27 lipca, 2024

Holendrzy wyprzedzili Irlandię, Polska pokonała Albanię

Wout Weghorst strzelił zwycięskiego gola w drugiej połowie, a Holandia pokonała w Dublinie Irlandię 2:1 i tym samym zwiększyła swoje nadzieje na kwalifikacje do Euro 2024 w niedzielę.

Holenderska drużyna Ronalda Koemana musiała odrobić straty w meczu z porywającą Irlandią, ale zrobiła wystarczająco dużo, aby zakwalifikować się do drugiego miejsca za Francją w grupie B.

Mają tyle samo punktów co trzecia w tabeli Grecja, która w dogrywce pokonała Gibraltar 5:0.

Holandia była zszokowana już w pierwszych pięciu minutach, gdy Adam Iida strzelił rzut karny przyznany za zagranie ręką ręczną przeciwko Virgilowi ​​van Dijkowi.

Jednak dynamika Irlandii została zatrzymana w 19. minucie, kiedy bramkarz gospodarzy Denzel Dumfries Gavin Pasunu został powalony po błędzie Matta Doherty’ego.

Cody Kakpo po raz drugi w przerwie międzynarodowej wykorzystał rzut karny i wynik.

Basunu dobrze obronił, powstrzymując uderzenie Donyala Mullena przed przerwą, ale Holandia objęła prowadzenie w 56. minucie, gdy Wekhorst zdobył bramkę po strzale Dumfriesa.

Irlandia nie była w stanie wypracować sobie wyrównania w końcówce i pozostaje czwarta w tabeli, a do Holendrów pozostały tylko trzy mecze.

W Tiranie szanse Polski na awans do piątych z rzędu mistrzostw Europy przegrały 2:0.

Albania awansowała na prowadzenie w grupie E, mając dwa punkty przewagi nad Czechami i niespodziewaną paczką Mołdawii, a Polska na czwartej pozycji traci dwa punkty.

Jasir Azani, który gra w klubowej piłce nożnej w drużynie Gwangju w Korei Południowej, poprowadził Albanię do ogromnego zwycięstwa niesamowitym uderzeniem lewą nogą zza prawej strony pola karnego.

Mirlind Daku dodał drugiego gola po godzinie i zdobył trzy punkty.

W drugim meczu w grupie Mołdawia kontynuowała niezwykłą walkę o kwalifikacje, wygrywając 1:0 z Wyspami Owczymi w swoich pierwszych kwalifikacjach po szokującym meczu z Polską w czerwcu.

READ  Koalicja rządząca w Polsce chce, aby szef banku centralnego był sądzony przed sądem za naruszenie interesów państwa

Półfinaliści Euro 2020 Dania zrobili duży krok w kierunku awansu z grupy H, gdy gol Pierre-Emelie Hojbjerg w 86. minucie zapewnił im zwycięstwo 1:0 nad Finlandią.

Duńczycy wskoczyli do pierwszej dwójki, mając punkt przewagi nad pokonanymi przeciwnikami, a Słowenia pokonała San Marino 4:0.

„Golem jest ulga i jest to dla nas bardzo ważne zwycięstwo. Finlandia to dobry zespół i nie ułatwili nam zadania” – powiedział trener Danii Kasper Hulmund.

Cztery najlepsze drużyny w grupie dzieli zaledwie jeden punkt po tym, jak Kazachstan podtrzymał swoje starania o awans do swojego pierwszego dużego turnieju po zwycięstwie 1:0 nad Irlandią Północną.

Aleksandar Mitrovic strzelił hat-tricka w pierwszej połowie, a Serbia pokonała Litwę 3:1 i awansowała do przyszłorocznego finału w Niemczech.

Serbia jest druga w grupie G, ma dwa punkty przewagi nad Czarnogórą dzięki zwycięstwu Stevena Jovetica w 96. minucie w wygranym 2:1 meczu z Bułgarią.