12 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Niech ruch zwierząt zainspiruje Cię do kolejnego treningu

Niech ruch zwierząt zainspiruje Cię do kolejnego treningu

Ostatnio moje treningi wyglądają trochę dziwnie: szybuję jak jaszczurka, pełzam jak niedźwiedź i biegam jak krab. Nazywa się to treningiem ruchu czworonożnego (lub ruchu zwierząt) i został przejęty przez TikTok (powiązany hashtag, #primalmovement, 2,4 miliarda wyświetleń).

Na pierwszy rzut oka próby wydają się nieco głupie, bardziej przypominają przesłuchanie do Golluma we „Władcy Pierścieni” niż trening. Ale czy jest skuteczny?

Zwolennicy twierdzą, że ćwiczenie to angażuje mięśnie często zaniedbywane w innych ćwiczeniach i że poruszanie rękami i nogami po przekątnej ciała (zamiast, powiedzmy, biegania, podczas którego poruszasz się tylko po linii do przodu i do tyłu) jest ważne dla budowania elastycznych stawów i ciała świadomość. .

Aby przetestować ruchy zwierząt, zebrałem kilka typowych ćwiczeń i wykonywałem je cztery razy w tygodniu przez miesiąc. Oto, czego się nauczyłem.

Przemieszczanie zwierząt w dużym stopniu pokrywa się z bardziej ustalonymi praktykami, np Joga, Pilates I Tanieckażdy Stara się Poprawia balansować I istota mocJak również zwiększone stawy Mobilność „Stabilność i stabilność” – powiedział dr Sachin Allahabadi, chirurg ortopeda z Houston, który czasami rozgrzewa się „pełzaniem na niedźwiedziu” przed sesjami treningu interwałowego o wysokiej intensywności (HIIT).

Jednak badania nad ruchem zwierząt są nadal ograniczone. Ustaliło to jedno małe badanie Pali się mniej więcej w tej samej liczbie Tyle kalorii, ile wynosi czas trwania innych umiarkowanych ćwiczeń aerobowych, takich jak gra w tenisa podwójnego. ostatni Ona sugeruje Poprawia koordynację i elastyczność stawu biodrowego i barkowego, co jest szczególnie ważne w miarę starzenia się.

Na początku ćwiczenia były dla mnie trudne i wymagały dużej koncentracji: co robiła moja prawa ręka, a gdzie lewa stopa? Ale po kilku tygodniach zaczęli czuć się znajomo, prawie tak, jakby tańczyli. Sprawiło, że poruszałem się w sposób, w jaki rzadko to robiłem, nawet na zajęciach jogi, co stanowiło wyzwanie dla moich ramion i ramion. I chociaż 30-minutowa sesja nie miała intensywności biegu na 10 km, zdecydowanie dyszałem, jakbym wspiął się na grań.

READ  nowy etap materii

Nie jest to jednak panaceum: może stać się powtarzalne i aby utrzymać (lub zbudować) masę mięśniową, należy dodać trening oporowy. Trudno to zrobić również podczas oglądania Netflixa.

Odtąd będę wykorzystywał ruchy zwierząt, aby przerywać długie chwile spędzone przy biurku, tak jak robi to Jeffrey Buxton, naukowiec zajmujący się ćwiczeniami fizycznymi w Grove City College. Albo dodam je do moich ćwiczeń obwodowych – na przykład rundę krabów, która zastąpi podskoki. „To przystępne ćwiczenie, które definiuje wiele elementów” – powiedział dr Buxton.