3 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Mark Zuckerberg zarobił dziś rano 28 miliardów dolarów po tym, jak akcje Meta osiągnęły rekordowy poziom

Mark Zuckerberg zarobił dziś rano 28 miliardów dolarów po tym, jak akcje Meta osiągnęły rekordowy poziom

Josha Edelsona/AFP/Getty Images

Założyciel i dyrektor generalny Meta, Mark Zuckerberg, przemawia podczas wydarzenia Meta Connect w siedzibie Meta w Menlo Park w Kalifornii, 27 września 2023 r.


Nowy Jork
CNN

Majątek Marka Zuckerberga wzrósł o ponad 28 miliardów dolarów pomiędzy poranną kawą a przerwą na lunch.

Założyciel i dyrektor generalny Meta, którego majątek według Bloomberg Billionaires Index ma już ponad 140 miliardów dolarów, uporządkował swoje sprawy Ze znacznego wzrostu ceny akcji Meta w ciągu ostatniego dnia, po ogłoszeniu przez spółkę pierwszego w historii programu dywidendy pieniężnej.

W piątek akcje Meta wzrosły (martwy) Wiadomości podskoczyły o ponad 20%. Kwartalna dywidenda w wysokości 0,50 dolara na akcję zostanie wypłacona 26 marca akcjonariuszom zarejestrowanym na dzień 22 lutego.

Według amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Zuckerberg posiada około 350 milionów akcji firmy

O ile nie kupi lub nie sprzeda kolejnych akcji spółki i zakładając, że kwartalne zyski pozostaną na tym samym poziomie, Zuckerberg skorzysta także z dywidendy spółki w wysokości około 700 mln dolarów rocznie.

Chociaż dywidendy ekscytują akcjonariuszy, ponieważ nagradzają inwestorów po prostu za posiadanie akcji, są one również powszechnie krytykowane za sztuczne zawyżanie ceny akcji bez wydawania pieniędzy na pracowników lub ulepszania podstawowej działalności.

Ten wzrost przewyższa potencjalne późniejsze szkody dla akcji Meta Zuckerberg składał zeznania wraz z innymi szefami firm zajmujących się mediami społecznościowymi W środę przed Senacką Komisją Sądownictwa na temat zagrożeń, jakie ich produkty stanowią dla młodych ludzi.

Zuckerberg był pod presją Wewnętrzne zgłoszenia wskazują, że firma szacuje życiową wartość nastoletniego użytkownika na 270 dolarów, a także przejrzystość Meta w zakresie sposobu monetyzacji danych użytkowników.

Zuckerberg przeprosił obecnych rodziców, którzy powiedzieli, że ich dzieci stały się ofiarami mediów społecznościowych.

READ  Skorzystaj z okazji Czarnego Piątku 2023, póki są jeszcze ważne — zaoszczędź do 60% w sklepach Ulta, Sephora i Amazon

„Przykro mi z powodu wszystkiego, przez co przeszedłeś” – powiedział. „Nikt nie powinien przechodzić przez to samo, przez co muszą przechodzić wasze rodziny, dlatego tak dużo inwestujemy i będziemy nadal podejmować wysiłki w całej branży, aby mieć pewność, że nikt nie będzie musiał przechodzić przez to samo, co wasze rodziny trzeba było przejść.”