszane sztuki walki, wakeboarding i CrossFit. Został także przeszkolony do uzyskania licencji pilota, Informacje zgłoszone.

i on ma Po drodze został pobity: w ubiegłym roku podczas walki treningowej zerwał więzadło krzyżowe przednie.

Zuckerberg z pewnością nie jest jedynym potentatem technologicznym, który lubi te rzeczy. Na przykład jego rywal Elon Musk cały czas lata sam i wyzwał Zuckerberga na pojedynek w klatce (co niektórzy twierdzą) Nalegał To będzie coś prawdziwego, ale nigdy nie zakończonego.)

READ  Odwołania lotów zaczynają się w weekend Dnia Pamięci (Memorial Day)

Być może jest jednak jedynym dyrektorem generalnym Big Tech, który wskazuje na to jako problem dla inwestorów.

Na przykład firma Muska Tesla po prostu stwierdza, że ​​firma „To zależy w dużym stopniu” na swoje usługi i nie wspomina o możliwości rozbicia się jednego ze swoich samolotów Gulfstream. (Mówi jednak, że Musk „nie poświęca całkowicie swojego czasu i uwagi Tesli”, ponieważ kieruje także SpaceX, X i innymi firmami .) Projekty.)

Konkurenci tacy jak Microsoft, Apple i Amazon twierdzą, że ich dyrektorzy generalni są ważni lub nawet o nich nie wspominają.

Przedstawiciele Meta nie odpowiedzieli natychmiast na prośbę o komentarz.

Warto zauważyć, że chociaż warto przyjrzeć się sekcji „Czynnik ryzyka” dowolnej spółki publicznej, ponieważ identyfikuje ona wszelkiego rodzaju problemy, które mogą się pojawić, zazwyczaj nie jest to rodzaj zainteresowania większości inwestorów. Celem jest odizolowanie firmy od… Odpowiedzialność prawna Jeśli coś pójdzie nie tak: „Widzisz? Mówiliśmy ci, że coś takiego może się zdarzyć. Teraz powiedz swojemu prawnikowi, żeby przestał nam przeszkadzać”.

Tak więc, chociaż Meta poważnie podchodzi do zdrowia Zuckerberga, wydała pieniądze w 2022 r 15 milionów dolarów Jeśli chodzi o bezpieczeństwo osobiste jego i jego rodziny – jest mało prawdopodobne, aby wierzył, że naprawdę stanie się mu krzywda. Ale nam na to pozwalają mógł To się zdarza, na wszelki wypadek.