22 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kot Gacek, najlepiej oceniany w Szczecinie, znalazł dom i schudł

Kot Gacek, najlepiej oceniany w Szczecinie, znalazł dom i schudł

Kot kozacki siedzi na chodniku w Szczecinie, 25 stycznia 2023 r
Instagram @kotgaceeveryday/Reuters

  • W tym roku Kot Gacek trafił na pierwsze strony gazet ze względu na atrakcję numer jeden w Szczecinie w Polsce.
  • Gruby kot po latach życia na ulicy, po zdobyciu sławy, znalazł nowy dom.
  • Nowe zdjęcia pokazały, jak czarno-biały kot zmienił się w szczuplejszego kota.

Gruby czarno-biały kot, który stał się atrakcją turystyczną Szczecina, został usunięty z ulic i przyjął zdrowy tryb życia.

Kot KazekJego nazwa oznacza po polsku „nietoperz długouchy”, a sławę zyskał po raz pierwszy w 2020 r., kiedy pojawił się w filmie YouTube polskiego sklepu. wSzczecinie.

Ogromny kot przez lata mieszkał w drewnianej skrzyni na szczecińskiej ulicy Kaszubskiej, gdzie często był karmiony przez przechodniów, co ostatecznie zyskało tysiące recenzji i pięć gwiazdek na Mapach Google. Wysoka ocena kota również została punktowana Inne atrakcje turystyczne polskiego miastaWśród nich znajduje się Zamek Książąt Pomorskich z 1346 roku.

Początkowy wpis Gacka w Mapach Google miał 2600 recenzji, zanim został usunięty, podczas gdy drugi wpis, który go zastąpił, miał ponad 500, jak podało w lutym Insider. Od wtorku nie było żadnego wpisu dla Gacka.

Może dlatego, że kot znalazł nowy dom.

Kot Gacek siedzi w małym, otwartym drewnianym pudełku w Szczecinie.
Lynne Schoeman/Reuters

Kiedy na początku tego roku temat znów stał się wirusowy, niektórzy wyrazili zaniepokojenie stanem zdrowia kota, zastanawiając się, czy turyści nie karmią go zbyt dużą ilością smakołyków. Notatki z Polski zgłoszone. Gdy Gacek zaczął mieć problemy z zębami i stawami, miejskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami zabrało go na leczenie, a lekarz weterynarii zalecił kotowi schudnięcie od 9 do 11 funtów – zauważa Polska.

We wrześniu schronisko dla zwierząt ogłosiło na Facebooku Gacek przyjął Wreszcie znalazł nowy dom.

READ  Nowa Zelandia wyprzedziła Austrię, Polska wyprzedziła Koreę

W zeszłym tygodniu schronisko udostępniło kolejną aktualizację dotyczącą Gacka, wcześniej grubego kota, który schudł i stał się szczuplejszy, zdrowszy.

„Od teraz mów mi George… George Clooney w kociej wersji, tak, to nowa ja” – napisano w schronisku. Poczta– wynika z tłumaczenia udostępnionego przez Notes from Poland. „Wszystko w porządku, dobrze się z tym czuję. Wbiegam po schodach i skaczę po blatach”.

W poście nawoływano obserwujących do przekazywania karmy dla kotów, aby pomóc innym kotom przestrzegać „cudownej diety”, która pomogła Gackowi zrzucić zbędne kilogramy.