25 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

New York Commercial Bank odnotował dodatkowe 2,4 miliarda dolarów strat w związku z rezygnacją swojego dyrektora generalnego

New York Commercial Bank odnotował dodatkowe 2,4 miliarda dolarów strat w związku z rezygnacją swojego dyrektora generalnego

Community Bank of New York, pożyczkodawca borykający się z rosnącymi stratami na rynku nieruchomości, podzielił się w czwartek kilkoma nowymi złymi wiadomościami: jego straty w czwartym kwartale były o 2,4 miliarda dolarów większe niż wcześniej raportowano. Dyrektor generalny i pokrewny członek zarządu są nieobecni; Bank zidentyfikował tak zwane „istotne słabości kontroli wewnętrznej”.

Szeroko zakrojone ujawnienia ujawnione w dokumentach dotyczących papierów wartościowych pod koniec czwartku były niewygodnym przypomnieniem ceny, jaką bank płaci za strategię szybkiego rozwoju, obejmującą przejęcie niewydolnego konkurenta niecały rok temu. Spowodowali kolejny spadek i tak już obciążonych cenami akcji banku, który w notowaniach po godzinach notowań spadł o ponad 20 procent. W tym roku akcje spółki spadły już o 54 procent.

Te brzydkie wydarzenia były ostatnią rzeczą, jakiej potrzebował bank centralny Nowego Jorku po tygodniach prób rozwiania obaw inwestorów co do jego kondycji finansowej. Od tygodni pojawiają się pytania o głębokość strat na inwestycjach i pożyczkach związanych zarówno z biurowcami, jak i mieszkaniami – obszarem zainteresowania banków w ogóle, ale na którym szczególnie skupia się nowojorski bank centralny.

Pomimo swojej nazwy bank jest obecny w całym kraju, częściowo dzięki przejęciu dużej części Signature Bank, który upadł podczas zeszłorocznego kryzysu bankowego. New York Mercantile Bank, z siedzibą na Long Island, prowadzi ponad 400 oddziałów pod markami, w tym Flagstar Bank, na całym Środkowym Zachodzie i gdzie indziej. Flagstar jest jedną z największych w kraju firm zajmujących się obsługą kredytów hipotecznych na cele mieszkaniowe, co czyni bank szczególnie narażonym na wszelkie słabości na rynku mieszkaniowym w dobie utrzymujących się wysokich stóp procentowych.

W styczniu New York Commercial Bank zaszokował inwestorów i innych partnerów, gdy nieoczekiwanie odnotował stratę w wysokości 252 milionów dolarów za czwarty kwartał, obniżył dywidendę i utworzył duże rezerwy na pokrycie wszelkich przyszłych strat. Czwartkowe ujawnienia danych przez New York Commercial Bank oznaczają, że w czwartym kwartale nastąpił dodatkowy spadek o 2,4 miliarda dolarów.

READ  Odgłosy zewnętrzne wszystkich sklepów zamykanych w tym tygodniu

Nieszczęścia banku powracają na światło dzienne pojawiły się rok temu obawy dotyczące tego, jak mniejsi pożyczkodawcy przetrwają gwałtowny wzrost stóp procentowych od marca 2022 r., choć ujawnienie informacji przez bank centralny Nowego Jorku w zeszłym miesiącu nie wywołało powszechnej wyprzedaży.

Zeszłej wiosny problemy finansowe Silicon Valley Bank doprowadziły do ​​masowego exodusu deponentów, który zakończył się jego upadkiem, gdy klienci wycofali swoje pieniądze. To wystraszyło inwestorów w innych bankach, które miały dużą część depozytów niechronionych przez Federalną Korporację Ubezpieczeń Depozytów, która zabezpiecza rachunki do 250 000 dolarów.

Zanim opadł kurz, upadły trzy banki, w tym First Republic, który był drugim co do wielkości amerykańskim bankiem, który upadł pod względem aktywów. Silicon Valley Bank został sprzedany First Citizens Bank, Signature NYCB, a First Republic firmie JPMorgan Chase.

Na ten miesiąc New York Mercantile Bank miał depozyty o wartości 83 miliardów dolarów i aktywa ogółem o wartości ponad 100 miliardów dolarów. W czwartkowych zgłoszeniach nie podano nowszych danych, a rzeczniczka nie odpowiedziała na prośbę o komentarz.

Skala problemów stojących przed bankiem – przeszłych i przyszłych – pozostaje niejasna. W nowych ujawnieniach wskazano, że „kontrole, procedury i nadzór wewnętrzny nad sprawozdawczością finansową nie były skuteczne na dzień 31 grudnia 2023 r.”, a bank obiecał przyszłe aktualizacje.

Nowy dyrektor generalny banku, Alessandro Dinello, został w tym miesiącu mianowany prezesem wykonawczym rady dyrektorów. DiNello, który kierował Flagstar, zanim została ona kupiona przez New York Mercantile Bank w 2022 r., zastępuje Thomasa R. Cangemi, który pracuje w firmie od prawie trzydziestu lat. Mniej więcej w tym samym czasie członek Zarządu, który nie poparł nominacji Pana DiNello na stanowisko Dyrektora Generalnego, złożył rezygnację.