26 września, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Eolus Vind: Kontynuacja rozwoju w Polsce – pozyskanie nowych projektów fotowoltaicznych

Eolus Vind: Kontynuacja rozwoju w Polsce – pozyskanie nowych projektów fotowoltaicznych

Eolus niedawno nabył portfel dziewięciu projektów fotowoltaicznych w Polsce o mocy 135 MW od polskiego dewelopera 01CYBERATON PROENERGY SA.

Niedawno pozyskane projekty są realizowane z przewidywanymi datami komercyjnej eksploatacji w latach 2025-2026, ale czas będzie zależał od procesów wydawania zezwoleń i możliwości przyłączenia do sieci. 01CYBERATON PROENERGY SA będzie realizować projekty w ścisłej współpracy z Eolus Polska w ramach umów o świadczenie usług deweloperskich.

– Te akwizycje są zgodne z naszą strategią rozwoju w Polsce, gdzie kluczowe są zarówno akwizycje, jak i rozwój greenfield. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z 01CYBERATON PROENERGY i jesteśmy optymistycznie nastawieni do wyników projektów pomimo obecnego trudnego środowiska deweloperskiego – mówi Daniel Larsen, Country Manager Eolus Polska.

Na dzień dzisiejszy portfel projektów Eolus w Polsce to ponad 900 MW projektów fotowoltaicznych w fazie rozwoju.

– Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w rozwoju morskiej energetyki wiatrowej na innych rynkach, aktywnie wykorzystujemy możliwości morskiej energetyki wiatrowej również w Polsce. Ponadto złożyliśmy wniosek o trzy pozwolenia na budowę drugiej fazy budowy morskiej energetyki wiatrowej u wybrzeży Polski – podsumowuje Daniel Larsen.

Odmowa

Iolus Wiatr Opublikowałem tę treść 09 września 2022 i ponosi wyłączną odpowiedzialność za zawarte w nich informacje. Dystrybuowane przez OgólnyNiepoprawione i niezmienione, włączone 09 wrz 2022 15:09:04 UTC.

READ  Książę William odwiedza Polskę, aby okazać wsparcie sojusznikom pomagającym Ukrainie