3 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Nowe amerykańskie śmigłowce w Polsce zapewniają „oszałamiający” flanker NATO: Envoy

Nowe amerykańskie śmigłowce w Polsce zapewniają „oszałamiający” flanker NATO: Envoy

Nowa umowa Polski na zakup prawie 100 amerykańskich śmigłowców szturmowych Apache wzrośnie NATOCzołowy dyplomata USA powiedział, że wysiłek wojenny na wschodniej granicy z Rosją pogłębia relacje Warszawy z Waszyngtonem.

Ambasador Mark Brzeziński powiedział Newsweek Krótko po ogłoszeniu kontraktu, porozumienie odnosiło się do „ogromnego programu obejmującego naukę i dzielenie się praktykami w zakresie utrzymania i utrzymania tych samolotów”.

– Stany Zjednoczone będą z Polską na każdym kroku – powiedział ambasador. „Sprzętowi towarzyszyć będzie intensywne szkolenie, które zapewni interoperacyjność między wojskami amerykańskimi i polskimi”.

Transakcja zakupu 96 śmigłowców AH-64E Apache to ostatni znaczący zakup wojskowy polskiego rządu, który Brzeziński nazwał „bezprecedensowym”. program broni.

Boeing, twórca Apaczów, powiedział:Zaszczycony„Zgodnie z umową.

To zdjęcie pliku pokazuje śmigłowiec Apache AH-64 armii amerykańskiej podczas wspólnych ćwiczeń wojskowych Super Garuda Shield 2022 z Indonezją w Baturaja na Południowej Sumatrze, 12 sierpnia 2022 r. Polska planuje zakup 96 śmigłowców szturmowych Apache w ramach rozbudowy swoich sił zbrojnych. W kontekście inwazji Rosji na Ukrainę.
Juni Grisvando/AFP przez Getty Images

Inne amerykańskie uzbrojenie zamówione dla Warszawy to 32 myśliwce F-35, 250 czołgów bojowych Abrams i 500 Himarowie [High Mobility Artillery Rocket Systems]. Polska rozbudowuje swój pozaamerykański arsenał, w tym 1000 czołgów K2 i 672 samobieżnych haubic K9, obydwa z Korei Południowej.

Polska jest jedna – jeśli nie TheNajsilniejsze siły lądowe w Europie i najpotężniejsze w NATO. Warszawa i jej sąsiedzi są przez Moskwę udowadniani dłużej niż jej zachodni sojusznicy w kwestiach Rosji. Inwazja na Ukrainę 24 lutego. Teraz Warszawa przewodzi kolektywnej odpowiedzi NATO.

Polska planuje mniej więcej podwoić swoją armię do około 300 000 w ciągu najbliższych pięciu lat w ramach „prawa obronnego ojczyzny”, ogłoszonego po raz pierwszy w październiku. Ustawa zobowiązałaby się do zwiększenia rocznych wydatków na obronność Polski do 2,5 proc. PKB; 0,5 procent wyższy niż benchmark NATO.

READ  Polska zepchnęła Kenstona do krawędzi, ale przegrała 3-1 w finale okręgowym Wiadomości, sport, praca

„Siła bojowa, jaką te samoloty wnoszą na wschodnią flankę NATO, jest, szczerze mówiąc, budząca podziw” – powiedział Brzeziński o nowej flocie Apaczów.

„Ambitny, wieloletni, wielomiliardowy program modernizacji obronności Polski obejmuje znaczące akwizycje. Armia amerykańska Sprzęt pokazuje, jak poważnie Polska traktuje swoją odpowiedzialność za zapewnienie bezpieczeństwa i niepodległości, a także zaangażowanie w NATO.

„Siła – posiadanie zdolności bojowych i umiejętność ich wykorzystania – to najlepszy sposób na zapewnienie pokoju dla Polski i NATO” – powiedział ambasador.

„Polska przyjmie najbardziej zaawansowane i nowoczesne technologie i procedury do polowania i obsługi tych samolotów”.