8 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Berlin jest gotowy przedłużyć rozmieszczenie systemów obrony przeciwlotniczej Patriot w Polsce do końca 2023 roku

Berlin jest gotowy przedłużyć rozmieszczenie systemów obrony przeciwlotniczej Patriot w Polsce do końca 2023 roku

Jednostki Niemieckiego Patriotycznego Systemu Obrony Powietrznej na lotnisku w Wilnie przed szczytem NATO 10 lipca 2023 r. w Wilnie na Litwie. REUTERS/Ints Kalnins/File Photo Zdobądź prawa licencyjne

BERLIN, 8 sierpnia (Reuters) – Niemcy zaproponowały przedłużenie trzech patriotycznych jednostek obrony powietrznej w Polsce do końca 2023 roku – poinformowało we wtorek berlińskie ministerstwo obrony.

„Nie oczekuje się przedłużenia poza koniec 2023 roku” – napisano w oświadczeniu ministerstwa, dodając, że niektóre niemieckie jednostki Patriot zostaną rozmieszczone przez siły szybkiego reagowania NATO w 2024 r., podczas gdy inne przejdą konserwację.

Około 300 żołnierzy niemieckich wraz z trzema jednostkami obrony powietrznej Patriot przebywa od początku roku w polskim mieście Zamosk, około 50 km (31 mil) od granicy z Ukrainą, aby chronić południowe miasto i jego ważne połączenie kolejowe . Na Ukrainę.

Rozmieszczenie zostało spowodowane przez zabłąkaną ukraińską rakietę, która uderzyła w polską wioskę Przewodów w regionie w listopadzie ubiegłego roku, budząc obawy, że wojna może rozprzestrzenić się na Ukrainę.

Niemiecki minister obrony Borys Pistorius nie odpowiedział od razu na prośbę swojego polskiego odpowiednika o przedłużenie misji patriotycznej, gdy w lipcu odwiedził Zamość.

Stosunki między Berlinem a rządzącą nacjonalistyczną partią Prawo i Sprawiedliwość (PiS) w Warszawie były sprzeczne w wielu kwestiach – od sprzedaży broni po odrzuconą przez Polskę umowę migracyjną z UE.

Naziemne systemy obrony powietrznej, takie jak Patriot firmy Raytheon (RTX.N) są budowane w celu przechwytywania nadlatujących pocisków.

Jednakże, ponieważ wielu członków Sojuszu zmniejszyło liczbę jednostek obrony powietrznej po zakończeniu zimnej wojny, brakuje ich w całym NATO.

Rosyjska inwazja na Ukrainę skłoniła sojuszników z NATO do wypełnienia luk we własnych zapasach, jednocześnie dostarczając Kijówowi systemy obrony powietrznej w celu odstraszania rosyjskich ataków.

Reportaż Sabine Siebold i Christopha Steitza; Montaż autorstwa Chrisa Reesa i Alexa Richardsona

READ  3. Dywizja Piechoty przejmuje kontrolę nad Zespołem Zadaniowym Wojska Polskiego

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Zdobądź prawa licencyjneOtwiera nową kartę