16 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Nintendo wydaje nowe, rygorystyczne wytyczne dotyczące turniejów fanów na mniejszą skalę

Nintendo wydaje nowe, rygorystyczne wytyczne dotyczące turniejów fanów na mniejszą skalę

Nintendo wydało nowe, rygorystyczne wytyczne dla swojej mniejszej sceny turniejów, określając dokładnie, na co pozwoli – nakładając ograniczenia na wszystko, od liczby zawodników po ceny biletów – zanim organizatorzy będą musieli ubiegać się o oficjalną licencję od firmy.

Jak szczegółowo opisano w jego książce Nowe wytyczne dotyczące mistrzostw społeczności – który został pierwotnie opublikowany przez japońskie Nintendo, a następnie pojawił się dzisiaj w lokalnie zmodyfikowanej formie na europejskiej stronie Nintendo – turnieje będą mogły być kontynuowane bez licencji po 15 listopada tego roku, pod warunkiem, że będą one „na małą skalę i nie dla zysku komercyjnego.”

Mówiąc dokładniej, w tych bardzo ograniczonych wydarzeniach – które Nintendo nazywa „turniejami społecznościowymi” – w przypadku wydarzeń osobistych może brać udział nie więcej niż 200 uczestników dziennie, a w przypadku turniejów online liczba uczestników wzrasta do 300 dziennie. Ponadto środki zebrane z biletów dla widzów i opłat wpisowych, maksymalnie odpowiednio 18 GBP/20 EUR i 14 GBP/15 EUR na osobę, nie mogą przekraczać kosztów organizacji turnieju i odbioru nagród pieniężnych – chociaż nagrody pieniężne ( Ograniczone do łącznej kwoty 4500 GBP / 5000 EUR) ze sprzedaży biletów dla widzów.

Newscast: Czy Microsoft przywróci Guitar Hero i Tony’ego Hawka?

Istnieje wiele ograniczeń, skąd one się wzięły; Nintendo wyraźnie zabrania sprzedaży jedzenia i napojów w miejscach, na przykład w których przebywają widzowie, podczas gdy w tytule turniejów nie można używać nazwy gry Nintendo (chociaż dozwolone jest używanie jej w opisach wydarzeń towarzyszących), a szkoły mogą organizować wyłącznie licencjonowany turniej osiedlowy, bezpłatny pod warunkiem, że nie ma on charakteru otwartego i odbywa się pomiędzy co najmniej dwiema szkołami.

W załączonych często zadawanych pytaniach opisano szereg dodatkowych warunków, ale żaden z nich prawdopodobnie nie wzbudzi większego zaufania organizatorów turniejów do Nintendo. Ostatnio firma ma oczywiście coraz bardziej napięte relacje ze sceną turniejów konkurencyjnych, co zakończyło się chaotyczną, głośną kłótnią z organizatorami niezwykle popularnej (ale niesankcjonowanej) zeszłorocznej trasy Smash World Tour.

W grudniu ubiegłego roku organizatorzy Smash World Tour ogłosili, że wstrzymują finał turnieju w 2022 roku po tym, jak twierdzą, że „otrzymali powiadomienie od Nintendo w noc poprzedzającą Święto Dziękczynienia, że ​​nie możemy już działać”. Nintendo w późniejszym oświadczeniu odrzuciło zarzuty, twierdząc, że poinformowało organizatorów, że nie będzie żądać odwołania finałów turnieju w 2022 r. „ze względu na wpływ, jaki może to mieć na graczy”, ale przyznało, że nie przyzna Smashowi licencji. Zajęcia w ramach World Tour na rok 2022 lub 2023. Turnieje nie odbyły się.

READ  Zobacz, jak House of Prime Rib w San Francisco tworzy Prime Rib — raport Robba