24 lutego, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

„Nie złożę rezygnacji” – zapewnia polski szef Fernando Santos

Portugalski menadżer Bernardo Santos ma ciężkie życie jako selekcjoner reprezentacji Polski, ale jest nieugięty, że nie będzie zmuszony do przedwczesnej rezygnacji.

Polska pokonała w niedzielę w Tiranie Albanię 2:0 i zajęła 4. miejsce w grupie E eliminacji Mistrzostw Europy. Na trzy mecze do końca szanse Polski na zapewnienie sobie miejsca na Euro 2024 w Niemczech są poważnie zagrożone ze względu na osłabienie składu i nieuchronny ostrzał Santosa.

Polacy z 6 punktami tracą obecnie cztery punkty do prowadzącej grupę Albanii z 10 punktami, natomiast Czechy z 8 punktami zajmują obecnie 2. miejsce, ale mają mecz do rozegrania. Mołdawia zajmuje 3. miejsce z 8 punktami, co oznacza, że ​​Polska potrzebuje bezbłędnego występu w pozostałych trzech meczach, aby zapewnić sobie jedno z dwóch miejsc w automatycznych kwalifikacjach.

Zapytany na konferencji prasowej po meczu, czy zamierza zrezygnować ze stanowiska, Santos upierał się. „Nie dzisiaj, nie jutro” – odpowiedział. „Czy myślę, że będę kontynuował? Będę musiał o to zapytać prezydenta. Jeśli zdecyduje, że nie chce mnie jako trenera, porozmawia ze mną i znajdziemy rozwiązanie. Zawsze jest rozwiązanie .

„Bardzo dobrze rozumiem niezadowolenie fanów. Ja też, piłkarze są bardzo smutni w szatni, bo chcieli sprawić radość. Ale nie zawsze to działa w ten sposób. Chcieliśmy wygrać.

„Rozwijamy się. Miałem dziesięć sesji treningowych. Dziesięć! Dokonujemy zmiany. Reprezentacja narodowa miała coś, co się zmieni. Przyszłość jest z inną drużyną. Próbujemy dokonać tej zmiany, której należy dokonać. zdecydowanie chcemy zwycięskiej drużyny. Ale żeby wykorzystać cechy tej drużyny. „Musimy zmienić nastawienie. W ten sposób Polska będzie się rozwijać. To właśnie staramy się robić podczas tych kilku sesji treningowych, które mamy. Jeśli uda nam się to osiągnąć, spójrz na same wyniki, to nic nie znaczy.”

READ  Brookfield odpada w półfinale, Polska wygrywa 10-3 | Wiadomości, sport, praca

Polska być może nadal będzie polegać na barażach, aby zapewnić sobie miejsce na mistrzostwach Europy, ale reakcje Santosa, szczególnie w odniesieniu do niepowodzenia Włoch w zakwalifikowaniu się do Pucharu Świata pomimo zajęcia 3. miejsca, nie spodobały się niektórym osobom. Dziennikarze biorą udział.

„W mistrzostwach Europy wystąpi cała Europa, a Polska w grupie barażowej wystąpi z Wyspami Owczymi, Mołdawią i Czechami” – zasugerowała przedstawicielka lokalnej prasy.

„Ale czego ty chcesz? Czy powinienem podać się do dymisji? Nie pytałem” – zaśmiał się Santos.

Musimy poczekać i zobaczyć To Seleção Trener, który zwyciężył w Euro 2016, będzie miał szansę odwrócić sytuację Biało-Cervoni.

Seana Gillana

@SeanGillen9