22 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Nowa Zelandia uzbraja Barry’ego Manilowa, Jamesa Blunta i „Macarenę”, aby powstrzymać „Karawanę Wolności”

Nowa Zelandia uzbraja Barry’ego Manilowa, Jamesa Blunta i „Macarenę”, aby powstrzymać „Karawanę Wolności”

W stolicy Nowej Zelandii, Wellington, protestujący rozbili obóz na terenie parlamentu i zebrali się na ulicach, aby zaprotestować przeciwko mandatowi premier Jacindy Ardern na szczepionkę, jak informuje filia CNN. Radio Nowa Zelandia (RNZ).
RNZ poinformował, że Protestujący zareagowali na muzykę sarkazmem i zagraniem piosenki z 1984 roku „We Won’t Take It” amerykańskiego zespołu Twisted Sisters, która została nieco przyjęta jako hymn przez kanadyjskich kierowców ciężarówek.

Za playlistą stoi przewodniczący parlamentu Nowej Zelandii, Trevor Mallard, który dodał piosenki zapowiedzią szczepień przeciwko Covid-19 – z sugestiami kilku użytkowników mediów społecznościowych na Twitterze, w tym brytyjskiego piosenkarza Jamesa Blunta.

Cytowany przez Artykuł BBC News Ustalenie nowej taktyki sejmowej w celu rozpędzania demonstrantów, Blunt Tagging nowozelandzkiej policji – Daj mi krzyknąć, jeśli to nie zadziała – powiedział.
w odpowiedzi, Mallard powiedział„Przyjmiemy waszą bardzo hojną ofertę”, chociaż żartował, czy była „sprawiedliwa” wobec funkcjonariuszy policji, po czym dodał: „Myślę, że poradzą sobie z tym”.

RNZ powiedział, że playlista zmieniła się w niedzielę rano i zawiera nienagrane wykonanie „My Heart Will Go On” Celine Dion w wykonaniu Matta Mulhollanda, który jest obecnie jednym z najpopularniejszych memów w Internecie.

był Mallard Użytkownicy Twittera zapytani o opinię W piosence na krótko przed pokazaniem jej przed mówcami w Parlamencie, zaczął także grać „You’re Beautiful” Blunta, a RNZ donosiło, że piosenka była odtwarzana tak wiele razy, że większość protestujących znała słowa i śpiewała razem z nią.
& # 39;  Karawana wolności & # 39;  Demonstranci wjeżdżają do Paryża i zatrzymują ruch, zanim zostaną rozproszeni za pomocą gazu łzawiącego

Inne doniesienia na Twitterze i lokalnych mediach mówiły, że „Let It Go” z filmu Disneya „Frozen” z 2013 r. Został pokazany wraz z piosenką dla dzieci „Baby Shark”.

Karabiny maszynowe były również używane wcześniej do rozpędzania protestujących, ale setki osób pozostają w obozach na ziemi, podczas gdy dowódca okręgu Wellington, Cory Parnell, powiedział, że dowódca okręgu Wellington potwierdził, że w weekend było około 3000 osób.

„Policja zidentyfikowała szereg różnych przyczyn i motywów wśród protestujących, co utrudnia otwarcie jasnych i znaczących linii komunikacji” – powiedział Parnell w oświadczeniu. oświadczenie Piątek.
Protestujący macha flagą zza samochodu w Wellington we wtorek.
Zorganizowała także inne protesty w ten weekend na „Karawan Wolności” w Paryżu, który ogłosił zakaz demonstracji na początku tygodnia. Udało się to protestującym w stolicy Francji Tymczasowo blokuj ruch Rozproszono je gazem łzawiącym.

Kanadyjska „Karawana Wolności” rozpoczęła się pod koniec stycznia w Ottawie jako sprzeciw wobec mandatu dotyczącego szczepień, który wymagałby od kierowców ciężarówek wjeżdżających do kraju albo pełnego zaszczepienia, albo poddania się testom i wymogom kwarantanny. Inni protestujący następnie przyłączyli się do protestu przeciwko mandatom dotyczącym masek, blokad, restrykcjom dotyczącym zgromadzeń i innym środkom ostrożności związanym z Covid-19.

READ  Al-Assad prosi Xi o pomoc w zakończeniu izolacji Syrii – DW – 23.09.2023