21 maja, 2024

Nie ma wątpliwości, że Brock Purdy to franczyzowy QB dla 49ers, uważa Donte Whitner – NBC Sports Bay Area & California

Brock Purdy nie pokazał najlepszego występu w swojej młodej karierze w NFL podczas sobotniego zwycięstwa 49ers nad Green Bay Packers, ale jego reakcja na przeciwności losu udowodniła Donte Whitnerowi z NBC Sports Bay Area.

Whitner wierzy, że Purdy potrafi postawić drużynę na plecach i poprowadzić drużynę do zwycięstwa 24-21, gdy sezon wisi na włosku, ułatwia określenie przyszłości rozgrywającego w 49ers, umacniając jego rolę jako początkowego rozgrywającego drużyny.

„Po sobotnim wielkim zwycięstwie nad Green Bay Packers myślę, że można śmiało powiedzieć, że przybył Brock Purdy” – powiedział Whitner w najnowszym wydaniu Hitner's Hot Take. „I możemy pozbyć się przydomka «menedżer gry». Miał w żyłach lodowatą wodę. Tak, przez cały dzień nie trafił w kilka strzałów, ale kiedy w czwartej kwarcie miało to naprawdę znaczenie, Brock Purdy przerzucił atak na jego ramię. ” ….

„Myślę, że można śmiało powiedzieć, że po zdobyciu tytułu MVP w sezonie i poprowadzeniu 49ers do wielkiego zwycięstwa w play-offach, możemy powiedzieć, że 49ers mają franczyzowego rozgrywającego w Brock Purdy”.

W sobotnim zwycięstwie Purdy wykonał 23 ze swoich 39 prób na odległość 252 jardów, przyłożenie i liczbę podań na poziomie 86,7. Jego występ w pierwszych trzech i pół kwartach wywołał zdziwienie, ale pokazał się, kiedy było to najważniejsze.

Jego zwycięska akcja w ostatnich minutach gry, a następnie przechwyt Dre Greenlawa ostatecznie zapewniły San Francisco tytuł. I chociaż Purdy, trener Kyle Shanahan i kilku innych zawodników 49ers przyznali, że jest wiele do poprawy przed niedzielnym meczem o mistrzostwo NFC przeciwko Detroit Lions, Whitner był pod nie mniejszym wrażeniem opanowania Purdy'ego przez cały odcinek.

„Rzut nad środkiem Juana Jenningsa był prawdopodobnie jego najlepszym rzutem w roku” – powiedział Whitner. „Rzucać do [Chris] Conley na marginesie pokazuje, że ufa każdemu ze swoich rozgrywających, nawet jeśli nie są oni początkującymi. Najlepszą rzeczą, jaką zrobił, było odegranie swojej roli poza boiskiem bez jednego ze swoich najlepszych rozgrywających, Deebo Samuela. Przed sobotnim meczem w kręgle 49ers mieli bilans 0-3, gdy Deebo Samuel nie dokończył meczu.

READ  Tommy Pham zawieszony po uderzeniu Jocka Pedersona, sms

„Obrona Green Bay Packers spisał się dobrze. Wykonali naprawdę dobrą robotę, przekierowując graczy z 49ers, co popsuło wyczucie czasu Brocka Purdy'ego. Jednak w czwartej kwarcie dokręcił śrubę. Po walce przez większość meczu, położył ataki Brocka Purdy'ego na swoich ramionach.

Kariera zawodowa Purdy'ego dopiero się rozpoczyna, ale jeśli pomoże San Francisco w Super Bowl LVIII i przywiezie do domu szóste trofeum Vince Lombardi Trophy, przewidywania Whitnera mogą się spełnić.